Përse po braktiset Shqipëria ?!

jepi edhe nje kallash qe t’i ruaj, se iken puna dem pastaj,.

Si urnon shoku edvin…

Sepse > pursuit of happiness (thelbi i endrres ideologjike amerikane), pra lakmia personale per pasuri, eshte bere sport individual edhe nder albanez.

BLUSHI…paraqet pagen minimale mujore ne Shqiperi…156 Euro…

Po as ti o Shkaba s’mund te flasesh per ato vende pa e provuar. Ke jetuar ndonjehere ne Kanada apo US ti?

Edhe kur shkone me pushime pyetja e pare qe te bejne eshte kur do ikesh?

Po mire, ajo eshte pyetje normale sepse njerezit e afert duan te krijojne nje ide sa here kane mundesi te te takojne dhe te cmallen si dhe te planifikojne dicka te bukur brenda atyre diteve qe je ne memedhe. Plus edhe t’i kujtojne vetes te te pershendesin para se te nisesh.

Ehe ashtu eshte :smiley:pale ti thuash qe kam ardhur pergjithmone kur fillojne nga moralet qe pse nuk iken, jemi bere ne per te ikur nga syte kembet jo ju qe keni nje jete jashte, dhe ne fund e mbyllin me ate frazen depressive … Ku vend nuk behet!

shenje frustrimi e kompleksimi, ne fakt kur ta thone kete demonstrojne impotencen e tyre per te ndryshuar gjerat ose ne rastin me te mire nuk te duan konkurent ne copen e tortes se korruptuar qe mendojne se u takon.

2 Likes

akoma me kto lajmet e para 20 viteve…sa kohe ka qe nuk ka shkel ne atdhe ky Olsjani?

2 Likes

Mua kur më thonë që po ikin, u them që të ikin sa më shpejtë e të mos vonohen shumë. Shpresoj që me këtë mendje të jenë nja 2,5 milionë shqiptarë. Të na i lenë tokat e të ikin. Ne që ngelemi do të kemi bollëk.

Ate cope torte gjithe jeten kane per ta vjelle…

m’fal po nqse e ke seriozisht, ky eshte budallallik i madh. Nje faktor qe po te ngelen tokat djerre e nuk po prodhon gje vec hashashit, eshte dhe ikja masive qe ka nisur qe ne '90 e akoma nuk ka perfunduar. Pa fol per pasojat qe do ndjesh me vone si rrjedhoje e plakjes se popullsise, qofte ne rritjen ekonomike, ose ne rendimin qe do kete ne buxhet pensionet per brezat qe do vijne

Ca thu mer Edo, po e di ti se cfare rroge te ofrojne ? Jo me shume se 20 mije leke ne muaj ose 145 Euro!!! As per te paguar dritat dhe ujin nuk te dalin (perfshi edhe taksat sepse jane tek faturat e te dyjave). Pra kesaj i thone te punosh per qeverine si dikur qe punonin per PPSH-ne.

Tokat nuk mbillen sepse nuk ka interes ekonomik. Ose e thene ndryshe, ne vend qe te fitosh, humbet. Pra njerzit ikin sepse nuk nxjerrin gje as nga ajo pak toke qe kane.Kush thote qe puna ka sa te duash eshte thjesht maskara dhe hipokrit. Po pse pune eshte te paguhesh me 20 mije leke ne muaj?

Budallallëku është në mendjen e atyre që kujtojnë se jashtë kufijve të R.S.SH. ka parajsë e paratë rriten nëpër pemë. Meqë duan të ikin, qafën thefshin. Vetëm të na i lënë tokat e tyre se kemi pak këtej e na duhen. Lufta për tokë bëhet.

Call center rroga 500 euro si fillim. IT rroga 1300 euro si fillim. Nuk punojnë për qeverinë por për kompaninë këta që i marrin këto rroga, në Tiranë…

Mirë pra, të na i japin neve që duam “të humbim” me tokë. Punë ka sa të duash. Që tani të gjej punë IT me rrogë 1100 euro si fillim.

1100 € ? lere mos e thuaj se tu kthyen aty e ta moren token prap.

Je IT ti? Se aq marrin ata që janë të mirë. Nuk e kam fjalën për ata që kanë mësuar të bëjnë faqe internet vetë dhe e quajnë veten “IT”.