Prina komandant Edvin Kristaqi !


#184

Po t’i kishe bërë Francës atë që na bëre neve…
Nga Flutura Açka

Edhe pse është një nderim për vendin tim, jam e keqardhur të them…

Nëse do t’i kishe bërë Francës atë që na ke bërë neve:

  • ta betonoje Parisin, siç ke bërë me Tiranën (ti dhe shokët e tu qysh prej 1990-tës), duke e kthyer në qytet të pajetueshëm,
  • ta ktheje Francën të gjithën në Lazarat,
  • të promovoje veten me taksat e francezëve si artist i madh, pa menduar qoftë për një të vetëm artist tjetër që kan nevojë të mbështetet,
  • të botoje dhe promovoje një librin tënd te armiku më i betuar i Francës (ku do të shaje dhe pështyje francezë, qofshin edhe ‘armiq’ të tu politikë),
  • të shpallje në atë kutizën tënde virtuale francezët që nuk të kanë shumë me qejf, në armiqtë e tu dhe t’i rekomandoje të vazhdonin të hanin përshesh diku tjetër, edhe pse je edhe kryeministri i tyre dhe je i detyaruar, së paku ligjërisht, t’i duash të gjithë,
  • ta quaje kazan median franceze që fundja të promovoi dhe mbështeti kur ishte zog i lirë, dhe na jepje sadopak shpresë atyre viteve të para kur përhapje si çdo demagog kokëkrisje lirie, dhe plot e plot si këto, që do t’i shqyrtojë historia e cila i ndan burrat e shtetit nga burrecët e shtetit,

Franca do të të kishte dhuruar mbase ‘dekoratën’ e Robespierit. Edhe ai e nisi si liberator dhe e mbylli si tiran. Por, të mësuar tani me lirinë dhe me durimin shqiptar (si asnje popull në botë), do të të duartrokasim. Të paçim!


#185

Oh,Flutura Acka,shkarkoi gjithe mungesat e tuaja si femer,ne deshtimet e Edvinit si administrator publik. Ti ke thane se e ke mshtet Edvinin per KM,si e paske ba kte;kur ke pas kaq kontest si KB?!!!
Ik pirdhu!


#186

Rrjeta europiane dhe amerikane do t’ju ndjekë, oqean më oqean. Peshq të mëdhenj e të vegjël, bëhuni gati paratë që ia keni vjedhur shqiptarëve do t’i dorëzoni deri më një”,- nënvizoi Z. Basha


#187

Ne per ket po dum me ba vetting-un,qe t’mos ken munsi politikanet te marrin raporte,si ne kur ishim ne shkolle dhe s’donim me shku kur kishim provim.


#188

pjeter duhet te konsiderosh se shqiperia eshte e paedukuar sa i takon cfare duhet te prese nga nje demokraci.
Per me teper ne rrethanat specifike qe ka.
(demokracia eshte nje sistem medioker rregullimi i shoqerise, por gjithsesi me i miri i mundshem pare alternativat)
Megjithate, per arsye te cuditshme qe vetem ata i dine nje shqiptar ka pritshmeri per stil jete dhe kushte, te dikujt nga klasa e mesme & e larte e perendimit.
Pa bere asgje vetem duke pretenduar dhe pire kafe.
Por dhe duke penguar ate qe guxon te punoje nese ketij i del emri ne publik.
Nje shqiptar i kohes se tanishme si duket e ka problem te madh qe te njihet publikisht.
Ka harruar te jetoje per vete …


#189

Zeqo, keta horrat e PD-se sa me shume pellasin nga cadra, aq me shume revoltojne popullin qe nuk po le gje pa jua thene neper rjetet sociale. Po nuk pertove hidhi nje sy komenteve tek balkanweb qe ju referove dhe do dhihesh gazit. Po si nuk gjeta qofte edhe nje koment qe te te perkrah ket RRK!


#190

Po ta lexosh me laps ne dore fjalimin e Z. Basha aty thote edhe per medjat e shitura, apo mediat e kazanit, normal qe dhe komentet seleksionohen, ja une kam bere disa here komente aty, asnje nuk kane nxjere, ky eshte fakt. ja kshu berbero.


#191

Po ku keni lene ju media pa blere, qe te shihni komente nga te gjitha palet. Ndonje dite do blini dhe vete RD-ne. Pa folur pastaj, qe militantizmi juaj eshte aq i madh, sa jo vetem sherben si mbulese per deshtimin qeveresises, por do mjaftonte nje prej jush ne cdo media, per te fshire cdo mesazh qe vjen nga opononca.


