Prina komandant Edvin Kristaqi !


#62

Persa i perket virilitetit,s’e di nga i merrni ju informatat (doktori prap ka than se asht i kastrum) po ajo qe prap dime me siguri,Edvin Kristaqi vetem para ca vitesh asht ba babe i nje djali. Femija ma i famshem ne shqipri,Zaho ja thone emrin. :grinning:


#63

Në vjeshtën e 1999 Edi Rama shaqet me një prezantuese të njohur televizive, 11 vjet më e vogël sesa ai. Partnerja e radhës u shfaq në videoklipin “Tirona” të Edi Ramës realizuar në vitin 2003. Dhe këtu deshmitaret flasin për një zënkë të fortë tek restorant Piaca. Dy ambasadorë të vendeve fqinje u lemerisën kur panë partneren e Ramës me një shami të gjakosur teksa përpiqej të mbulonte vragën. Tre vjet më pas, d.m.th. pas konsumimit të një marrëdhënie jo fort paqësore, çifti u nda.


#64

Mire Gjembi, ja me politikat e tij tani, lexoje;

 • Hej çuno, ku po shkon,- pashe nje gardist me uniform qe doli nga nje kolibe, ne krah te Rognerit.
 • Ne kryeministri, - ktheva gjysem trupin.
 • Ke ndonje takim, te pret dikush,- u ndigjua theksi verior i tij.
 • Jo, pikerisht per kete po vij, te marr nje takim.
 • Po takimet ketu behen me telefon ose me internet, ose te therasin vete, te çojne ftese.
 • Jo, ne fakt, u kam shkruar ne faqen e tyre per nje çeshtje, per investimin nepermjet obligacioneve te co-dyshit, dhe me kane kthyer po me internet nje pergjigje te çuditeshme, qe nuk e kuptoj,- nxorra nje cope leter,- ja E 4092, per kete erdha te interesohem, nuk e kuptoj ç’a eshte.
 • Oo,… - thiri nje civil gardisti,- ky çuni u ka shkruar per, per, çfar ishte ajo, ob…ob.
 • Obligacionet e co-dyshit - shtova menjehere.
 • Cfare jane keto obligacionet e ces se dyshit,- foli me nje theks jugor sekuriti civil.
 • Keto jane ca asete qe gjenerohen ne burs, nga rivenia ne pune e produkteve qe e kane shlyer investimin e tyre te pare,- pashe qe uniforma me civilin u pane sy me sy.
 • Tani ku eshte problemi, ku e ke hallin.
  “Ehh mer Pallosh, ku mi ke mbledh ter keta folklor budallenjsh”, mendova.
 • Problemi eshte tek keto shifrat qe me kane derguar po me internet, dhe per kete erdha te pyes, ç’a problemi ka ketu, thjesht erdha te pyes brenda, pse nuk lejohet,- mu kujtua koha e socializmit, kur dikur kisha vajtur brenda ne kryeministri per nje ankese. Paradoksi ishte se ne ate kohe diktature, lejohej kushdo te hynte deri te holli, salla e pritjes se popullit, ndersa sot ne demokraci, nuk lejohej njeri te futej.
 • Degjo çuno, ne po te japim numrin e telefonit te sektorit te ankesave dhe ti munt te pyesesh aty per problemin tend, sheno.
 • Okej, prit, - nxorra nje fletore dhe nje stilo,- kam ndigjuar se tani ne nendor organizohet samiti i emigracionit, ee do te deshiroja…
 • Regjistrimi behet po nepermjet kompjutrit,- me nderpreu civili.
 • Jo nuk desha te regjistrohem, se une iki 2-3 dite para dates 18 nendor, por desha t’ju jap atyre organizatorve nje materialin tim.
 • Me vjen keq çuno por nuk lejohet, sa here do e perseris, nuk lejohet po nuk pate takim, ti telefonoi njehere dhe po te lane takim, okej hec.
 • Okej, faleminderit, - u ndava dhe nxorra telefonin duke hecur pak me tutje,- alo, zonje, sapo me dhane ketu tek roja kete numrin dhe desha te interesohem per nje pyetje a problem, nese mund ta quajme keshtu, qe ju kam derguar kabinetit te kryeministrit, ku iu kerkoja apo i pyesja me sakte per investimet nepermjet obligacioneve te co-dyshit.
 • Ah, po ne nuk jemi per kete pune zoteri, keni ndonje ankese.
 • Jo ankese nuk kam, por me kane derguar po me imeil, nje pergjigje qe nuk e kuptoj, E 4092.
 • Ah, une po ju jap nje numer tjeter, ku mund te pyesni saktesisht per problemin tuaj, sheno.
  Shyqyr qe kisha ofert, gjith ato minuta gratis. Formova numrin qe me dha ajo, duke pare nga dritaret e pasme te kryeministrise. U ndigjua nje ze çuni.
 • Para nja 1 viti ju kam derguar me internet nje pyetje-mesazh ku kerkoja te dija se pse nuk investohet edhe nepermjet obligacioneve te CO2, mirpo juve me keni derguar ca shifra qe une nuk i kuptoj, E-4092.
 • Ah, duhet te jete pergjigjia qe ne ju kemi derguar, prit nje minute sa ta shoh ne kompjuter.
 • Oh, s’ka problem,- po me vinte mire qe Palloshi kish punesuar kompjuterista te zote.
 • Ne ta kemi derguar pergjigjen zoteri, ju pyesni per investimet nepermjet oblig, obligaacciioneve te ceodytes, dhe te kemi derguar falenderim.
 • Faleminderit per falenderimin, por nuk ka noi pergjigje per çeshtjen ne fjale.
 • Ne ua kemi derguar instancave me lart, dhe jane ata qe mirren me kete pune.
 • Po a ka gje me te bukur, me te mire se sa te investosh nepermjet nje aseti te lire, nga e cila çlirohet edhe buxheti i shtetit, rrit edhe xhidipin.
 • Natyrisht-natyrisht zoteri, por ne ua kemi derguar atyre kete problem dhe jane ata qe mirren me kete pune.
 • Po ata qe mirren me kete pune, kane mese 1 vit, dhe nuk me kane derguar ndonje pergjigje a ftese, a nuk do te ishte mire qe ata te ndigjonin mbi keto forma investimi, aq me teper qe dhe tani organizohet ky samiti i emigracionit.
 • Natyrisht zoteri natyrisht, po une s’kam gje ne dore, une jam thjesht para kompjutrit.

