Ngrirja e depozitave kufizon ujin për mijëra


#22

Ky palla i “kombit kosovar” do jete nga ajo lukunia qe kaloi kufirin per te votuar per Lulushken e atij qe i dha nafte Sllobos per te ngrohur kosovaret ne dimer.Mos futni hundet ju shqiptaret ne punet e “kombit kosovar” thote,ama vete i fut hundet ne punet e “kombit shqiptar”.


#23

Eeeh. Kur themi ne qi kto kon mërdhif, kujtojn se bējem shaka :frowning:


#24

“Nuk mund të vij në Shqipëri se aty nuk ka drita”, ka qenë përgjigjja që u është kthyer nga Kabashi drejtuesve të Flamurtarit, pasi e kanë telefonuar për të qenë pjesë e kuqezinjve.

pak uje…pak drite…


#25

Sigurisht qe eshte patriot, sepse u kthye ne kohe lufte dhe ne ato 26 vitet e para beri ujesjelleset ne fjale, pallatet ne fjale te cilat robt i privatizuan falas dhe e coi numrin e te pastreheve ne zero, papunesine zero. Edhe atyre qe kiahte inat ua jepte nje pune e nje apartament ne internim. Sala i hodhi ne rruge kur erdhi.

Edhe gabeleve u dha shtepi neper katet e para dhe ua beri kuahtet me te mira se barakat apo qerpicet qe kiahin, me puse ne oborr. Sigurisht qe sot jane demode, sepse jane ndertime teper te vjetra. Por tr pakten e beri.

Me thuaj pak se kush tjeter e ka bere kaq keto 26 vite, te strehoje falas dhe gabelet e tu jape apartamente ne kembim te nje shume te vogel nga rroga, me papuneaine 0%?

Sala qe e kishte mendjen te vriste protestues e te vidhte me djersen e njerezve ne Gerdec, qe merrte miliona euro kredi per ujesjellesin e kukesit dhe kukesi s’ka ujesjelles, mire qe ua beri enveri nje, se do lasheshin akoma ne pus.

Kukesi 100% te gjerave qytetare qe ka, i ka nga Enveri. Cfare nuk e ka bere Enveri ne Kukes, e ka bere natyra. Vetem Enveri dhe natyra kane ndertuar ne Kukes. Dhe tani Edi Rama qe u beri sheah prej qyteti.


#26

Thuj shyqyr qe na vjen edhe tre here ne dite uji. SE edhe mund te mos vinte fare, ose nje here ne dite. Ka permiresime si ne furnizimin me energji elektrike ashtu edhe me uje, te pakten ne Tirone. Asaj kanaces ne foto me lart une e kom qujt gjthmone “kokme”. Kanoce kam pas quajtur teneqet e amballazheve.


#27

Principi i solidaritetit nuk ekziston tek shqiptaret fatkeqesisht. Po ai eshte i rendesishem ne ndertimin e nje komuniteti qe funksionon ekonomikisht.


#28

Po ja jeton ne pallat Edi, nje tjeter patriot qe eshte kthyer ne Shqiperi.


#29

Mirqi fakir fukarait i duhet te perballet me natyren e ftohte arrogante cfilitese te rregjimit, po tashi duhet te merret edhe me rregjimin e ftohte arrogant e cfilites te natyres :frowning:
Ehhhh


#30

ne pallatet e enverit jetojne 90% e atyre qe jetojne ne pallate. Por dihet qe realitetin e ben 10%i (si dhe ndonje kusheri)


#31

Kokme. Quhet ndryshe dhe sapllake ose bardhak.:slight_smile:


#32

krejt e pavertete: ne kete pjese te Europes ku jetoj, ngaqe ne dimer temperaturat nuk zbresin pothuaj asnjehere nën 3-4 grade, nje here ne 20 vjet kur bie bore, behet nami: mbyllen shkollat, bllokohet trafiku etj etj :joy:

Si te mesohesh eshte kjo pune !


#33

Shyqyr qe s’jetoj ne pallate enveri

Nderkohe ne temat e tjera, jo me larg se dje, ngrinte ne qiell Enverin se ndertoi pallate. ncncn lol pz


#34

Po i ndertoi o i ngadalte, eshte fakt qe i ndertoi dhe strehoi edhe gabelet. Por jane bere para 50 vjetesh. Sigurisht qe nuk krahasohet cilesia. Edhe ujesjellesin enveri e ka bere. Edhe per gabelet. Jo si kanadezet qe u vodhen pronat vendalinjve qe i trajtojne si gabele dhe as uje s’u cojne.


#35

Ketu ku jetoj une shkon edhe -15 dhe ka ndonje vit qe ne dimer bora nuk shkrihet per dy muaj. Shkollat s’mbyllen dhe jeta vazhdon normalisht me perjashtim te trafikut qe perkeqesohet. Rrugeve iu hidhet kripe, perfshire rrugeve per cikliste.

Ne Shqiperi ulje te tilla drastike temperature e bejne te padurueshem te ftohtin sidomos kur ka nderprerje uji, energjie elektrike, ngrohje, etj., etj. Mos t’ia fusim kot tani se te gjithe kemi jetuar atje dhe te gjithe kemi kusho qe na tregojne realitetin e tyre andej.


#36

Sepse ndodh rregullisht ngrirja, nuk ndodh nje here ne 30 vjet. logjike, apo jo? Apo s’ka rendesi logjika.


#37

Nuk ndodh pra rregullisht. Lexo, shkabe, lexo.


#38

Jo ngrirja e tubave, po thosha qe nese tek vendi ku ke shkuar te lypesh pune bie temperatura rregullisht aq poshte, e zgjat me dy muaj, sigurisht qe kane marre masa. Sic marrin masa dhe ketu ata qe jetojne ne male e nuk u cahet gje, as nuk rreshkasin gjekundi. Por ne TR nuk kane ngrire ndonjehere tubat e te cahen, me sa mbaj mend une. Per here te fundit paska ndodhur para 32 vjetesh, thone ketej. Nje here ne 32 vjet, sigurisht qe te kap pa pergatitur.


#39

N.N. do thoshte qe i ftohti gjen gjithnje te papergatitura vendet e varfera.


#40

nuk investon njeri per tuba kunder ngricave kur nuk ka ngrica, sic nuk investon njeri ne masa antiterrori kur s’ka sulme terroriste. Atje ku ka ngrica cdo vit, i kane marre masat. Por sigurisht qe logjika eshte gjeja e fundit qe duhet te shohim.


#41

Ndjese se kisha injoruar faktet e pakontestueshme te pergatitjes me energji elektrike dhe uje me orar, pushim per femijet gjate ftohtit meqe shkollat s’kane ngrohje, etj., etj.