NY, 11 Shtator 2001, 9:41


#64

nuk flitet ne shtepine e te varurit per litar…:stuck_out_tongue:
po nejse , ka kaluar kohe. pastaj ne vakira vjen nje moment qe harrohen njerzit per ca jane mbledh e tregojne qyfyre e anekdoda…:smiley:
…-bie llafi ; cili eshte ndryshimi midis atij qe bie nga kati i 15-te me ate qe bie nga kati i parë ?


#65

Ai qe bie nga kati I 15: Aaaaaaaa bum
Ai qe bie nga kati I pare: Bum aaah


#66

Njerin qe po binte nga kati 15 nderkohe nga mesi i renies shoket e pyesin “a je mirë?”
-Deri ketu shume mirë, tha.


#69

po Kthupi , kjo eshte.
vetem se ate; aaaaa… e atij qe bie nga kati pare duhej ta zgjasje tamam si aaaaa, e atij qe bie nga kati i 15-te per te thene qe ndryshimi eshte tamam i njejte por nga kahu i kundert.

perfundimisht une si anetar i jurise se X-factor ta jap voten per raundin tjeter, por me avantazhin e dyshimit… talentin e ke, por duhet te punosh me fort ne interpretim…:joy:


#70

Do shkoj te hidhem nga kati i pare qe te mund ta krijoj tamam ndjesine e dikujt ne ate pozite dhe pastaj te mund t’i interpretoj emocionet me me shume realizem. Besoj se kjo do me ndihmoje.


#73

Nuk ka qene teadite ktu te ne,po tani ipet dreke perkujtimore per 1 vjetorin e vdekjes se dikujt. Nje shoku im,me thote,- kur merr pjese per njevjetor,pi raki e knaqesh, se edhe dhimbja ka kalu.


#75

Si s’ka qene tradite? Viti i pare perkujtimor behet gjithmone. Sipas tradites (te pakten nga jugu) duhet te jete e diele por pa u mbushur viti tamam, dmth nese filani iku ne 10 qershor viti i behet nje te diel afer me 10 qershorin, por pa kaluar 10 qershori i ardhshem.


#76

Je i Madh.


#77

Perse te dogji ty o fare turke?


#78

Kaq mire e njihke faren time korent? Nuk e dija qe ndonje nga meshkujt e familjes tone te kete patur dashuricka ne Devoll por s’i dihet, Shqiperia dy pellembe eshte. Dhe ti ja paske bere analizen.

Ti cfare je, fare Vllehu, Greku apo Bullgari? Apo s’e di qe Bullgaret e kane pushtuar zonen tende me perpara Turqeve?


#79

ktij robit n fotografi ka gjasa se i erdhi pershtat ky muhabeti i agronomve me kacatorr.


#80

Cfare rendesie ka cfare jam une?
Rendesi ka qe nuk jam sperme turke dhe simpatizant islamik sic je ti.


#81

Keshtu te kane mesuar jo-islamiket t’iu drejtohesh femrave? Nc, nc, nc.


#82

@ACDC c’mendim ke per Megyn tani?
https://www.instagram.com/p/BZPl9OtAhrO/


#83

Nuk e kam share ndonjehere Megyn.Edhe kur eshte zene me Trump kam thene qe ajo ka te drejten e saj.
Mendoj qe edhe FOX edhe ajo gabuan qe prene marredhenien.
Edhe FOX humbi,edhe ajo nuk po can dot me nje tv me audience ultraliberale prandaj ka perfunduar ne mengjes.
Largimi i saj dhe i OReilly-t ka qene vdekjeprures per FOX dhe mire tu behet se vete i perzune.


#84

Te vetmin njeri te hajrit qe ka media amerikane, nga sa kam pare une, eshte Bill Maher.


#85

Bill Maher me pelqen por nuk mund ta quajme gazetar.
Mund te jete ultra i majte por nuk e shet emisionin e tij,dmth edhe kur vijne te majte te thekur ju ben pyetje te veshtira plus qe fton edhe krahun tjeter ne show-n e tij.

Kisha respekt edhe per Anderson Cooper por edhe ai e ka kthyer emisionin si monolog dje e ktheva nja 5 min,paneli me 5 vete nga te cilet 4 jane anti Trump te betuar dhe nje nga levizja Never Trump😀
Edhe Jeffery Lord qe e ftonin ne CNN e pushuan nga puna kot.Ishte I vetmi pro Trump ne ate station.

Ndersa nga gazetaret Bill Oreilly ka qene vertet i zoti,pasi nuk e shiste emisionin dhe edhe te djatheve u bente pyetje te veshtira.
Lester Holt eshte i mire se bashku me Lou Dobbs.
Te tjeret jane me keq se Mero Baze.


#86

Ultra i majte?! Nuk e ke seriozisht. Bill Oreilly u bente pyetje “te veshtira” te djathteve, ashtu si i ndjeri Aleko Prodani qe i binte me shuplake drejtorit te ai skeci i Korces.


#87

Ky eshte opinioni yt.


#88

Sigurisht. Edhe ti opinionin tend po thua, nuk po thua te verteten absolute.