Ngrirja e depozitave kufizon ujin për mijëra


#42

ashtu eshte, nderkohe…

edhe me pare


#43

Fatkeqsi e madhe qe eshte pasoje e "levizjes se lire " te njerzeve pa rregull dhe administrim te pa kontrolluar te mjeteve dhe te prones private /publike , jane pasojat. e zhvillimi primitivt te cmendur pa plan dhe kontoll te sitemit infrastukture urbane , te qyteteve dhe fshatrave pas 1990 nga ana e shtetit -kte keni mbjell kete do korrni ,!


#44

Na ka marre malli per pak komunizem me levizje te kontrolluar njerezish, pasaportizime, ujesjellesa e pallate per “gabelet” (TM shkaba) te ndertuar nga te burgosurit politike dhe me pune vullnetare te detyruar.


#45

Vende dhe popuj, lol. Ca do thote Shkaba per ket rast ?


#46

Enverua ne vend te bunkereve do mund te kishte bere sistem gazi per tu ngrohur bythen shkabave, por pastaj ata do kishin perkuar mr shume e sdo ta adhuronin liderin


#47

jam ne dileme te madhe per kete debat te opozites tone.
ketu tek une, temp. ka raste bie -25, shkollat mbyllen vec kur bora e madhe bllokon trafikun.
ndersa nja dy vjet me pare shtetet e jugut usa i zuri bora, as kripe per rruge s’kishin ne gjendje. U be zhurme qamet nga njerezia pse shteti s’paska mbajt kripe ate vit. Po s’eshte ngjarje normale klime, vinte pergjigja nga mediat.

nejse. Italia e veriut thane ka mbyllur shkollat per pak dite gjithashtu. Po prape, neve s’duhet te pranojme qe jemi te varfer dhe bote e trete, ashtu sic e katandisem vendin si shqipo qe te gjithe.
Ne duhet t’i hapim shkollat sepse ashtu kalamajte semuren me mire dhe opozita e ka me kollaj te akuzoje me mbeshtetje te gjere nga populli qeverine arsimmosdashese.

Perndryshe, qeveria eshte e detyruar te pranoje me perulje qe s’jemi te pasur si europa dhe usa. Dhe per shqipot s’ka turp me ofendues sesa te mos jete i pari ne pasje materiale, e te jete bote e trete.
Prandaj serish opoxita triumfon ne mbeshtetje te gjere ne popull te akuzave ndaj qeverise.


#48

ishte nje shkrim per Veliajn te panorama qe per fat te keq nuk lejon publikimin e shkrimit diku tjeter. Shume i goditur. Me i bukur vecse ishte nje koment qe lexova sot qe thosh pak a shume se “ky perpos te tjerave, u vodhi shqiptareve dhe mjerimin. Po jo atyre te Tiranes qe moti nuk i denoi dhe aq tragjikisht sa e beri ky. U vodhi mjerimin pukjaneve, kuksianeve, pogradecareve e te tjereve qe kur kishin mundesi te shihnin TV, mallengjeheshin teksa shikonin lali Erin qe u skuqte sallam per mengjes te vobekteve nderkohe qe mjeranet e vertete ne me shume se -20 grade, nuk dinin ku te perplaseshin sepse shteti i la jetim. Pa fol per Prishtinen ku situata te tilla konsiderohen e trajtohen normalisht pa tam-tame mediatike”


#49

Ka nje trick shkabe kunder ngrirjes se tubave shkabe .leje rubinetin pak hapur ku uji te pikoje e nuk te ngrijne tubat .


#50

Kane ngrire depozitat me kuptimin e vertete te fjales …


#51

Kjo me kujton te ndjerin milto ,I cili kishte pasur disa peripeci e nuk ia mbante te thoshte nje gjysem llafi tekeq edhe me te afermit.
"Me uje si jeni ?
Mire shume mire na I ka siguruar partia te gjitha -pergjigjej miltoja
Me orar e keni?
Po po me orar :smile:


#52

Sipas njerit ketu ne shqiperi nuk ua Kane nevojen me emigranteve .bile iu vjen turp prej tyre :smile:


#53

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#54

remitancat e shqiptareve nuk ka mundesi askush ti evidentoj. as me perafersi.


#55

Nderkohe, remitancat, te ardhurat e 30% te popullsise nuk zene as 4% te GDPs. 70%-shi tjeter ben 96%.

shkaba, ne cilin forum e ke marre diplomen per ekonomi? Shqiptar apo Danez?


#56

austeritet apo reçension
po remitanca xhi-di-pin e don
implementim taftologjik
pse s’të bie, një pikë
ponderim i maturuar
gojore e integruar
kanabis i dekriminalizuar
nga vetingu i audituar

për hygea-n tonë dhe të bukurat sinjorina:joy:


#57

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#58

Falenderojme zotin qe erdhi Pjeri te te sqaroje pak. Per cdo gje tjeter, lexo VQ - qe te kuptosh dhe cfare eshte GDP, si llogaritet, etj. Ose qe te kuptosh qe nuk me duket se ka thene njeri diku qe 30% e popullsise jetojne vetem me te ardhurat nga jashte.

Ti shtrengohu njehere qe ta shpjegosh. Po ashtu sic di ti ama!


#59

thuaj qe kjo behet shume thjesht, mjaft te barazosh USD me Lekun. Po Amerikes nuk i intereson kjo. Do kuptoheni pernjehere


#60

makthi, MAKTHI

http://www.lapsi.al/lajme/2017/01/10/lsi-luan-me-trump-makthin-e-ramës#.WHU-Zn1cDGg


#61

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.