Na ishin njëherë Vikingët


#62

Pse per mbyllje goje po rrijme ketu ne ?

Kaq pak vetvleresim ke per veten dhe peshkun


#63

O profesor tani e vura re , ta paskan hequr dekoraten :grin:


#64

vetvlersim per veten…

o ps c’vete. Thuj qe e bere vete kete


#65

Uau, dikush paska xixelluar tolerance dhe edukate liberale pas komentit tim qe nuk kishte asgje personale me ndokend, aq me teper qe ishte vetem komenti im i dyte ne kete blog. Nuk e kuptoj pse iu jane leshuar kaq shume nervat ketyre njerezve, qe nuk perballojne dot nje mendim ndryshe pa kaluar ne ofendime edhe karshi dikujt qe nuk e kane idene se kush eshte. !!! Ja dhe nje lajm i sotem nga Suedia se e shoh qe ca ketu nuk e hengerkan sapunin per djathe dhe dashkan fakte per cdo gje. :slight_smile:

http://www.breitbart.com/london/2017/10/20/swedish-politicians-propose-deploying-military-no-go-zones/


#66

Meqe gjembi ka dy role ne peshk , rrjedhimisht dhe vetevlerimin duhet ta kete dopio , po s’merr vesh ti ca do te thote autori bridh ketej bridh andej , bredharak


#67

po, po…u sqarove. Mos e pi dhe ti veren e perziere mo?
vetvlersim per veten medemek qe ta dalloje nga vetvlersimi per tjetrin. Estrade, estrade.
Ky tipi pastaj hypen ne kateder dhe te flet per demokracine, bursen dhe filozofine. Njesoj si shkaba qe te fliste per matematiken po perqindjen e kish pa vetem ne filma


#68

ma hoqe ti pra o katunar urban qe t’ka hy teleskopi aty ku s’thuhet, ti fitove, korriksja bythmute u gezua. Kshu ka ndodh gjithnje ne histori, fitojne gjithnje bythashtute dhe gezohen bythmutet!


#69

Veren me duket se e perzien ti sipas udhezimeve qe ke lexuar nga miku yt ne VQ , se cdo njeri ta lexoj ate qe te shkruajta e kap thelbin , po ti s’do te ka marr malli per Shkaben e i bie muhabetit anash e anash , neper cepa …


#70

mos e lesho veten kaq o filozof i madh
kush do t’iu mbaj anen politikes se barazlarguar po s’ia mbajte ti qe je mbi te gjithe s’kagje se je i anshem
mblidhe veten s’ben burri si ben ti


#71

Fitoi Peshku perpara meje e te tjereve

Ku eshte ai blendi salaj , qe fshinte komentet kur une protestova zgjedhjen tende si moderator , si e shume te tjere ketu e ta pranoje qe kishim te drejte per shqetesimin tone…

Te iku jeta para ,ngambrapa ,bythe ,fela … mos je me majasell o derbardh :stuck_out_tongue:


#72

o gomor, Peshku as fitoi dhe as humbi ne kete rast, sepse un nuk e perdora asnjehere poziten e moderatorit, nuk hoqa kurre asnje koment. Ju bete si gore atehere kot me kot, dhe prap tani beni si gore kot me kot, sepse e keni ne natyren tuaj. He futet sot ndonje tjeter ne burg?


#73

Se ti nuk e fute ne eficence rolin e moderatorit , kjo s’do te thote qe qe ne fillim zgjedhja jote per ate detyre ishte e pavend. Tani bere c’bere , e provove shijen e pushtetit, me duket se ta beri Gjembi me puc te brendshem heqjen nga funskioni… Aaahhaa ca gallate :joy:


#74

Gjembi ta fut…jo se eshte veshtire me ja fut ktij Lolos, por Gjembi eshte si Amazone, ja fut ma te mirit.
Mua me vjen keq qe e hoqen si Moderatore se ishte njefare terapie per ket


#75

o gomor i teleskopuar dhe i stershpuar, ta tha edhe Blendi qe un e kundeshtova sepse e njof mire natyren e goreve, biles Blendi tha qe un e parashikova gorllikun tuaj. Dmth un me ndergjegjen time jam ne rregull, ti gorllikun tamom tamom tani duhet ta vazhdosh me Blendin (shoqeruar nga gorja bythmute kinofile dhe pederasti tirons i lebetit qe pite kafe tek dyqani Flora bashke me Baben)


#76

me duket se ta beri Gjembi me puc te brendshem heqjen nga funskioni… Aaahhaa ca gallate

lol pz ncnc sikur mos te hapje thashetheme te tilla qe jane po aq te verteta sa opinionet e tua per Suedine nga Elbasani peshku do te fitonte vertete.


#77

Une nuk jam ankuar per ty…thjesht kam bo Gjembin me ty kur me bezdis…per te uruar po nuk te urova… po ne sna lidh gjo bashke…


#78

Pra gjithnje ne rrafshin e te supozuares?


#79

Po e njef mire biles ,se je gorja me e madhe ne Peshk , i shoqeruar me ilustrime.

Me Blendin s’kam pune , fola sa fola , ai zgjodhi censuren atehere ashtu e pa te arsyeshme tani s’ia vlen me te disktohet me te per kete ceshtje, mbi te gjitha eshte i zene , ashtu kishte i darke me ambasadorin LU. :stuck_out_tongue:

@gjembi Thashetheme apo te verteta , askush s’del pa gje …IP e ke pare gabim, provoje ne ndonje website tjeter a te keqen se je dhe e fresket ne ate sport.


#80

pranej je gore ne katror, se edhe thu qe nuk ja vlen tani te diskutohet me per te, edhe hap muhabetin si gore dhe vazhdon gorllikun e ketij muhabeti duke marre neper goje edhe Blendin me ambasadore kot me kot.


#81

Bën vaki që xixëlloj tolerancë - sikundër edhe thua, apo edukatë (liberale).

Jo i dyti si koment në kët’blog, por mjafton edhe i pari apo një i vetëm për të kuptuar me kë ke të bësh. Ti je ai që je dhe ashtu qofsh! Sikundër je!
Askush nuk po mundohet t’i japë as mend as edhe kandar njeri tjetrit këtu në kët far’mejdani.
Sejcili matet me ato ç’ka mbron dhe argumenton.
Ja për shembull, mendimi tënd ndryshe është ky i mëposhtmi:

Ndërkohë që na sjell edhe “lajmin e fundit” nga Suedia… dhe ku shkon dhe e kërkon atë farë lajmi? Jo dokudo por tek tezgat “breitbart”. A ke idenë të paktën se kush osht’shitsi i ksajt tezge?
Po ta them una: Stephen Bannon! ish-Këshilltari i z. Trump, ai që na la shëndenë në gusht të këtij viti! C’far malli din me shit Steve Bannon? Racizëm, fashizëm, antisemitizëm, supremacizëm (kjo e fundit thjesht për rimë me të parat!).

A je i këtij krahu or’Katror? Thuje troç të paktën që të dimë me kë bojm muhabet dhe me ket’rast, të akordojm fjalorin dhe terminologjine… Bile edhe po nuk e the, era ndihet që nga larg - mjaft të lexosh citatin e mësipërm.

P.S: lum ti or Teleskop, për çunat që t’mojn ison!