Metafizikë e metafizikës (Pjesë e katërt; kujto qenin, bëj gati nusepashkën!)

Eshte me stervitje heretik, as une s’i realizoja dot me perpara keto, kur u stervita fillova to lucid dream. Tani qe prape s’kam nge, sado shpreh deshiren, nuk i bej dot. Do shume qetesi.

po e di kete te stervitjes Aqua, duhet mbajtur edhe ditar per endrrat (gje qe un nuk e bej), pra qe duhet nje bashkebisedim i interesuar me subkonshin, ndryshe ai te flet nje here, te flet dy here, tre here, pastaj kur shef qe nuk ka pergjigje, nuk ta var me. Pra nuk shef me endrra sinjifikative.

Inkuzicion ,detyra jote ne kete mision eshte veshtrimi , ( nese aludon ne ate qe jemi ne temen tende ) … eshte e vertet qe me Aquan po bej conversacion , kshtu nese mendon te perdoresh alterleri banale asgje tjeter nuk arrine pos qe une largohem nga ketu dhe humb kredibilitetin tend ne pesonifikimin virtual ne mendjen time ,dhe e keqja e gjithe kesaj pse une i drejtohem asaj eshte qe me ka futur ne dualitet . Postimi qe lexova dhe postimet qe i kam lexuar nga ajo me hamendsojne , cila eshte Aqua e vertet ne te shprehur ?
Une fali pak , e kerkoj shume kur vlersoj …

Aqua , fol fol ,. shprehu shprehu …
a te vazhdoj prap lidhje me endrrat ?

dafne, nje prej detyrave te mija ne pergjithsi, jo vetem ketu, eshte te lartesoj banalitetin. Pra nuk kam asnje problem perdorimin e artilerise se rende per largimin e armikut malazes nga fusha e betejes.

Meqe shof se tani betejen kryesore e ke me Aquan, maro pune me te, dhe nese ke gje per te me thene - si me sinjalizohet ne steme - thuaje, dhe vazhdojme muhabetin bashke neser me banalitete siperane per dafnllakun :stuck_out_tongue:

Me kete fjali narciste i prish me shume pune vetes, Juri e nderuar. Mos investo ne betonizimin e egos se do ngelesh gjysmake. Ego e forte eshte tradhetare e keqe, do te jape makthe naten.

epo ky, keto ,jane rolet qe i kemi caktuar vetit , ( ky eshte fati jone hahaha, ha ) ca ne rolin e gladiatorit ca te spektatorit ,
Eshte e vertet , mua gjithe me kane pelqyer tribunat ,pozita nga aty si e shikon arenen .komoditeti nga ndjene nga aty …
p.s.
more dhe nje me bene pershtypje ketu ne arene , perveq makthit e ankthit , a dine ju terminologjit tjeter kur mundoheni tjetrit luhatjet e karakterit e vetbesimit te ja etiketoni …?
ok . Aqua , e leme per sonte me kaq , pres prap postime impresionuse nga Ju.

kujto dafnllakun, dhe bej gati … artilerine e rende

(neser vazhdimin banal me predha te artilerise se rende mbi tribune te spektatoreve enderrimtare)

Mua me doli nje enderr para pak koheve. Enderrova qe nje kusherire e imja ishte shtatezene me nje vajze, s’kaloi nje jave qe na anoncoi qe ishte shtatezene dhe po ashtu pret nje vajze. :slight_smile: Koincidence mund te jete por njoh njerez qe endrrat iu dalin, edhe per personin tim kur kam qene ne situate rreziku. Ca flasin per sensin e gjashte i cili u shfaqka ne forme endrrash, ndryshim humori, dhimbje, panik, etj. Une ne eksperiencen time behem goxha e irrituar dhe e obsesionuar pas detajeve para se dicka e keqe me ndodh.

1 Like

qe ne emertim eshte gje pa vlere snobe qe i jep te drejte revoltes dafnllake. Pse duhet te quhet shqise e gjashte? Per t’i dhene kredibilitetin e ekzistences prane 5 shqisave ekzistuese?

Kjo dhunti, nese ekziston, nuk ka asnje lidhje organike me 5 shqisat.

Enderroj qe po pikturoj, e pastaj pikturoj endrren time - Van Gog

image

ja dhe nje ilustrim artistik ne seri i idese se Renies:

Renie apo Lartesim?

kjo osht e qarte çfar osht: