Mos ma merrni babin


#61

Kjo qe solle perforcon ate qe thashe une, deputeti ne fjale shkruan qe jep fjalen qe ate kulle do e beje tre katshe, kurse keta pabuksat nga nje shkelm bythve .


#62

@TironciLebetit *ka ra Shehid aty me shkatrrove fare :joy::joy::joy::joy::joy:
Qyqa pse n’Shkoze e paska mor mandatin Grida me , gjithe ajo femer t’perfundoje te bregu lanes , ca bojne per cik karrike mer jao :joy: Duke respektuar platformen e peshkut besoj do kem mundesi per apelim vendimi edhe nese behet dicka kundra meje qe se besoj e gjithsesi jam paksa i mbrojtur , se i njof disa moderatore me te hershem se gjembi e kompani.

Keta flasin per Shqiperine sikur jetojne ketu dhe s’ta pranojne kur ti ia paraqet situaten ndryshe , na tregojne neve qe tani na pergjithesojne si “shkaba” nga Toronto e Detroiti , po mua s’ma ndjen hic , punen e jeten e kam ne terezi merrem cik me bitcoin icik me i gje tjeter , s’po vdes as per buke e as per vend pune ne administrate mbi te gjitha spaguhem as nga fondacione te huaja , ne peshk kam ardhur thjeshte per te diskutuar si qytetar qe si budalla e naiv shpresoj ende qe ky vend mund te behet ,per ceshtje qe nuk para fliten ose banalizohen gjeresisht ne faqet shqiptare ne facebook.

Ne vend qe t’na drejtojne drejt modeleve te huaja keta duan t’na zhysin me thelle ne zhulin e llumin mediatik e opionionet e tepsive , se fundja jane 7 ore pas nesh , ne zgjohemi ata ende po flejne keshtu qe i falet :stuck_out_tongue:

@zeqo Ia e perforcoi , por me trego pak me sa these miell eshte bere Tom Doshi deputet ? Nisur nga logjika jote , ata qe kane votuar Tom Doshin e kane votuar qe te kene mundesi qe ti shpetojne rendit dhe ligjit po njesoj si ai apo jo ?!!!


#63

Zhduken gjurmët e qëndresës anti-komuniste . Rama shemb kullën e patriotit Prek Cali në Vermosh

Ajo qe duhet te ishte një shtëpi muze e mbrojtur nga shteti është shembur sot nga qeveria Rama . Me një vendim arbitrar, eskavatorët e IKMT-së kanë shkuar sot në Vermosh dhe kanë shembur shtëpinë e Prek Calit, udhëheqësit të kryengritjes antikomuniste të Kelmendit të vitit 1945.
Siç duket trashëgimtarët e diktaturës që tani janë në pushtet, ende nuk e harrojë atë kryengritje dhe sot kanë vendosur që të bëjnë edhe veprime të tjera. Ata jo vetëm që nuk kanë lënë rikonstruktimin e banesës së Prek Calit, por kanë vendosur ta rrafshojnë.
Reagimet e banorëve kanë qenë të shumta, por ndërhyrja e policisë ka bërë që eskavatori i IKMT-së të bëjë shembjen.
Banorët kanë thënë se veprimi i bërë sot i ka vrarë ata për së dyti, pas masakrës që bënë komunistët në 1945.
“Sot na vranë për së dyti”, janë shprehur ata për gazetarët. Shtëpia e Prek Calit ishte duke u rikonstruktuar si simbol i rezistencës antikomuniste, por sot e rrëzuan në tokë, pasardhësit e komunistëve.
Paratë për rikontruksionin e kësaj banese të njohur dhe një monumenti historik ishin mbledhur nga diaspora në SHBA dhe ishin sjellë që shtëpia të rikthehej në gjendje e saj normale.

…njeri nga kelyshet e bllokut tallte edhe menderen duke thene qe te bejne ankese te Avokatja e Popupullit e cila ndodhet akoma me pushime ne Itali

image


#64

Me ndrico pak se nuk isha ne dijeni qe paska qene nje fushate (ndonje shpjegim te fjales “fushate?”) me kete emer.


#65

Faleminderit tironci (prej vlore?). Pyetja ime ishte e sinqerte sepse nuk e ndjek Griden apo shoqet e saj me aq perkushtim sa c’duket qe e ndjek ti.


#66

Tranzicioni I rkyesiar nga PD?
13 vjet PD ne pushtet
14 vjet PS ne pushtet.
Sinka mundesi te jete kryesuar nga PD kur ka me pak vite ne pushtet?


#67

ankohen se ska shtet dhe njekohesisht jargaviten kur shteti vepron.
Paradox shqiptar.


#68

Mekanizem qe funksiono prej 25 vjetesh,Katunarlliku i Shqiptarit impulsiv esht Burim Leku.


