Lajme të habitshme!

A post was merged into an existing topic: Diskutim i lirë - nëntor 2017

Ka ende Qenie kjo bote Shqiptare qe vrasin per Virgjeri
http://www.panorama.com.al/i-preu-fytin-gruas-shqiptari-ben-rrefimin-shokues-dyshimi-per-virgjerine-dhe-per-abortin/

Bledi te lutem ndihmoje keta femije me ca lodra per vitin e ri …
nga ato te emisionit tuaj ne televizion per femijet e varfer …
Ma keputen shpirtin …me gjithe ate varferi ,mbanin dhe qenin … :heart:
Bravo per punen qe beni si emision televiziv …ju falenderoj …

A post was merged into an existing topic: Diskutim i lirë - dhjetor 2017

1 Like

http://abc7chicago.com/2867743/

Hajdutet e LSI, qi 22 vjec fillojne me zhyt doren ne Shtet…90 Hektar toke shteterore qe NenKryeHajduti Panariti i KRYEHajduteve Like e Monique… ja u jep me qira per 90 vjet Balilajve JUNIOR pa asnje eksperience ne bujqesi…
Prandaj ska toke per kompensim per Gjembin @gjembi … i ndajne sipas qejfit te pushtetit te LeshElise ene ato pak toka te lira e pjellore shteterore

1 Like

eh te rinjte jane perdorur si karrem per te fshehur pronesine defakto permes shtresave te shumta transaksionesh, te transferimit te pronesise de jure.
eshte praktike e njohur ketej, krijimi i shtresave te transaksioneve per te mbuluar burimin e origjines.

Te rinjte adhurojne hajdutllikun dhe maskarallikun sepse si ka cuar me zor njeri te firmosnin pronesine dhe me pas tja dhuronin njeri tjetrit pasurine e tjeterkujt.

E quajne zotesi Hajdutllikun ne Vatan qe ju bofshin leket ilace me kuc e me mac, apo nuk kan pjelle si Minjte nga i pari i tyre

1 Like

nuk i hyra asaj pjese, patjeter ajo luan rol rendshem, dhe e drejte.
(sidoqofte Tirnonso 20 vjecaret jane 20 vjecare, ndersa mjeshterat e stazhionuar te kundravajtjes dhe pisllikut, si prinder e kusherinj jane te rritur, e fatkeqesisht jane burimi i influences & dijes ku shuajne etjen femijet e niperit e tyre).

Prandaj nuk dun me nda pronat kto partite …se i mbjellin me hashash, me njerzit e tyre …:wink:

90 vjet qira … Hashash??? E ju ka bo Hashashi Gogol juve…Hashashin ta rrisin ne magazine e depo e kodra se bohet vete …
Kto jane toka qe i morrin me qira gjoja per 90 vjet e i tjetersojne e papritur bohen Pronare denbabaden. Toka shume pjellore qe kan 27 vjet qe i mcefin nga ish-pronaret qe duhet tja u japesh si kompensim i reduktum
Toka pjellore ka per Gjembin e ish-pronaret…po nuk ka specialiste…qe te mos i vjedhin e te mos i mcefin.
Po mer Hashashin ckeni te pakten ju qe jetoni ne Oksident? Ne ne oksident jena myt me hashash e kokaine e heroine sa duhet te kemi kujdes kur ti hedhim sheqer kafes se mos bojme kabim…

1 Like

Nqs e thith ti …nuk do me thone qe duhet ta thith te gjithe …deri sa eshte i ndaluar …nuk kam pse te behem liberale …dhe aq me teper ne tokat e te pareve te mi , qe si kam marr akoma une e shume te tjere …
Po pse te duket çudi ty se nuk mbillen me hashsh e tjetersohen …pse çfare kane bere keto 27 vjet …?
Aman more si hidheni ju militantet …
Pse vetem partia e kaptin modhit i ka bo kto gjojna …dy te tjerat jane te virgjera …

Jo mre Militante je ti se kush del me perrallen e Hashashit eshte militante e Lulthimit, e vulosme se ai kokrra e Idiotit po bo me qesh Shqiperine me prralla Hashashi.
90 hektar Hashash??? ne nje vend te koncentrume??? Vetem Lulthimi i thote kto kaarrrllleqe.

Kto 27 vjet nuk ka dhon toka me qira per hashash (Shqiperia eshte morr shume me heroine e kokaine Shijaku,Berati e Elbasoni) por ka dhon toka me qira dhe i kan privatizu por ti sdi cer bohet ne Shqiperi.

E ka bo MakAlbania e mooot Sheratonit qe e theu qafen…moren toke me qira per resort turistik, ndryshoji natyren dhe pastaj vilat me gjithe toke ja shiten njerezve si pronen e babes vet…ene Ismail Kadarese e shume njerezve te tjere me rradhe.
Kaptinmdodhi eshte morr me droge me Mirin e Xhikes qe kur ishte tek PeSi, por kta te LeshElise po tregojne vazhdimesi e talent…kape i cik.
Cer bo ne Itali ti si Illiberale? Sa here vij ne Italy rruget i keni plot me goca pune gjate dites… kalamojte e tu i kan shok e shoqe klase… kokaine e ke ne cdo urinal te diskotekes, cilesi te mire e ai qe ka terhqeq para teje e ka lon i cik pa thith … tranvestitet Brazilion plot mer…Une se kuptoj pse jeton ne Italy ti se per degjenerim moral e droge ne krahasim me Shqypnine as krahasohet…Shqiperia eshte nje fshat plot me provincial.

