Kukan: PD vonoi reformën | Top Channel


#81

po jo ore Pier. E ka llafin per ujkun plak sali-un. Aty i ri mendja dite e nate si ta sjelle ujkun prape ne pushtet.


#82

Mos e bej veten debil se pasi postove foto te 97 pa piken e turpit tani ben viktimen… pergjigju a jane te bandave te Saliut e PDs keta me arme ne dore e me 3 gishta larte ne foto? Po, te Gaxhait jane nuk jane te xhelitajt nje tjeter bande e PDs. Tani une nuk pres nga ty te thuash me fal dhe nuk do e merrja mundimin fare te sqarohesha se si puna jote ka shume por meqe e ule shume nivelin me ate ndarjen e malokerise tu pergjigja … fatkeqesisht tipa si puna jote ende i dine njerezit njesoj sic i kane len ketu e 20 vite me pare.


#83

Kane bo ndopak diversion cunat e Salihit? Po cibanet e UDBse nga kombi kosovar ja kane mbeshtet ndonjecik?
Mazokiste gjer ne fund; te pakten fundi duket afer.


#84

Deklarata bombë e ambasadorit amerikan në Fox News: Ja arsyet pse Shqipëria u mbush me drogë

Çështja e drogës në Shqipëri është bërë pjesë e networkut më të rëndësishëm informativ në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Fox News.

Diplomati amerikan, Adam Ereli, duke komentuar vizitën e Kancelares Merkel në SHBA, u shpreh se çështja e refugjatëve po shpërqendron Europën dhe kjo po përdoret nga Rusia për destabilizimin e rajonit.
“Një shembull konkret për këtë është ajo çka po ndodh në Shqipëri në vitin e fundit. Shqipëria është bërë vendi kryesor në prodhimin e drogës së marijuhanës, duke sjellë para të mëdha droge nga Europa, si dhe lidhja e lidershipit shqiptar me Rusinë ka bërë çuar në protesta në atë vend prej javësh”, tha Ereli për Fox News.


#85

Ceco,
Shteti shqiptar, ne kuptim te plote te fjales, nuk ekziston. S’ka ekzistu kurre.
Nje shtet shqiptar qe arreston kriminelet, qe siguron mireqenie per qytetaret e vet, qe del perballe te te keqes, mashtrimit, hajnise, plaqkitjes, shtypjes e shkeljes se te drejtave… nuk ka ekzistu kurre.
Nje bande cubash ka qene gjithmone. Sot thjesht e kane cubat e rames e metes, qe jane cubat e tu te parapelqyer.

Sa per kombin kosovar etj, ti thjesht i rruan trapin. Po as aq ske mundesi.


#86

Une te kam thone dhe me pare se ku ti adresosh keto te rrujtmet, o komb-kosovarist qe edhe “kerkon” shtet te drejte, edhe je kundra vetingut te pikerisht atyre kellirave kriminale qe kane marre drejtesine peng, ketu e 27 vjet. Pa clirim drejtesie, politikaneve vrases e me pas te rrokuptuar ti cosh ti adresosh atje ke veni qe tja presin ballaboks. Ske faj ti, te ferkojne, do peshtysh.


#87

Nje vetting ende joekzistent ti ia mvesh rames e metes si arritje.
Ne anen tjeter e shumezon me zero anetaresimin ne nato, heqjen e vizave e rrugen e kombit. Thjesht pse jane arritje te cubave nga katundi tjeter.
Kaq e ke kaqikun e rezonimit patriotik.


#88

A e kupton se ku te rreh o mjeran? Te barazlargimi. Poplli do vetingun e drejtesise, dhe Rama po pati tru ne koke do tja leje popllit ta votoje me referendum nese kellirat e PD-se nuk e votojne para zgjedhjeve. Vazhdo kendo tani " O moj serbieee o murin ta prisha…"


#89

po flasin hapur amerikanet, e ndjejne rrezikun e mbetjeve komuniste te bllokut lindoro-sovjetik


#90

Ne orgji me meten doshet frroket prengat xhafokasapet, do te besh drejtesine ti?!


#91

Ore po pse u kujtuat mbas 27 vjetesh ju per ket Xhafaj-n? Ky ne politike ka qene gjithe keto vite: ka shërbyer si Sekretar i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, Ministër i Rregullimit të Territorit dhe Turizmit, dhe Ministër i Drejtësisë. Ai shërben po ashtu si Kryetar i Komisionit të Përhershëm Parlamentar për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, si dhe per mese nje vit ka qene edhe kryetari i komisionit te posacem per reformen ne drejtesi. Kjo tregon qe bazhibozuket qe keni ne krye te partise kerkojne sebebe per te destabilizuar vendin dhe per ta larguar nga BE-ja. Nuk ndryshoni shume nga ISIS-i , por dijeni se kesaj radhe do te hani 2 milion shuplaka nga 1 milion qe morret 4 vite me pare. Zgjebsa!


#92

Vetem drejtesia e pavarur e cliron parlamentin nga kriminelet e te gjitha aneve.


