Mos ma merrni babin


#41

Ky nuk eshte lajm, gjithmon e kudo, kur qeveria apo bashkia, prish diçka per projekte publike, dalin grate apo femijet, ku shprehen emocionet dhe revolta e tyre, e kjo gje shihet ne boten e pare, te dyte e te trete.
Edhe ketu ku jetoj une, para nja 3-4 vjetesh, per nje projekt gjigand per nje cope autostrade, nja ca belgj nxorren ne proteste kundra projektit ca handikapte,


#42

zhardin ti shkrujte kot e pare e punes.

E dyte punes: ka me mire se te besh ate pune kot per hir te berit ate pune: te mos e besh ate pune hiç.


#43

Nderkohe shqiptaret e tjere te thjeshte , ligjzbatues , te varfer ndoshta me shume se keta qe ulerasin ne Shkoze perfundojne sagen e tyre te dhimbshme , vetem fale ndihmes se qeverise

ERTV


#44

ky disrespekti, nuk të vret as syrin ,as veshin,asgjë?? apo bikozzzzzz


#45

urdhero…?!


#46

ju dont anderstend shqip!!


#47

all right.


#48

A mund te na sqaroi d8ikush se per cfare behet fjale? pra cili eshte motivi i protestes dhe cfare ka bere konkretisht personi (babai) qe shoqerohet nga policia per ne komisariat? Te qarat e femijeve jane gjithmone prekese edhe kur psh kerkojne qe tju dale patjeter e tyrja.


#49

156 familje kane ndertuar mbi Alidemin pa leje deri edhe ne Shtepi 3 katshe aty ku do te kete nderhyrje nga Qeveria me shume se Bashkia per zgjerim rruge.
Kur kan ardh eskavatoret njerezit i kane kundershtuar me dhune e kane bllokuar rrugen. Policia ka krijuar dy kordone me police e ka hapur rrugen e shkozes pas nja 4 oresh dhe ka shoqeruar ne polici me problematiket. Ky kalamoni po qan se po i shkojne per lesh leket e plakut dhe plakes, jo se do i bojne ndonje gjo policat plakut vet qe ka kundershtuar policet.
Problemi i vertete eshte qe ndertimet aty jane kasphane…

  1. ka qe kan ndertu me leje dhe do marrin demshperblim por jane te pakenaqur.
  2. ka qe kan ndertu pa leje qe kan legalizu dhe do marrin demshperblim por jane te pakenaqur.
  3. ka qe kan ndertu pa leje qe skan legalizu dhe sdo marrin demshperblim dhe qe jan te pakenaqur.
  4. Ka ene si Puna teme qe skan ndertu pa leje, nuk kan legalizu dhe sdu qe te morrin demshperblim te modh ose fare kategorite e mesiperme dhe i Lebetitmi eshte shum shum i pakenaqur kur hajdutet e trojeve demshperblehen.

Tani opozita do me i organizu dhe me kundershtu vendimin e qeveriut e mundesisht ti ndihmoje si e djathte e leshit qe eshte qe kta te morrin sa me shume lek.
Aty jan ndertuar shtepi me 3 kate ne xhade pra nuk jane te varfer por duan te morrin sa me shume leke nga poplli se kan preshume peme andej nga Lura me ndertu keto cati. Nxjerrin ene kalamojte edepsizet te ngjallin meshire per hajdutllikun.
E thjeshte ai vend sbohet kur hajduti kompensohet 100% per pronen e ndertume ne toke te tjeterkujt e kur opozita bohet avokate qe hajditu te morri sa me shume leke prej atyre qe se kan thy ligjin e skan ndertuar kurre pa leje.


#50

O Tironco thuji ceceneve te rrijne urte ,se po dolen dhe ish pronaret te protestojne nga do ia mbajne se i ka vajt fatura 180 milione euro ne Strasbourg shtetit shqiptar. Se dine keta qe ka rradhe puna ? Te presin 50 vite , e le te demshperblehen per tokat qe i zune :stuck_out_tongue:


#51

Pse kjo zhurme?
Te henen legalizimin dhe ja.


#52

Ku e degjove qe po i organizon opozita?


#53

ai vend sbohet kur hajduti kompensohet 100% per pronen e ndertume ne toke te tjeterkujt e kur opozita bohet avokate qe hajduti te morri sa me shume leke prej atyre qe se kan thy ligjin e skan ndertuar kurre pa leje.

5 :star:

opozita e shqupit- gjysma e se keqes se dalin hapur.
po si i behet opozites se fshehur, asaj jo-shqupiste, thuaj: barazwhateverit, pseudointelektualet e partite e vogla jo-shqupiste


#54

Dhe po si organizoi opozita , ajo i mbron.

Kujto kush e nisi fushaten “Toke e Xanun”


#55

Jo vetem tua prishin po t’u futin edhe nje dru te mire, vete i votuan, s’ka me thes mielli tani. edhe saken opozita u del ne mbrojtje, do me detyrojne te mbeshtes qeverine pastaj.


#56

O furri bukes , na e shpjego pak ca lidhje ka vota e tyre me ate qe po ndodh , se na paskan votuar PS ca duhet te mos funksionoje shteti per ata , te devijoje projektet e zhvillimit urban ne kurriz te taksave te mia e te tjetrit e tjetrit ?

Kur do hiqni dore mer amon , nga logjika arkaike e thesit t’miellit , qesharake …


#57

Shteti funksionon vetem per pabuksat aty.


#58

Po ia per ta hedhur poshte argumentin tend , shteti nuk pyet edhe nese je kusherir i nje nder biznesmeneve me te pasur shqiptar , gjithashtu edhe deputet ne parlament , t’kam lene tomen

Toma


#59

Gjembi…qi ktej e tutje kur te me drejtohesh…mos me merr ne pyetje si hetuese fshesaxhie…sepse per pjatalarset kum respekt kurse pre Toret fshesaxhie ti e di se cbojme ne Peshqit.
Grida Duma, deputete e zones shkoji direkt e i keshilloji qe te mblidheshin me shume njerez dhe te shkruanin emrat e Shqupi do u bote avokati i tyre bashke me Avokatin e popullit…i ke live on tv…te falet te mos jesh e informuar Gjembi por jo arrogante kur per Shqiperine din shume me pak …shume here me pak se Shkaba.


#60

Urbano rri urt e merru me bitcoini…Shkaba qe fliste si ty ka ra Shehid…nuk pipti mo se u prishte rehatin Canadezeve e amerikonve me traplliqet e veta ndonese e njifte Shqiperine jo si keta Lolot qe per 20 vjet ne emigracion jan katandis ma keq se Ballistet e shkret mbas 45 vjet emigracioni…te kuptohemi sdin cer bohet ne Shqypni.
Jane tu tu avit ene tye morrat e kuq qe luftojne komunizmen e Cunit te Anetes e Vilajetit prej North=america.