Ket vere pata njonen ktu, me lek se kish ne administrate nja 10-15 vjet… do sillte Cunin ne Californi per studimet, shkolle…shume mire do besh i thash… jo se me pi cuni hashash tek blloku e kum shume frike me tha…Nuk fola fare por mendova, Femra Fshatare Kare Shqiptare qe ka ra ne Lek…dhe per ta shpetu cunin nga Bari ne Shqiperi e con ne California??? Kare komplet

Te shpjegova se pse nuk rritet kanabis ne 90 ha kur merret me qira per 90 vjet se e di qe je e trashe dhe duhet me ti shpjegu gjonat avash avash. te dhashe ene shembull ma siper.

Rraca ime eshte votuese e PeDit por ata qe duhet te kujdeseshin per ish-pronaret u sollen shume keq e shembull eshte kto 90 ha siper qe jane pjellore e bosh kur per kompensim kan ofruar prej 20 vitesh ose toke kenete ose toka djerre…por ti genjen kur pretendon se ke pas prona…ndryshe do e kish kap thelbin. Do jesh ndonje goce sigurimsi i martum me ndonje me biografi te keqe.

Kush te tha qe Shqiptaret i ke rrugeve, rrugeve i ke plot me shoqet e shoket e kalamojve te tu, mund te jene ene nga Afrika por ti nuk jeton ne nje vend illeberal kur prostitucioni e ke ne mes te dites e kalamojte e tu i shofin kto gjona po ashtu si une. Ktu e kisha pikepyetjen une …Italia eshte vend me shume liberal se Shqiperia…sigurish nese e kupton.
Amerika eshte e shumellojshme ka ene katunde qe votojne per Trumpi qe jetojne si konservator po ne Porno-industry perfshiehen, heroine gjithashtu…por jane me pak liberal se ju ne Italy.
Ty kalamojte te rrofshin e pac fatin por spo i rrit ne ambient konservator italaion.
Lexo i cik se shume e trashe me dukesh e nuk njef as Shqiperine e qeke ene i cik e vecume ne Italy. Shko ne Disko i cik e shif cer bo brezi i ri.

tekst i trashë

Kush te tha qe Shqiptaret i ke rrugeve, rrugeve i ke plot me shoqet e shoket e kalamojve te tu, mund te jene ene nga Afrika por ti nuk jeton ne nje vend illeberal kur prostitucioni e ke ne mes te dites e kalamojte e tu i shofin kto gjona po ashtu si une. Ktu e kisha pikepyetjen une …Italia eshte vend me shume liberal se Shqiperia…sigurish nese e kupton.
Amerika eshte e shumellojshme ka ene katunde qe votojne per Trumpi qe jetojne si konservator po ne Porno-industry perfshiehen, heroine gjithashtu…por jane me pak liberal se ju ne Italy.
Ty kalamojte te rrofshin e pac fatin por spo i rrit ne ambient konservator italaion.
Lexo i cik se shume e trashe me dukesh e nuk njef as Shqiperine e qeke ene i cik e vecume ne Italy.

Per zotin shume i holle je …duhet me te perkthy shqip -shqip me te marr vesh ku e kishe llafin …pale per fantazin per te kuptuar se kush jam …Ish sigurimsat qe vdesin per partine dun te bojne si vetje …shko more pirdhu se ta vara shume …nuk ndryshoni ju kopilat e ngjizur neper zyra e sigurimit …nuk keni fuqi me punu doni zyra te merreni me shpifje e maskaralliqe si dikur …prandaj e mbroni komunizmin akoma …

Po mir mer cer femre je ti…qe flet keshtu me keto tone e fjalor…
pronare nuk je …
Partia thote militantja e Lulit dhe Aureles…kur vjedh Lsi pronat ti ja fal dhe kur ti vjedh Edvini ti nuk ja Fal…fshatarja tipike qe bo si Tironse copa e mishit… Likja i vodhi kto ksaj rradhe ty kush parti tu prek…kokrra e idiotes e as italy se bo njeri.

kamuniste nuk pretendon qe je…por je morr i kuq i ngjiz me komunista

por ne fjalor je e shpifur…

lexon histori por tregon nivel fshataresk pra as historia ste ndihmon se nuk thith gjo…
po keq per ate burr qe flen me ty nuk te vjen?
Nuk duhet te flase kshu femra e sidomos ti qe paske ene femije e klas.
Sa per pordhe kjo zgjidhet… mos mu qep nga prapa e rriji afer meneres se Lulthim Xhelal Bashes e Aureles. ata sjane Partia por klani.
Arome te mbare…

Ua profesori i historise hahaha
Fatmiresisht e sigurt qe nuk ma ke dhene dipllomen ti se do ta kisha grisur fare :stuck_out_tongue:
Injorantet kane shume guxim …:wink:
Tipike e fshatareve komuniste deformimet e daljet ne perfundime …ngaqe nuk kane argumente e kthejne personale e merren me ty pa te njohur fare …
Ku e pe ate fjalorin e tmerrshem ti …qe po te vika keq dhe per burrin tim …Per katunaret emancipimi eshte degjenerim …Se sa te qyteteruar e fisnik jeni dukeni se si i trajtoni femrat …:wink:
I semur shko gje ndonje trans se te ra goja …per treshe e trans …
kush te bo moral e biografine lol

Autoktonet Mark Gjini dhe Gjin Marku nxjerrin sopatat per Pronat ne Borsh, Sarande???

1 Like