Leter Presidentit Ilir Metaj


#186

Si kosherja e mjaltit arushen i thith komentet ky Pjeri! Zili? Habi? Nuk di te pershkruaj ndjenjen qe me pershkon ne kshu rastesh! Plus s’na e ka bere me dije, a ja ka fut kot ketu ne ppu me zhgarravina, a e ka printuar e nisur ‘lart’ kete leter? Nji kjo! E dyta, edhe? Mendon ky qe presidenti po pret me padurim opinionin e tij?


#187

rrofsh vlora se po me mbushej mendja se isha mize


#188

Vlora, letren ia nisa keshtu me internet tek sajti i Presidentit, mirpo nuk e di a u realizua apo jo, por mendoj qe po. Megjithate, ti po deshe nimoje plakun, nisja dhe nje here, dhe po pate munsi, nisja dhe noi gazete. flm.


#189

Po mire o Pjer po gjera te pergjithshme ka letra, nuk ka origjinalitet. I di ai, c’nevoje ka. Se ndoshta dhe VQ e ka lexuar.
Perseritje perseritje perseritje


#190

E di qe i di, por kendej nga nahija jone, ku merren vendimet (ne fillim mendimet dhe opinionet), ishin ne fillim te pasigurt per gjithshka aty ne Shqiperi, kuptohet per situaten paszgjedhore, dhe duhej/t nje drejtim. Dhe ashtu siç krahasohen gjerat, njerzit, shtetet, etj, dhe ashtu siç vihen ne peshore gjerat, njerzit, shtetet, etj, po ashtu merren vendimet me mrapa per vleren e tyre.
Perseritja, ka te beje me disa kara-gjozer aty siper qe si hund-perpjete dhe qaf-derra qe jane, nuk i kane kuptuar akoma ato ç’ka une kam thone.
Ndoshta ka ardhur koha qe ata, sa me shpejte, nje ore e me pare, te ikin ne pension, e te mos perzihen ne gjera qe nuk i kuptojne.


#191

Nuk ta dal dot me argumenta Pjer, nje llaf une 10 mendime ti


#192

Pjer, e mban mend c’beri Adhamudhi kur u ndie i ofenduar qe ata te tjeret nuk e vershellenin dhe nuk e moren ne Kongres te Manastirit? Ate abetaren qe kishte shkruar e grisi nga inati se ata edepsezer nuk e meritonin mendjen e doktor Adhamudhit. Ishte ajo abetarja me germa latine qe te kenaqeshin te krishteret po qe shkruhej nga e djathta ne te majte qe te kenaqeshin turqit.

Nje sugjerim eshte ne lidhje me VQ Pjer. Po qe se ata koketulet aty larte s’te marrin ne konsiderate pse ua ofron idete falas? Me mire digji te gjitha kopiet e librit dhe leri te vdesin injorante.


#193

Pjero te kam pyetur shume here kush jane keta qe merrkan vendimet atje - ne menyre specifike me emra dhe tituj - qe te kane ftuar dhe ty t’u qartesosh vizionet. Por ti asnjehere s’me pergjigjesh.


#194

Kthupo, Plagjiarizmi denohet ne uesej…ja kam sugjeru Pjerinit me shume se nje here…ta djegi VQ dhe do bi rehat ene Pjerini ene Blendi Salaj…Shqypnia vari kallashnikovin…po mbeti fati i memedheut tek konspektet e Peshkut per Lesh e ma shume Lesh ka per te shkue.


#195

Gjembi, me ke pyetur e di, por hollsira une nuk mund te te jap ty. Une, edhe kur me pyesin per ndonje ketu tek Peshku se kush eshte, nuk ua them, sepse ruaj te drejtat e tyre.


#196

Kthupi, po ti qenke mbrapa more djale, se afro 30% e tezave te VQ, kane vite qe po i aplikojne ne Shqiperi, E filluan pakez socialistet para se te binin nga fuqia ne 2005, dhe e filloi Buall Mavria duke realizuar disa prej tyre.
Ti qenke mbrapa fare.


#197

i nderuar, mos valle eshte rastesi qe edhe socialisted, edhe buall mavria humben pushtetin pasi filluan realizimin e tezave te VQ?


#198

Joo, perkundrazi e kunderta, realizimi jo i plote ityre. Vitin tjeter vjen Intervista e Mijvjeçarit, keshtu qe pregatitu i dashur, lexo sa me shume VQ :grin:


#199

Pse Pjer, nuk qenkan zyrtare keta pecogroset? Nese jane zyrtare, nuk ka pse te mbeten anonime, madje e kane per detyre mos te jene anonime. Apo jane nga ata te shoqerive te fshehta, tip Mason qe si fasade e kane qe jane psh operatore turistike ose punonjes magazine por ne te vertete jane pecogroset qe luajne fijet e drejtojne ceshtjet e te gjithe Evropes dhe ne ankohemi kot per Soros se keta jane dhe shume me te fuqishem?


#200

Kush e percakton kete gje, ti :sunglasses:


#201

Me mire prapa fare Pjer, madje ne fund te rreshtit qe te mos ndjej eren e pordheve.


#202

Kthupi, mos kopjo kaq rondshem, se kjo shprehje, eshte tek nje nga pershtypjet e mia, tregimet e mia. Megjithate s’ka problem, se une e di qe ti nuk e ke lexuar :grin:


#203

si nuk msute i her mer, tani nuk thuhet me jemi prapa, tani thuhet jemi ngambrapa, dhe ne kuptimin me te gjere dhe me te thelle te fjales, edhe sikur te jesh ngapara, ne fakt je ngambrapa sepse edhe hapsiren e ka lakuar Marloni si ne gjeometrine e Llobaçevskit.


#204

I Modho, thuhet; Jemi prapa, dhe jo; Jemi ngambrapa, sepse keshtu humbet nocioni kohe, dhe futet nocioni seks. Une flas per nocionin; Kohe.


#205

Kush e percakton kete gje, ti

Cilen pjese te “nese jane zyrtare” s’ke kuptuar? zyrtare shteti, paguhen nga shteti apo nga EU, japin llogari nje me nje per publikun. Per me shume, lexo BQ ose intervisten e dites.