Nje sasi rekord, 613 kg Kokaine me vlere 180 milion Euro kapet nga Policia Shqiptare ne Durres

Si i thone andej nga anet e mia “Mos ja q motren tani muhabetit”. Ishte e kujt ishte merita, deklarata te tilla jane karagjozlleqe. DEA, italianet, BE, Interpol te thane “Bravo”, lere aq muhabetin.

1 Like

Po kur ka qene ndonjehere serioz Naltgjatesia e tij. Ai mbahet i famshem per batutat e tij brenda vatanit dhe neper kancelarite e botes.

S’duhen postuar shkrime si keto se ppu ne pergjithesi eshte sensitive ndaj konfirmimeve te rames. Madje gabim qe hape temen. Rilindja eshte nje gomar qe shqiptaret duhet t’i thone ‘ush’.

Kerkoj ndjese, por Edvin Kristaqi merr jete nga turbullirat mediatike. Po mund te fokusohemi edhe tek bastet se kush ka per ta honger nga kjo kapje, cili grup kriminal, psh e ta kthejme ne nje cik Mister a Giallo

1 Like

Aksioni eshte fenomenal per fuqite e nje vendi si yni.
Po te klikojne linkun, peshqit mund te shohin se konfirmimi i aksionit ze vend sekondar ne fjalen e rames.

Ne fakt, nga riveshtrimi qe i ben rama kesaj arritjeje te policise e qeverise shqiptare indirekt formulohet nje kritike e merituar ndaj BE-se e cila s’resht se na radhituri pengese pas pengese kriteresh “te pambushura”, nderkohe ky aksion provon mangesira identike ne vete sistemin e BEse!

Lidhjet nuk jane pa lidhje… Droga ka lidhje me klanet e Ndraghetes te kapura se fundmi ne Itali dhe Gjermani, ndersa nje pjese kane investuar ne biznese legjitime e pastrojne para nepermjet projekteve te BE, si rasti i ketij qe vrau Janic.

I pari eshte eshte Kulici, i dyti ish-drejtori i policise, dhe te tretet ata qe u kapen para dy ditesh me kokaine dhe u doli ne rruge.

https://www.google.al/amp/www.gazetaexpress.com/lajme-nga-shqiperia/aksident-i-rende-ne-milot-njera-nga-makinat-mbushura-me-droge-504893/amp/

Inshallah fillojne qerojne njeri tjetrin qe ti japin mesazhin rinise se keto jane pune me rrezik .njoh disa te rinj ish femije te zgjuar por qe tani jane pa pune e zanat se enderrojne te pasurohen Brenda nates me punera te tilla.

1 Like

Teper lek i modh e nuk ka punesim qe ta heqe ate ves me bo lek shpejt e shpejt. Amerika nuk e kuroji dot kete menyre jetese ndonese eshte land of opportunities.

e vertete por nje perqindje e vogel merret me keto pune ne amerike .ne shqiperi i madh e i vogel ka per tu bere nje situate me e frikshme se ajo e skemave piramidale.

Nuk e besoj sepse Shqiptaret do firojne nga ai vend e do shperndajne evropit. Aty do mbeten vetem Pleq e Plaka Italiane. Ska shans per firma piramidale. ky lek pershembull leviz nga Gjermania se aty nxirret fitimi. Lufte klanesh tip Meksike po, eshte rrezik i madh. prandaj te keshilloj te mesosh profesionin e bastit qe te besh lek se kush do haje koqen e plumbit i pari.

Per Vit te Ri une bej lista se cili nga VIPat do vdese ate vit. Te filloj te merrem dhe me keto tani?

1 Like

ore mos mirrni zjarr kot, po lexoni kete ;

E pra, i la te gjitha punet e tij ne mes, preu bilete qe te kthehet e te pastroje emrin, merr vesht? Ja rruges eshte, duke ardhur.

E more vesh qe kjo eshte fake news apo jo? Eshte akoma ne pune ky miku, ishte tjeterkush ai qe kapen ne Itali, emrin kane njesoj vetem.

Ashtu i pelqen Bulkthit, se foton e ish-shefit ja vuna siper tu u zi me tifozet. Bulkthi ka qejf me e perzi i cik me baraslargim pulitik kur ceshtja eshte shume e thjeshte e shumeshekullore LAKMIA …GREED

Me behet qefi qe u kap nje sasi kaq e madhe droge te demshme, me ne fund. Na duket e cuditshme qe mund ta kete gjetur vete policia jone pa ndihmen e te huajve por ashtu qofte. Cfare nuk kuptoj me policine tone profesioniste: pse nuk priten deri kur te vinte marresi i droges qe te kapej me banane ne dore? Ke do te akuzojne tani? Ate qe ka porositur bananet? Apo shoferin?

Hair inshallah .kushdo e haje I pari ?

Po flitet qe do e haje ose Klani i Maminasit ose ai i Shijakut tani per tani. Gjeja e pare eshte qe te gjehet cili nga 4 klanet Shqiptare te Perfshira kane spiunuar per Drogen. Kane per ta qit vete te keqin …

Droga priti 19 dite ne portin e Durresit. 3 dite para arrestimit porositesi Kulicaj u largua ne Gjermani…coji shoferet qe te merrnin mallin dhe u arrestuan. Kulicaj sdo i merrte vete personalisht. per mua rasti eshte i qepur mire dhe sigurisht fajtoret do thone qe skemi faj e sdinim gje. Ti thua qe ti kishin lene te largoheshin me mallin e ti ruanin me pas? nuk jam i sigurte. Kapja e mallit dhe firma porositese e bananeve eshte veprimi i duhur. tani do te shohim cdo ndodhe.