#93

Aleko, ti e di qe s’jam as me PS e as me PD, jam me Shqiperine, mirpo keto qe thua ketu per kete Xhafken, une psh, tani po i lexoj, se as nuk e kisha ndigjuar noi her, dhe keshtu ka plot me mijra shqiptare qe nuk e kishin ndigjuar noi here. Per milingonat, ti e di qe une nuk para interesohem shume. Emri i ketij politikani, tani doli, nga dy ish te torturuar, siç thuhet te pakten nga shtypi. Ai mund te jete burr i mire, ka ndryshuar, ka reflektuar, dhe siç them edhe tek VQ, “çdo njeri gjate jetes se tij ndryshon, nuk mbetet statik, e si i tille ka te drejten e tij te pasqyroje vlerat e tija me te mirra”, mirpo ligji eshte ligj, nese ke torturuar, duhet te denohesh, e pas denimit, ke te drejte te zgjidhesh e te zgjedhesh. Ketu besoj se jemi dakort, se jane ca parime/principe qe vlejne per te gjitha palet.


#94

Xhafes ska ca i nxjerr kellira, dhe i sajon nga keto anonimet. Xhafa ter jeten e tij ka qene me rinine.
Nga ana tjeter, per mu, Xhafa eshte nje zgjedhje e gabuar. Ka humbur shume beteja teknike dhe politike gjer me sot.


#95

Shok,me lejoni tu korigjoj…ka ekzistuar nje shtet i tille shqiptar per 45 vjet, dhe ju e dini shume mire si fakt por e injoroni qellimisht e cuditerisht ne fakt. Cuditerisht shprehem,pasi e dine te gjithe ne shqiperi qe kosovaret jane Enverista ! Une thjesht shpreh realitetin,nuk gjykoj :grin:! Rrofte kapitalizmi !!


#96

45 vjet shqiperia ishte nje burg, s’ka lidhje me shtetin.

Te garantoj qe me shume ka enverista ne beograd sesa ne kosove.


#97

Jeni i keq informuar shok ! Kjo eshte si te thuash ka me shume Salista ne Kosove se ne Shqiperi ! E ate qe jeni Enverista ju Kosovaret…ate mbajeni ju :grin: !! Te garantoj une se ne Beograd sot ne kapitalizem nuk di njeri kush ka qene Enveri! Te garantoj une ne Kosove te gjithe e dine :fist:!


#98

Nuk kam cthem, ma mblodhe. Plot me argumenta dhe qytetari. Une nuk i shoh bandat te Pdse dhe te Ps, por banda qe dolen gjate dhe pas revoltes bolshevike. Kjo bande specifikisht merrej me refugjate.


#99

Krimet e Komunizmit janë krime kundër njerëzimit!

Nga Oerd Bylykbashi

Këshilli i Europës i barazon krimet e Komunizmit me krimet e Nazizmit.

Për to nuk ka afat parashkrimi të ndjekjes penale, pra hetimi e gjykimi mund të fillojë në çdo kohë. Edhe sot!

Do të vijë një ditë që Nurenbergu shqiptar do nisë jo me hapje dosjesh bashkëpuntorësh, as me lustrim nga postet publike, por me gjyqe për krime kundër njerëzimit për ata që ishin maja dhe tehu i thikës së Diktaturës. Me oficerët e sigurimit, hetuesit, prokurorët dhe gjyqtarët e këdo tjetër që u përfshi në gjyqet politike të Komunizmit.

Ky do të ishte vetting-u moral i shoqërisë shqiptare që do na shkëpuste përfundimisht nga një e keqe që na ndjek ende. Do të ishte ndarje para bankës së Drejtësisë dhe jo me ulërima turmash apo artikuj gazetash.

Ajo do të ishte gjeneza e një Drejtësie të vërtetë.

Kjo duhet të ndodhë sa më shpejt që të ndahemi nga kjo e keqe në shpirtin dhe moralin e rrënuar të kësaj shoqërie.

Deri atëherë nuk mund të flitet për drejtësi dhe Reforma në Drejtësi me gjithë vitingun e vet do të duket një karikaturë e asaj që shqiptarët kërkuan në Dhjetorin e 1990!

Ne Poloni këto ditë është lëshuar urdhër-arresti për një shtetas amerikan 98-vjeccar i cili akuzohet se ka kryer krime kundër njerëzimit gjatë Nazizmit dhe me pas është arratisur në SHBA dhe është fshehur atje. Në këtë moshë ai rrezikon burgim të përjetshëm për krimet e kryera nëse provohet dhe dënohet para gjykatës.

Kjo është drejtësi!

Që kjo të ndodhë, vetting-un nuk mund ta bëjnë ata që kryen krimet e komunizmit apo bijtë e tyre!


#100

O Pier, po ky Xhafaj nuk eshte se na doli ne skene sot. Ky ka 27 vjet ne politike dhe sic ta thashe edhe me larte ka qene edhe minister ne qeverine e Nanos me duket. Fakti qe dalin 2 persona dhe deklarojne se na ka torturuar nuk do te thote asgje. Edhe Sheshori para 15 viteve deshmoi neper gazeta per saliun qe me deshmine e tij ne gjygj kishte fundosur fakirin me burg per veprimtari armiqesore. Por a u denua saliu nga nje deshmi e tille? Jo! Keta te PD-se, nxjerin vetem sebepe sepse duan destabilizimin e vendit. Keta nuk i njohin ligjet sepse jane frymore te xhungles. Mirpo thuaj shyqur qe nuk kane me agresivitetin e dikurshem. Ju ka ngelur vetem instikti i egersires, por egersira nuk ka me dhembe dhe kesisoj te rruan trapin!