#65

LAJMI I FUNDIT
Ndihmessekretari i Shtetit mr Jee,sapo ka deklaru ne RTK se Shqipria do te duhet t’i mbaje zgjedhjet me 18 Qershor. Nxisim opziten te marre pjese dhe jo t’i bojkotije ato,raportohet te kete thane zyrtari i larte amerikan.
Bravo Edvin Kristaqi!


#66

Eh mer i shkreti Kapo! Ju shkoi gjithe jeta si spektatore te mjere ne spektaklin e jetes se Edvin Kristaqit.


#67

Eshte ekskluziv ky lajm, si ai i Topit-Te Kanalit ca dite me pare. qe thoshte qe vete Trumpi kishte thene, qe nuk mbeshteste opoziten? Po ja qe ne nuk duam te marrim pjese, cfare do thote ndihmeszevendessekratari shoku Jee tani?


#68

Nga cadra sapo degjova nje fjalim te nje politikani te huaj qe e cilesonte Bashen prijesin e shqiptareve, Skenderbeun e ri ;)…kjo per oponence me shkrimin.


#69

Puna juj. Ju e dini ca bani me partine tuj. Ne pa qeveri venin s’do e lejme. Mire do ishte te kishte edhe opozite.


#70

Mire do ishte, por opozita per ju eshte vaj-medet. Po jua lehtesojme pak punen, po ju leme te beni dhe opoziten, me mire pa te fare se sa vaj medet


#71

Cuna,mlidhni menjen,kaq po ju them. Nuk jane shenja te mira kto qe po manifestoni.


#72

Po kur tu ikin çobanet kush do iu mbledhi?


#73

Shume i zoti ky Edvin Kristaqi, po Prishtina kur ka per te nxjerr i Qun te qut si ky qe i morrshi te Ligat.


#74

Thene ndryshe mori titullin chue gue vara nderkombetar i demokracive liberale, kalores i perendimit, shperndares i paqes liberale europerendimore ne keto kohe te erreta…


#75

Si su lodhet duke thene te njejtat gjera pa pushim. Mjere ata qe keni afer, nje merzi pa fund. Nuk thoni me teper se 10 ide dhe nuk perdorni me teper se 100 fjale.


#77

Do ta bejme qejfin por pas zgjedhjeve. Ne fund te fundit, zgjedhjet i fitoni ju, sepse keni arritur suksese te papara gjate qeverisjes. Perse te futemi ne zgjedhje per te humbur? Pastaj, ne i fitojme zgjedhjet vetem me te vjedhur, nuk jemi si ju qe vetem i blini. Ne nuk jemi aq me fat sa ju, sa jo vetem te korrat brenda vendit, ti kemi 5 here me shume se nje vit me pare, por te importojme dhe nga jashte mjaftueshem. Gjithe keto para mo dhe ne e kuptojme qe ju nuk mund te rini pa i perdorur per nje qellim te mire zgjedhjet, me qellim qe te siguroni begatine per te ardhmen


#79

po kete thuj,de,se na lodhet.
Si i tha Blushi Edvin Kristaqit ne parlament dhe per tjeterkan binin kembanat; “ne jemi kuaj race,ne hyme ne gare,edhe pse mund te vritemi!”


#80

E di, hyni ne gare, por nuk e di nese e mbaroni ate. E kam jetuar kete me 96, kur qendruat, deri ne fund kur e pate, qe s’kishit shance te fitonit.


#81

Gjithecka do veje mbare. Edhe per ju. Per ju,sidomos.


#82

S’kemi as me te voglin dyshim.


#83

U mek Kapo. S’ka faj,ndihet i tradhtuar. "Miq,kthehuni ! Amerika na e mbylli porten! "
:joy: