Lidhjet e Trumpit me Rusinë bëhen më të forta dita-ditës

bota

#102

#103

Gjithe media amerikane eshte blere, e gjitha e futur ne xhep dhe e perdorur per te manipuluar publikun. Lexoni wikileaks e fundit per te kuptuar se cbehet, media nuk po i raporton fare, se nuk i nxjerr dot te palarat vetes. Edhe sondazhet jane fund e krye te manipuluar, per te krijuar idene se hillary po fiton. Ndaj dhe Trump do fitoje, se njerezit jane lodhur me manupulime. Hajria do kufij te hapur qe ti bej mutin Amerikes, dhe deklaron privatisht qe ajo ca them ne privat eshte ndryshe me ajo ca them ne publik ndersa masmedia e gjere merret me locker room muhabetet e trumpit.


#104

Meqe jemi tek tema me ruse e serbe, nga pervoja e Kosoves zakonsht lideret shqiptare me patriote qe kane pasur mbeshtetje te madhe ne popull, serbia ne menyra te ndryshme eshte munduar ta etiketoje “si njeriu yne, ka perkrahjen tone etj”, per ta denigruar ne sy te shqiptareve, ndersa ata kandidate qe realisht ishin proserbe i sulmonte si “te rrezikshem e nacionaliste etj” per t’u rritur rejtingun brenda shqiptareve. Politike sllavi dmth


#105

Dmth ti thu Hajria eshte e serbit e bombat i lshote Trumpi.


#106

Ti thu qe hajria eshte Billi?


#107

kjo histori me ngjan si puna e Edit qe doli lakuriq ne plazh dhe me kete fitoj vota, ndonse kundersharet deshin ti ulnin pike.


#108

Billesha. Ishalla s’jane gjithe kosovaret si ty mosmirenjohes ose mos jesh ti kosovar.


#109

#110

gara per te zgjedhur njeriun me te fuqishem te botes eshte kthyer ne cirk.kam frike se eshte isharet nga I Modhi se fundi I dynjase shte shume prane.


#111

UKeto muhabete kane 10-30 vjet qe kene ndodhur(nese Kane ndodhur).
Si per cudi dalin 26 dite para zgjedhjeve.
Njerezit nuk jane aq budallenj sa te besojne ato qe thane gazetaret e NYT, se shkrimi i tyre skishte te bente fare me zgjidhjet…:smiley::smiley::smiley:
Po degjoj edhe Michelle Obamen qe po flet si idiote para lesbikeve ne New Hampshire.
Zoti Tramp po ben mire qe sot do ta ktheje fushaten tek problemet qe shqetesojne amerikanet.
Te luftosh ato qe te kane akuzuar( me apo pa te drejte) eshte kohe e humbur dhe ceshtje e humbur.

Personalisht mendoj qe Hillari dote fitoje por me rezultat shume te ngushte.
E forta eshte se pas zgjedhjeve keto muhabete do te jene harruar fare dhe Trump rrezik te kthehet perseri ne reality show star…
Eshte kthyer CNN si Top Media…


#112

Si tha billy :rednecks qe shohin vetem Fox News :grinning:


#113

Perse?
Edhe FOX eshte me Clinton…
Trump nuk ka asnje media ne anen e tij.


#114

Fajin e ka Obam mafishja. Hapi at qitapin e taksave. …Al Caponua i varfer aty e hengri tegelin. Dhe Trumpi njihet nga afer, shume afer me brothers.


#115

Per temen ne fjale:


#116

Kurse per te pergenjeshtruar kete tjetren, Trumpin i duhet makina e kohes, te shkoje back in 1999. Se kush i ka thene qe celesi per kete makine eshte mcef ne nje p… te bukur, pranaj ai gerrmon ta gjej.


#117

Leni mer pordhet po behuni gati ti ktheheni prap zborit. Po fitoi Trapi shancet jane te kemi ndonje konflikt te ri ne Kosove e Maqedoni.


#118

Jo, me zemer jam servil, si gjithe te tjeret.
Nese s’je servil, patjeter je mosmirenjohes.
Fati yne ky, pa mundesi te trete.


#119

Mire shpretke, ishalla Trumpi ju kthen te bashkim-vllaznimi, qe Clintonet jua prishen me dhune.


#120

ja cndodh kur kerkohet te ngrihen argumente me baza partiake qe implikojne shqiperine duke cituar gazeta serbe

ato te lene ne balte


#121

O shpirt :slight_smile:
Te thella keto njohurite per kosoven ketu aman. Futi nje vllazerim-bashkim, nje jugosllav, dhe ja ku ia dhjeve kosovarit. Mirë mirë.