#192

News24 ndërpret fjalën e Lulzim Bashës kur paralajmëroi gjurmimin e parave të Edi Ramës

Televizioni News ­24, është një nga ekranet që po bie mësëshumti në sy për mënyrën sesi po e trajton përmes censurës protestën e opozitës në tërësi, por edhe trajtimin editorial të linjës politike gjatë 42 ditëve të protestës.

Por si të mos mungonte kjo, një tjetër incident është regjistruar sot, mu në pikë kulmore të fjalimit të liderit demokrat Lulzim Basha Neës 24 raportohet se ndërpreu transmetimin direkt të protestës ss opozitës.

Bëhet fjalë për momentin kur Lulzim Basha po tregonte paktin e arritur me kreun e Europol për gjurmim të pasurive të bandës Rama të vëna me paratë e korrupsionit, News­ 24 ndërpreu menjëherë fjalën e Bashës për të futur një hapësirë publicitare.

Po edhe pas hapësirës publicitare, News­ 24 nuk e transmetoi më fjalën e kreut të opozitës. Përse veproi në këtë mënyrë ky television dhe a po i rreshtohet mediave fake­news të qeverisë edhe News­24? Deri pak kohe me pare ky televizion shquhej per nje pasqyrim realist te lajmeve. Çfarë ka ndryshuar tani në këtë biznes?


#193

Eshte thjesht nje vlersim ndaj nje peroni qe ka merita ! Per nje Kohe te caktuar ne te kaluaren ! Dhe e kane shpjeguar pse , qart bukur , si francezet ! Ndersa shqiptaret ata me inatcorre shpikin histori kjo eshte e kuptueshme *ju falet sidomos ne klimen e sotme politike ku etja per pushtet ti errin syt e mendjes ? Bearisha apo Meta a kane marre ndonje medalje vlersimi nga Franca Anglia Gjermania Suedia ?do isha kurios !


#194

A e dini se edhe Noriega mban medaljen “Komandant i Legjionit të Nderit” nga Franca siç edhe kryeministri Rama

njihet si dhe një nga të politikanët që u burgos nga SHBA për shkak të trafikut të drogës nga Panamaja në Amerikë gjatë viteve të qeverisjes së tij. Pas burgosjes së tij nga SHBA, në Francë pati jo pak debate lidhur me titullin dhe pas mbarimit te dënimit ne USA pritet te ekstradohet ne France per te kryer denimin e gjykata e france me

10 vite denim per pastrim parash. Por do te vazhdoj ta mbaj titullin me te larte francez. AFP”


#195

Zoteri, asnje nuk ka inat me Edi Ramen, pse ai ka marre medalje, por kjo medalje nuk ka asnje fare vlere per shqiptaret ne pergjithesi, ne aspektin e permiresimit te jetes se tyre. Ajo ka vlere vetem ne rafshin personal te Edi Rames. Pastaj etja per pushtet… cfare etje per pushtet? Ne jemi njerez qe sna lidhin interesa me pushtetet, por vetem diskutojme aspektet morale te atyre qe merren me politike.


#196

Dikush thoshte se medalia, perpos te tjerash,eshte edhe nje qendrim evropian ndaj cadres. Kendveshtrim interesant,por une s’jam i prirur ta besoj.


#197

Na beri krenar qerratai…ndryshe ta kesh KM te rritur mes artistesh qe ne vogeli e ndryshe ta kesh KM a Presidentin me femijeri te mbushur me kakerdhi e rrodhe dhish prej Vicidoli. Dallohen Artistet mendjehapur nga Qamilistet provincial


#198

…thane ekstremistat qe kan djegur, shkaterruar e rrahur mediat e pavarura …


#199

po ca fol e … ne thjesht kishim nevoje per nje NJERI me se pari dhe jo coban dhish qe bertet qe s’la kamera pa peshtyre


#200

Coban dhish qe ku u rrit u bo urinmatesi i Hysniut e Sekretari partise terrorrizues i bashkefshatareve qe paten fatin te pranoheshin per Mjekesi ne Tirane. O mo ju diefsha ne frymen Antikomuniste o te emeruarit ne krye te Shqupit nga Xhelil Gjoni e Pirro Kondi.


#201

me mire dilni me tellall neper lagje se mediat i ka blere Edi te gjitha …


#202

Te kane dhene ndonje dekurate ty per keto lepirje ashtu si Qimo Kandilit dikur ?:smile:


#203

https://opozita.com/2017/03/te-dhjere-por-krenare/

Lexojeni pak kete link per te kuptuar se cfare njerezish i jane bashkuar kesaj opozite te dhjere. Jo vetem analfabet, por edhe pa llogjiken elementare te te menduarit. Budallai, i kerkon llogari Rames se pse i dha medaljen kryetari i shtetit francez. Pika qe sju bie injorante.