Prezantohet struktura dhe ministrat e qeverisë Rama


#144

…ky Majko qe zgerdhihet tere diten është nga ajo pjese e ish PS-së së Nanos që rikthehet pas kaq kohësh në qeverisjen e PS me një post njelloj si ato që Dulla i jepte baba Fajës apo babë Myslymit


#145

Edhe ki ne krie te kuvendit …


#146

sa te pelqejne thashethemet, i nderuar!
Ato bejne muu qe nuk jane nga dora e Ronit. Cdonjeri mund te veje nje emer poshte nje komenti anonim.


#147

Belul, kjo eshte tipike e kesaj klase politike dhe per fat te keq, njerezit kane pritshmeri nga ky soj; nga keta njerez qe nuk i thane punes mirmengjes nje dite te vetme ne jeten e tyre dhe qe pune konsiderojne batutat e ironite me gazetare dy-leksha neper emisione tv-je ose maksimumi ne parlament. Pandi dhe Likja jane vec nga me tipiket
Edhe ne parlament po te kete rene rasti t’i degjosh keta, nuk i degjon te debatojne per ceshtje konkrete - jo, per ato ngrene kartonin si t’ua kerkoje i madhi ose thjesht kur sponsorizohen nga ndonje biznes nga pas (si rasti i riciklimit te plehrave qe na linte industrine pa lende te pare…).
Nejse, ta gezojme ministrin!


#148

Marjuanen kush ministri do ta mbuloje :wink:


#149

S’ka nevoje per ministri, e mbulon kryeministri.:sunglasses:


#150

Tani do ta kene edhe me të veshtire se ju eshte djegur edhe skenari i çadres :joy::joy::joy:


#151

Artikull qe bucet si Megafon


#152

C’vrisni dhe ju mendjen sidomos kur s’jetoni atje .te merremi me gjera me buke .ndeshja e kombetares kete jave .qysh duket ky pepinua tjater ?


#153

Dokumentat amerikane për Ruçin, Wikileaks: Pjesë e krimit e drogës

Sipas disa dokumenteve të ambasadës amerikane të vitit 2009, publikuar nga Wikileaks:
Ruçi ka lidhje të hershme me narko-trafikantë dhe bandat e krimit të organizuar. Ruçit gjithashtu i është ndaluar hyrja, në mënyrë të përhershme, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që prej vitit 2005”.
Me fjalë të tjera, Gramoz Ruçi mund të mos jetë në gjendje të ushtrojë funksionin e tij si përfaqësues i Shqipërisë, pasi atij i është ndaluar hyrja në SHBA.


#154


#155

Marre pa leje nga Alida Karakushi:

Me presidentin hajdut dhe kryetarin e parlamentit xhelat, të paktën nuk mund të shokohemi më shumë. Jemi mutacion i imunitetit par excellence!


#156

Te gjithe bashkefajtore te gjithe bashkevuajtes. sb


#157

#158

Ngjela s’ka pune tjeter, cdo 2 dite nga nje shperthim. Si puna e Berni Sandersit. Qeveria s’ka filluar pune akoma, prit te filloje nje here pastaj kritiko, shperthe, shkul leshrat, bej c’te duash, po duro nje cike. Do kesh 4 vjet kohe te kritikosh se pune tjeter s’po ben.


#159

Po se beri Minister mo…talli leshte i Gjati.
Prit 2 vjet thua ti…Po mir me pse kta qe e kritikojne Edvinin e kritikojne se u vret syte mungesa e demokracise?
Qajne per ndonje kocke pushteti mo…ose se u suprimohet vendi i punes per te cilin ka dhene leka qe si kane nxjerre akoma nga kurrizi i Shqiptarit te thjeshte.


#160

Tani edhe komuniste edhe disidente ne qeveri sikur nuk shkon. Me radhe, nje burre nje grua. Kete radhe e kane komunistet dhe pinjollet e tyre, mandatin tjeter disidentet. Pse mendon se nuk i bene oferte Pjerit sivjet? Se ishte disident qe ne kohe te merhumit, armiku numer nje sipas disave. Ja ku eshte tani, njesoj me avukatin. Ama mandatin tjeter mos prit ta shikosh me ne peshk.


#161

Pjerini eshte pragmatist dhe nuk mund te jete kurre disident, ne asnje lloj qeveriu.
Koha e Pjerinit si Enverist e specialist i politikave zhvellimore makro eshte pikerisht sot kur ka njerez qe therrasin cohu Merhum se spo gjejme karar as me Salukun e as me Edvinin.
Disidentet viheshin pas murit Vella, nuk ishin disident ata qe perdridhshin buzet ul tek trotuari tek xhiroja.


#162

Nje pjese e ministrave sikur jane te njejtet qe ishin apo jo?


#163

Gjembi kta ministra moren me punen e tyre te vyer 74 Deputete e pa-menduar para 3 muajsh nga asnje analiste. Kta jane te pranueshem per ata qe i votuan por jo per ty qe si votove e me shume gjasa do kundershtoje cdo Minister te Edvinit.
I ka demokracia keto.