Mos ma merrni babin


#82

bjeri-bjeri, se i bike bukur, ironi koti,


#83

Tobestrafulla u be fytyra jote serioz…Merre ate VQ e zhyte andej ngambrapa si thote i mothi !


#84

Tironco, po ku e di ti qe Gjembi do te behet opozitare apo me opoziten, apo çdo njeri qe kritikon poziten, eshte me opoziten.
Dikur une kritikoja me te drejte Buall Mavrine kur ishte kryeminister, dhe me quanin si i opozites, pra si i PS, ndersa sot kritikoj Palloshin, dhe ka qe me quajne si i opozites. Ehh ç’mjerim mendor nder shqiptare.


#85

Pikerisht Pjerin Mjerim Mendor i illustruar me se miri nga ty. Kur kritikon Palloshin ti nuk ben gje tjeter vecse leshon gomarlleqe e kjo nuk te ben opozitar.

Ja te bej nje test opozitarizmi e idiotesie per ty;

  1. Ne se kritikon Palloshin edhe per Leshimin e certifikatave te legalizimit si petllat e anetes por e kritikon Palloshin edhe per prishjen e ndertimeve pa-leje ne fjale atehere cfare je Opozitar? Gomar? Apo Opozitar- Gomar?

O shof ne youtube Arena e ora news e po flet Civici per ekonomine Shqiptare, ke qejf ta degjosh mer burre…hape e meso ene ti i cik nga fusha e ekonomise


#86

mos u merzit Urbano, se nga mrapa do t’ju vijne te gjitha tezat e mia, mos u merzit se ka material boll edhe per kete temen e zaptimit te tokave.


#87

Civicin e vlersoj Tironco dhe i kam lexuar disa shkrime te tija, ma dergo linkun qe ta shoh e nigjoj dhe une seç po thote tani.


#88

#89

Po te ishin aq efektive si teza , do kishte dale nje njeri mendjehapur,vizionar e me parime e ti kishte marre ne konsiderate deri me sot apo jo ?


#90

po i kane marre mor … se nuk dua te ofendoj,
formalizimin e ekonomise
zgjerimin e rrugeve
autostradat , piketimet,
privatizimet,
shtetezimet
nen ndarjet e ndermarjeve,
çeshtja e kanabisit
çeshtja e bankave,
puna vullnetare,regjistrimi si pakete me vehte,
krijimi dhe ndarja e rroges bruto nga neto
disiplinimi i valutes,
taksimi i tokave, shtepiave,
(lista eshte e gjate , jane shum e shume shtylla kryesore, pa llogaritur te voglat, se jam duke pare edhe tv tani)


#91

Po ti i paske bere te gjitha , shteti c’ka bere ? :roll_eyes:


#92

Lexoje horizontalisht, ne krye thote i ka marre, qe nenkutpohet shteti.


#93

Aty ishe ti kur i moren ?


#94

thjesht ka kopjuar pa e pyetur autorin. Para ca vitesh, i thonin Buall Mavrise; - Ai burri ka thone qe kjo duhet bere keshtu.
Mjafton ky fakt, por ti je i ri ketu.
Ka pas qene njoni ketu, Grava, njeri i respektum, hynte tek zyra e Palloshit dhe e kapte prej veshi ate dikur (jo tani) dhe i thonte ; - çfar ka shkruar Pjeri, ti konspektoni e ti zbertheni (se jo te gjitha kuptoheshin)
Eh mer djale byth dale, je i ri ti ketu, ne na dolen thinjat me çeshtjen shqiptare dhe Peshkun.


Barcaleta
#95

Pjerino e di ti qe femrat i mbulojne thinjat ene tek pjeshka me bojna…nuk jane kren ari thinjat mo ne kohet e sotme. Idete e tua avangarde nuk mund te shiten si pordha plaku apo thinja pjeshke plake


#96

Sa i madh je , presupozon qe une e tjetri duhet ti marre per baze keto se i thua ti , edhe nese jane te verteta cereku i tyre duhet te shtijme fall ne cfare thoshte njeri dikur ne zyrat e buall mavrise e te palloshit , ke gjetur kete fjaline tani , je i ri ketu , je i ri atje , po i ri jam ke inat ti xhaje me thinja se po na vdes ketu ne peshk , taksirat te mbajme 1 minute heshtje


#97

Kajua nonen atyne qe ta dhane voten Edvin Kristaqi .


#98

…eh more bastard komunist pse bon sikur nuk e kupton qe kjo eshte nje kulle e nderuar mbi 100 vjet me pare ne troje qe nuk shkeli kurre kemba e pushtusit pervec atij komunist,pastaj edhe sikur te ishte ndertim ne kohen e demokracis ketu po legalizojne prona ne mese te qyteteve kryesore ne token e ish pronarve kurse ju shkoni e prishin per hakmarje kullen e patrioteve dhe heronjve te kombit.


#99

:ok_hand:


#100

Mua me duket se nuk ja vle ky mhb o kapo, ti te drejt ke, po kur vete nipi i vet bashkpuno me komunistat ça pret tjeter!?


#101

Mos u boj merak Kaposh se Kamunistat do ja bojne Prekut Kullen me 3 kate…asht betu toma vete…