Përse po braktiset Shqipëria ?!

Kthehu ti july 21 e para. nese nuk e di akoma sala ka ik,

Eshte nje mundesi e mire per alienet per te jetuar! :smiley:

Jane te genjyer nga prupaganda.u ka zene e mira site .apo jo shkabe ?:grinning:
Me sira jane keto pune .dikur irlandezet pothuaj iken te gjithe nga Ireland :ireland: dhe si gjeti gje .

1 Like

Mire e ke ti Belul po edhe te dale ne ballkon pallatin perballe do shikoje, s’ka horizont.

1 Like

mir bejn qi ikin po shum avash e kan marur.
Ne mos z.Trump, Hatixheja do e japi shembullin per te tjere.

1 Like

Nuk ka punë ku të marrësh shumë para e të rrish duke pirë kafe…e vërtetë. Por punë ku duhet të vendosësh në lëvizje krahët apo të kesh aftësi mendore ka sa të duash. Epo aty nuk duan të punojnë shumica. Duan para pa punuar. Si i bëhet? Rrugët janë të mbushura me biznese që kërkojnë punëtorë…por punë nuk ka…sepse të gjithë duan të bëhen gjykatës, deputetë. ministra.

Atehere shqiperia do ishte mbushur md emigrante te huaj te cilet bejne punet te cilat shqipot nuk preferojne ti bejne.

1 Like

Dakord. Vetëm se emigrantët duhet të dinë gjuhën shqipe mirë. Nëse më gjen të tillë, më lajmëro se kam nevojë për punëtorë.

Une di shqip, a me merr ne pune? emigroj atje.

1 Like

Po. Çfarë aftësish ke ti Zeqo?

Kot keshtu right off the top of my head .kur nuk gjen punetore ke provuar te ofrosh nje page me te madhe .kerkese oferte ,Adam smith 101 .

Nuk e njoh shkencën e ekonomisë si ju që flisni anglishtëra e frëngjishtëra. Unë thjesht kam ofruar një pagë pak më të lartë se mesatarja, se nuk është se bëj ndonjë fitim kush e di se çfarë për vete. Edhe unë vetë rrogë pak mbi mesataren marr.

Nuk e njohim këtë Z.Trump. Prostitucioni nuk është ende i legalizuar në R.SH.

ateher nuk vi, qekeni prapa.

Prandaj po ikin shqiptarët, se nuk u ofrojmë mjedis të përshtatshëm që të ofrojnë ato që zotërojnë.

1 Like

Mungesa e krahut te punes rezulton ne rritje pagash si parim .

Alba hajd te hapim nje biznes bashke, kam lexuar VQ per kete.

Po ikin shqiptaret se ka humb turpi dhe frika ne kete vend…pa pune nuk ke buke…rropatesh me pune dhe ti gllaberon te gjitha muaji…ne fund te gjithe ne nje shteg dalin…lum ata qe kane vene syzet e lumturise dhe po e shohin vendin gjithe begati…o zot jetojme ne shekullin e atomit…me fal hashashit.

Jo nëse nuk ka rritje të ardhurash. Nuk mund të paguhet punonjësi më shumë sesa pronari se i bie të hapësh biznes kot pastaj.

Eja puno te arat e mia se të jap bukë dhe lekë. Nuk është lumturi, thjesht prakticitet.