Lajme të habitshme!

… dhe ai ja fal cdo here nje flori , se keshtu e done vazhdimi …
apo thirret , korrupsion .?

Flori ska se i ka mbledh Enveri, per me teper Myzeqaret kane qene bujq te varfer. Mungesa e nje shpulle ose shkopi kurrizit eshte fat per nusen.

jo jo . ma prishe idiliken e imazheve …
nejse u mundova te gjej pak fisnikri ne kete ritual perkujdesje , nuk shof gje .tash me mbet enigma , pse tjetrit ti pashtrosh kembet …?

Para permbytjeve apo pas ky muhabet? Se po te jete para e mirekuptoj, por pas permbytjeve e ben per inat vjehrri. Uji vuu ne mes te shtepise, s’ka pse t’i laje me legen.

2 Likes

sypozo ti , sypozo , tek tjetri ka krisur belaja po dreqi e marrt vesh se di se pse ,se?
a eshte plaku i palevizshem a si eshte halli , se tironci tha qe erdhe nga liqeni ai …?

Jo mi, c’i palevizshem? Kot per pordhe, sa per t’i thene nuses “ashtu te pafsha”.

U martua nje here njeri dhe te nesermen ne mengjes prinderit e dhendrrit po diskutonin si ta fusnin nusen te beje punet e shtepise. Thote vjehrra " kur ta shikojme qe po vjen, bejme sikur zihemi per te lare enet e shtepise. Ajo do na shikoje e do na i marre nga duart". Shohin nusen duke ardhur keta e fillojne jo do t’i laj une, jo ti. Ju thote nusja " po c’keni qe ziheni per enet se s’e marr vesh. Bejeni me radhe, nje dite njeri, nje dite tjetri"

1 Like

E po qy vjerr keshtu …do te lahet nga doçkat e nuses lol

image

Ne Shqiperin e mesme hanin dikur ne sofer dhe mbanin ndonje shtame afer me uje …
Nusja e shkrete dikur ishte sherbetore …ja me lengjer e ibrik ne dore :slight_smile:
I thote vjerri nuses …
Uje nuse …
Ne byth e ke …i kthehet nusja lol

epo tash dhe pa pak edukat nuk jemi de , dallon sherbimi nga sherbimi …ndryshon sherbimi ne rast nevoje nga ai i manise per pak ego te smure dominante …
nje gote uje i jap dhe une cdo kujt pa hezitim 24 ore pa nderprere bile , por nuk eshte qe do pranoja te laj kembet e tjetrit ,
budallaki me brire , race injoranti, po dert i madhe qe ke epitet vjeherr apo baba.

1 Like

maskat… pu pu pu pu si ne 97’

http://www.balkanweb.com/site/e-rende-ne-korce-maskat-lidhin-me-litar-pronarin-dhe-gruan-grabisin-xhiron-e-biznesit/

Lylthimi politikani i vetem shqiptar qe paraqet nje tabllo te zymte te Shqiperise ne shtypin Rus…deri para 3muajsh ishte ne qeveri me me shume Ministra se cdo force tjeter si edhe 8 vjet ne pushtet para 2013. Kush eshte Morr i Kuq…kush eshte Morri i Kuq?

Të dy, Basha dhe Rama janë në Bruksel. Natyrisht që kryedemokrati do jetë i pari që do ta përgënjështroj takimin me kryeministrin në Bruksel, por më mirë të takohet hapur e në dritë të medias se sa skutave në restorante. Eshtë normale takimi mes kryeministrit dhe kryetarit të një partie opozitare kryesore. Edhe kur u takuan parvjet në Vjenë, fshehurazi, Rama dhe Basha e mohuan. Dhe me pas shkuan te 17 maj i këtij viti, ku u takuan hapur, por biseduan fshehur për mbi tre orë, duke mos qenë transparentë me publikun.
Dashuria mes Ramës dhe Bashës nuk është më kaq e hapur sa me 18 maj 2017, kur firmosën bashkëqeverisjen para zgjedhjeve të 25 qershorit, por ka evoluar si marrëveshje. Taktikisht është bërë “dashuri e dhunshme” në sytë e publikut, pasi nuk mundet ta gëlltisin demokratët edhe një pazar të dytë në vazhdën e 17 majit.
Kësaj radhe shkuan në Bruksel, sejcili veçmas, për tu bashkuar për marrëveshje të re politike. U takuan për qeveri të re të përbashkët, për Prokurorin e ri të Përgjithshëm, për Kodin Zgjedhor, për biznesmenët VIP që ia përmend kryeministri në publik apo për të gjetur forma për ti shpëtuar reformës në drejtësi. N.L
image

:roll_eyes:
http://www.balkanweb.com/site/lajmi-i-fundit-mjeket-e-urgjences-se-qsut-japin-doreheqjen/

:astonished:

1 Like

Me kane lene mbresa reformat ne Shqiperi…do vij te vizitoj Shqiperine…thote Presidenti Junker…Hajde Urime per hapjen e negociatave e mos boni Gam Gam kot kunder vendit tuaj kur nuk duhet

1 Like

Referuar shkrimeve kundër Shqipërisë në mediat evropiane për drogën dhe krimin e organizuar, Juncker tha se do të shikohen vetëm reformat dhe asgjë nga ato që shkruhet. Duke theksuar se shpesh herë qarkullojnë lajme që sipas tij kopjohen keq apo keqinterpretohen.

http://www.javanews.al/juncker-jep-lajmin-e-mire-do-u-propozojme-vendeve-anetare-celjen-e-negociatave/

1 Like

qyqja, qyqja ku ka hyp bitchkoini

Nxijne Nxijne Shqupistat nga vizita e Gjigandit ne Bruksel… njerez inferior do thoshte Shkaba

2 Likes

Skeni nga luni Derra…Vegjetariane do perfundoni…
http://www.panorama.com.al/cmendet-modelja-e-njohur-shqiptare-hani-p-se-eshte-vegjetarian/

Ummm, it’s not vegan :face_with_raised_eyebrow:

1 Like