Prezantohet struktura dhe ministrat e qeverisë Rama


#43

palla nuk merr vesh se çfar lloji pallimi kerkon arritja e unittetit, sepse pallen e kan palluar ronshem me ide se uniteti arrihet duke sheshuar ide dhe mendime.

Na thuaj kur eshte arrit ndonjehere unitetit ne histori duke bo i dor muhabet?


#44

eshte qeveri kompromisi e konsensusi me mediat, dhe grupet e interesit.
Te gjtthe ministrat e kontestuar nga mediat dhe oligarket i ka heq, tahirin. beqjan etj
Beni gafe e nuk u hapni telefonin bixnesmeneve (oligarkeve) u dha porosi ministrave sot, beni vend ku te futeni.


#45

Si nuk pash nje personalitet te nje fushe te vihet minister, psh nje prof te njohur nga fusha e mjeksise, por dashnoren e rradhes. Shoh dike qe ka mbaruar angisht dhe ka ne dore finanacat. Zi e me zi po shkon ky vend. Dhe pastaj pyesin pse zeme vendin e pare per emigrant ne Europe.


#46

ministrat aty jane thjesht per te zbatuar direktivat, mos prit ndonje personalitet, politikat ekonomike jane te percaktuara qarte, liberalizim ekonomie, qeveri e vogel.
Megjithate prisja me shume kreativitet e seriozitet ne pergjedhjen e emrave qe drejtojne sektore te caktuar e delikate


#48

Ja pra vuri Lindita Nikollen serisht ministre arsimi qe e ngriti ate ne nivele te papara. :cry::cry::cry:


#49

Ate e vuri se ka lene te kenaqur henri cilin me reformen e arsimit te larte, eshte nje ministri qe ka me pak merita nese mund et kete nga qeveria e kaluar, dhe ministrja “nje gagace me syze”.


#50

te gjoret njerez ne texas c’po heqin nga Harvey.


#51

Mu me vje mire per disa ministra qe nuk jane rizgjedhur. Tahiri qe e mbushi Al me canabis, Beqja qe i dha ate tenderin skandaloz asaj kompanise qe u rishit mbas 6 muajsh, Kodheli qe e kujtote ushtrine si OJQ. Shpresoj qe kjo te behet mesim dhe te vendose precedence edhe per PD kur te vije ne pushtet. Tamom tamom ai Beqja merito burgun po ndoshta rregullohen punet me vone.


#52

-po edhe keta 2 te tjeret per burg jane… Kodhelja gjeti 5 helikoptere kur u be ministre, 2 a 3 u rrezuan,. pra me nje goditje i bie qe humbi gjysmen e forcave ajrore, pa lufte.:smiley: -po jo vetem kaq, 3 pilote , jo dokudo por nga ata specialet qe ishte investuar ne trajnimin e tyre, humben jeten… ndersa shume interesant ishte fakti i atij rastit te fundit, ku nje nga pjestaret e ekupizhit te helikopterit qe mbijetoi, cuditerisht humbi kujtesen, nuk mbante mend ‘‘misionin’’ se perse ishin ngritur te fluturonin… ben vaki (nuk do bej ne fakt) por ta zeme se ben vaki qe ti vij kujetsa ketij, Mimija shkon ne burg.

Taihiri pastaj beri ate transformimin spektakolar, nga Shqiperia e Lazaratit, ne Lazaratizmin e Shqiperise… mirepo kanabizimi ishte edhe per llogarine e qeverise dhe partise. prandaj ishte delikate puna Tahirit, nuk hiqej dot kollaj… por e hoqen amerikanet… ja p, sh, ke degjuar te flitet me per ate Eskobarin e Santa Quarantes ?? -ai tipi qe cdo muaj dilte publikisht ambasadori Lu edhe pyeste : ''perse nuk e arrestoni Klement Balilin ??! -jo, nuk flitet me , e as Lu-ja nuk e kerkon me arrestimin e tij … me gjasa amerikanet , DEA dmth, e kane ne dore, apo e kane kapur… ka si me thene ate statusin e bashkpunetorit edhe si duket ka treguar per lidhjet qe ka pas me poltiken ne Albanie, prandaj edhe Tahiri nuk mund te mbrohej me.


#53

Qeveri tamom per Shqiptare qe shesin voten per 50 euro dhe nje thes miell , kurva dhe hajdute me bollek .


#54

Kjo qeveri dhe ky parlament eshte Rilindja e Komunizmit ne Shqiperi :disappointed:


#55

Zhgenjyese , por ta shohim


#56

Poshte Qeverija!


#57

Behet qeveri e re dhe pergjigjia e opozites eshte “komuniste” dhe “kurva”… Ca gjera nuk ndryshojne as per 75 vjet dhe Rama e ka gabim qe mund te merret vesh me keta lloj rrobesh. Nuk kane shprese, nuk kane te ardhme. Ti lere te ngordhin aty ne jarget e tyre.

Ideja e qeverisjes me 11 ministri eshte radikale dhe posti i nje ministri do jete shume here me i forte. Nuk e di sa dore te lire do kene, por te jepet pershtypja se Rama e ka shume me seriozisht kete mandat dhe do ti jap gaz te fort. Te shpresojme se vertet do do kete nje ndryshim rrenjesore duke filluar qe vitin e pare. Nese shqiptaret arrijne te zhgenjehen me Ramen do jet tragjike per vendin, uroj qe vertet te arrij ato qe ka ne plan.

Urime dhe Rama3 e ke te garantuar sikur vetem 50% e atyre qe ke ne plan te arrish te implentosh.


#58

Aty te ngordhin ne jarget e tyre, vete i votuan.


#59

74 mandate zeqo!


#60

Edhe 174 le te kene, kujt po i rruhet!!:joy:


#61

Ata qe i votuan zeqo, atyre ju rruhet. Ti je mire aty ne maj te thanes ne ameriqi. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:


#62

Thanx god.:v:


#63

ka njerez te ulet sa te duash. Edhe ketu ke plot syresh