#69

ky eshte mekanizm bille manivele maje t’tullumt konfliktin absurd dyfelor i psedudemokracise dyfelore ne çdo vend dhe ne çdo kohe. Nuk njoh ndonje shembull ndryshe ne çdo vend dhe çdo kohe, ndryshimi eshte vetem relativ.

Neqoftese njef ndonje shembell ndryshe na informo, se po presim me padurim lajmin e mire.


#70

m’thane qi komandant edvin kristaqi kishte mledh gjithe shfat e shtabit te veneve te nato-s dhe u kishte dhane direktivat e nevojshme, per nderhyrjet ne vatrat e nxehta retheperqark globit.
bravo edvin kristaqi!


#71

Ajo ka qene fushata me e bukur , kur populli u bashkua dhe vershoi drejt Tiranes , e rretheve rrotull , duke zaptuar tokat e dynjase pa marre parasysh ligjin , pronesine , thjeshte Toke e Xanun , qe pas disa viteve po i shohim te legalizuara.


#72

ndryshimi eshte se dyfeloret ne vende te tjera tolerojn ose gishtin e majt ose te djatht.

shembullin ndryshe e gjen te kallashi, jo mas tastieres


#73

shembullin ndryshe e gjen tek humbja e memories, mos harro se Kallaçnikovi eshte prodhim i nje shembulli ndryshe qe tani po toleron alternimin demokratik te gishtit te majte me gishtin e djathte mas tastieres.


#74

Familjet këtë e dinë prej kohësh dhe s’ka asnjë shans as për ta dhe as për askënd tjetër që të legalizohen në mes të rrugëve e pastaj të shpronësohen me paratë e kopshteve, çerdheve e spitaleve, për të hapur rrugën që është e të gjithëve… avash avash do mesohen edhe shqiptaret me rregull , suksese ne jete :clap:

http://gazeta-shqip.com/lajme/2017/09/16/rama-zero-shans-per-legalizime-ne-mes-te-rruges-e-as-shpronesime/


#75

Le ta provojne prape komunistet te prishin kullen e Preke Calit ,ne do ta mbrojme me cdo kusht :v:


#76

Ku ishin malsoret qe ta mbronin kur e ngriti fadroma ne ajer Kullen e Prekes ? Vjen dhe pergjigjia e pushtetit lokal, Preken ta gezoni e ta kujtoni , po s’ka me Toke e Xanun :wink:


#77

Para 2 ditesh 2 vellezer ne Durres kercenonin se do kryenin vetevrasje se po i nxirrnin prej shpie. Mileti i skandalizum ne maksimum por kur i shkoje gjonave me thelle kta dy vllezer ishin nje nga rastet e pakta qe ishin akoma ne shtepi te ish-pronarit me vendim gjykate kunder. Para nja 15 vjetesh u morr vendim gjyqesor qe kush ishte ne shtepi te pronarit dhe pronari jetonte ne bodrum do largohej me mirekuptim. Kta vllezerit e kishin mirekuptimin per me shume se 27 vjet e slushin prej venit me shprese qe te vdiste pronari. Po zhurmen e bonin te modhe veq per Pronarin ne rruge te modhe e me shtepi nuk u kujtote njeri e sidomos e djathta e Leshit Shqyptare qe konkuron denjesisht Socialistet per populizem.
Kap Kaposhin e Peshkut si u frymezu per prishjen e ndertimeve te Prek Calit gjithe nostalgji e militantizem kur Preken po e poshterojne te djathtet e fisit vet…Diaspora ka dergu lek prej vitesh me restauru shtepine e Prekes po pse a kan hedh te Dhjathtet e leshit nje fije pune me e restauru? JOOOOO e kan lan te prishet ma keq qe te mos restaurohet mo por Qe Tom Doshi i Djathti i Gjinushit te ndertoje nje Biznes te Ri 3 katsh per perfitim. Ja kshu ene Neri i Prekes mori rrugen e mootit per ca lek ma shume nga soj e sorrollopi vet.


#79

Me behet vertete qefi qe njerezit qe punokan ne Bashkine e Malesise se Madhe fliskan kaq bukur. Te them te drejten fliskan me mire se dhe bashkite e qyteteve te medha!

Te ishte ndonje tjeter do te dyshonte qe deklarata eshte krijuar nga Fugerat por une nuk e them ate gje.


#80

Gjembi vazhdon veprimtarine si hetuese e Enver Hoxhes. Tironci prej Vlore??? Une ndjek Griden e Shoqet e saj???

Grida eshte Deputetja me ne ze e opozites sot dhe deputete e Zones ne fjale. Nese ti mendon se une ndjek Griden si Pjeshke e ke gabim se une i kam standartet e pjeshkes shume te larta.
Ca i bi kjo Tironci prej Vlore??? Ah ti je e ma e rrjedhur se Veteranet e Luftes Partizane, sigurisht perderisa Aspiron te behesh Opozitare.


#81

E gjithe elita politike perendimore rrezik nga VQ jote i merr idete, s’kam dyshim :wink: