Prezantohet struktura dhe ministrat e qeverisë Rama


#104

shqiperine jua la trashegim enveri kelysheve komuniste qe sot behen ministra e krye M

nese skeni pas lidhje me plehrat e atij sistemi, ikni, ai vend nuk ben per ju


#105

Sot vendi une nuk eshte me ne vitin 91 kur kishte mungese menaxher etc. Sot vetem une njoh disa persona qe kam mbaruar Phd per menaxhin spitalesh ne universitete prestigjoze ne ShBA. Te garantoj qe jane shume te afte si menaxher dhe shume te zote ne profesion. Sot nje Shqiptare eshte dekane e fakultetit ne Gjermani, e pra askush nuk e thirri te drejtoj ministrin e arsimit. Te garantoj qe do ta drejtonte 100 here me mire se ajo qe eshte sot. Cfare kujton ti se dikush qe menaxhon nje fakultet ne Gjermani sdo ja dilte ne Shqiperi.E di ti kush eshte sot sekretari i pergjithshem i asaj ministrie, avokati i Rroshit te Kavajes. Ku i gjeti ai aftesite menaxhariale duke mbrojtur kriminel.


#106

Fituat shoku Gramoz …. por një ditë do të shihemi !

I dashur shoku Gramoz.
Shumë demokratë janë zemëruar prej emërimit tënd Kryetar Kuvendi. Mirëpo ty s’të ftohet mishi i qengjit për ketë punë sepse kauza anti-komuniste në ketë vend, ka ra. PD, duke qenë e mbushur me fëmijë sigurimsash nuk ka më legjitimitet për t’i udhëhequr ata që do të të nxirrnin ty me dhunë nga Kuvendi sapo të vonoheshe. Nuk beson më askush, thonë “Të dy palët njëlloj janë”. Ju fituat, shoku Gramoz. Fituat. i mbushët partitë opozitare me fëmijët tuaj, me të afërmit apo lidhjet e krushqisë dhe <<Të Djathtët Shqiptarë>> që janë gati të të nxjerrin ty nga Kuvendi dhe partinë tënde nga historia, sot nuk dinë kundër kujt të luftojnë më parë; kundër teje apo kundër kolegëve kriptokomunistë të lyer blu e që shtiren si demokratë. Dhe iu mbushët mendjen miletit se jemi të gjithë komunistë. Nuk tentuat kurrë ta bindnit miletin se ju nuk jeni komunistë, pra nuk jeni të këqij. Thjesht i thatë se edhe ata të tjerët janë të këqij si ju dhe, le të votohet i keqi më i aftë. As ata të tjerët nuk tentuan kurrë seriozisht të jenë anti-komunistë të vërtetë, të ngrinin diferencë ideologjike, thjesht menduan se do të mjaftojë gjithmonë sharja juaj si bij të afërt të Byrosë (duke pasur në drejtim bijt pak më të largët e më të panjohur) për të marrë votat e popullit të djathtë. Ju nuk ankoheni që midis jush ka të djathtë që u janë infiltruar prej nesh. Se nuk ka. I keni vetuar mirë radhët e sektit. Le që ne s’po kemi të djathtë mjaftueshëm për vete, jo më me tepri për t’i infiltruar tek ju. Kurse komunistë ka boll edhe për tek ju edhe për tek ne. Kështu që, shoku Gramoz, jeni të fituar. Jo se keni ndryshuar por, se ia keni arritur të mos e lejoni PD të ndryshojë. Gjithsesi, besoj se një ditë do të shihemi diku, në kuti votimi apo në bulevarde mes flakëve e gurëve apo gëzhojave por, besoj se dy popujt, ai komunist e ai i djathtë do të shihen diku, se shkoi gjatë pa u parë. Deri atëherë, bëfshi qejf atje në Kuvend.
image


#107

Nje tip te vogel persa i perket ministrave …? Edi Rama kur u ftua te Ylli Rakipi ne studio nga qe i plasi shpirti me gazetarin nxorri nga goja nje gje aq me vler sa qe cdo shqiptar duhet ti therras mendjes se nga na vijn ne gjith keto poshtersira. Shikoheni intervisten ne 2.12 minuta deri 2.13 minuta.


#108

Dmth gjith kete semundje e kemi nga USA dhe nga keta kelyshat e europes.


#109

Ku mund ta gjejme kete intervisten?


#110

Edi Rama Ylli Rakipi ne news 24 . 2,37,06 . ne 2or e 12 min e leshon bomben


#111

youtub kuptohet


#112

Ah po, shume e qarte dhe e detajuar. Faleminderit. Kjo 2,37,06 besoj do te jete data?


#113

gersheraaaaaa thuaj


#114

Gjendja esht aq e keqe sa me sherimin e symptomeve (ne kete rast ministrat) nuk e sherojm dot semundjen . Por ne duhet te dijm nga na vijn keto symtome qe te sherojm semundjen , dhe semundja esht Banka botrore.


#115

po po ajo esht


#116

Jo, nga koka juaj. T’ja vesh fajin dikujt tjeter per situaten ku e ke futur ti vete veten tende eshte gjeja me e kollajte. Te kerkosh llogari nga vetja jo dhe aq e lehte. Nuk ta ka as Amerika, as Europa, as Rusia fajin qe per 27 vjet po ecen me hap breshke kur vendet rreth teje po ecin me shpejt. Jeni po ju qe nuk kerkoni llogari as per Gramoz Rucin, as per Lulezim Bashen, as per Ilir Meten, as per Edi Ramen, as per Sali Berishen, as Gjin Gjonin, as per asnje hajdut a kriminel tjeter me pushtet qe ben zullume e nuk ndeshkohet. Beni rremuje kot per nje park te liqeni dhe per miliona te vjedhura nga taksat tuaja apo per njerez te vrare rrugeve, s’e ngrini zerin. Mire ju behet.


#117

Pa marr parasysh si quhen personat ose sa kan vjedhur e sa kan ne bank , kedo qe te cosh ne vend te tyre mundesit jan te vogla ose nuk exzistojn fare. Perse do thuash ti ? Ne vitin 1990 kur erdhi e ashtuquajtur demokraci erdhen amerikanet dhe than qe te hyni ne europ duhet te plotesoni kushtet dmth duhet te kryhen reforma ( reforma i thencin) qe ti perstaten standartit europian, tha Sala po skemi lek , thon ata mos e rruni se u japim ne sa te doni. Filloj Sala ne baz te fjales me ngrit sistemin per te plotecuar standartin, kuptohet me kosto te lidhura . Dikur nga mezi punes kur ishin ngrit sistemet dhe puna ishte me vrull , thon miqt je pak ngusht me lek tani , thot Sala caaaa thuuuuu mo un kam ngrit punen dhe jam ne pun e siper , i thon ata baxhellat e amerikes ; shiko ato qe u kemi dhen deri tani hajt ti kompesojm pak, tha Sala po skam asnje lek, i thon baxhellat ; shiko ju ke ni gaz,naf,krom,baker,ser,alumin, hajde te bejm nje llogari dhe likujdojm sa te likujdojm, Sala skish rrug tjeter dhe u detyrua ti shiste ose ti jepte me koncesion te gjitha pasurit nentoksore njera pas tjetres.


#118

Dhe jo vetem ato qe slan as borxhet se na i llogariten per nje cop buk, por borxhet vazhdojn te merren dhe ske si ti lash me se ske te ardhura me. Dmth me mashtrimin e e Amerikanve se medemek europa do standarte te caktuara na moren cfar kishim shteterore tani po na marin dhe shpirtin.


#119

Marrja e shpirtit esht ngritja e cmimeve hapja e tregut dhe futja e produkteve gjenetike, ngritja e tatimeve shkurtimi i vendeve te punes etj etj


#120

HAHAHAHA sa dhe ministrit po i paksojn llogarite ku na cojn hahhahahahahahahah . Sedi duhet te qesh apo te qaj tani.


#121

Ca eshte kjo, barcalete? Se maksimumi llogje Kavaje jane dhe s’kane lidhje me ate qe po diskutohet.

Jeez, me cfare merrem dhe une. My bad.


#122

Ndoshta do te mund ta menaxhonte, por do duhej te integrohej ne sistem sepse eshte jashte tij. Qe dmth, jashte politikes. Dhe me c’kuptoj nga ty, jashte forces fituese te zgjedhjeve elektorale, PS. Ja qe duhet edhe ky komponent i trete, afiliacioni politik.
Ps. nuk kuptoj c’ka per ta marre me te perpjete. Teper emocional per kaq pako gje…


#123

Kthupi po te shkruaj dy citate nje te Noam Chomsky linguist dhe filozof amerika ; shumica e njerezve nuk koptojn se cfa ndodh, dhe ata nuk arrijn ta kuptojn qe nuk kuptojn.