Prina komandant Edvin Kristaqi !


#84

Nje pyetje kam per ty une Pjetro, sepse e permendi dhe Bredharaku por mesa duket se ke vene re: “Ke kujton se ve ne loje duke permendur Edi Ramen ne formatin Edvin Kristaqi, ne nje kohe qe qellimi i diskutimeve te tua, eshte per te vene ne pah sukseset e tij, realisht imagjinare”


#85

Une s’i fsheh qellimet e mija,perkundrazi. “Edvin Kristaqi” eshte menyra ime me ba ironi me ata qe ja thone emrin ne kete menyre, duke menu se i mveshin emrit te tij shoqerizime stigmatizuese.


#86

Dhe keshtu te duket se po ben ironi me “ata” dhe jo me vete “ate”?


#87

Sa ishte lumturuar Dash Peza.


#88

Bobo! Eshte bo Berisha dhe! Dhe te mendosh qe ate e rekrutun pikerisht ne France. Shume te nyte francezet!


#89

Sa mire qe i dini keto hollesite e komploteve. Sa per Francen, gjenerata te tera te majtesh e kane pasur dhe kane frymezim, por une nuk marr vesh, pse kryeministri yne, duhet te nxjerre ne Twitter me krenari, medaljet e nje shteti tjeter qe skane asnje domethenie per shqiptaret


#90

Pjeter , nuk kishe noi gjo per ate takimin tek kryeministria, ku punonjesit nuk dinin seç ishte CO2, lexoje qe te bindesh seç budallenj ka mbledh Palloshi. Njeri i thote; cejadytes :yum: e tjetri; obi, obi :yum: e tjetri; ces se dyshit :yum: lexoje se do dhiesh tu qesh.


#91

Pjero,ti ke fol me rojet. Ne po rrisim edhe performancen intelektuale te rojeve,po do ishte e pandershme te pretendonim qe ata te arrinin nivelin tan.


#92

Ke te drejte Maksi. Shume shqetsuese.


#93

Me behet qefi qe ndjek metoden e Pjerit qe ne shkrimet e tua ju kthen pergjigje cdo komenti.


#94

Me behet qefi qe me ndjek. Une kryesisht ju kam kthy pergjigje atyne qe me jane drejtuar personalisht,si ne rastin tan tani. Pjesa tjeter,tema ime eshte,e meritoj pak protagonizem ktu,apo jo?


#95

Shume vone Pjeter, Rilindjen e ka kap " sindroma e eres se peshkut " , LSI gati per prishjen e koalicionit .


#96

Mos u ngshlloni me problemet tona. Tregoni dobsine tuaj keshtu. Mundohuni te forcoheni ne kampin tuaj.


#97

meqe jemi ne subjekt

"Në tetor të këtij viti do të festohet denjësisht 100 vjetori i çeljes së Liceut të Korçes, i cili dëshmon, megjithë ulje-ngritjet e një historie shpesh të ndërprerë, se nëse Franca është sot fuqia e 5-të ekonomike botërore dhe një nga të parat për nga rrezatimi politik dhe ushtarak, vokacioni i saj parësor është të jetë superfuqia e Kulturës, mësimdhënies dhe përparimit, shkruan ne rubriken Amacord, Kryeministri Edi Rama , ne faqen etij ne Facebook.

Në këtë foto, shohim, rreth drejtorit teknik të Liceut të Korçës, Léon Perret, në vitet ’20, një numër të madh profesorësh me nam: Sotir Kozmo, Loni Kristo, Petraq Pepo, Aleko Kondili, Sotir Sugari, Sotir Papakristo, shkruan kryeministri Rama ."


#98

Pjeter, perveç rojeve, fola ne telefon edhe me ate qe ishte para kompjutrit, qe i bie te jete nenpunesi i kryeministrise. Po nejse naten, nje gje dihet qe Palloshi do e haje siç e ka ngene gjithmon, dhe mire ti beje.


#99

Ja sa per info te te tregoj Komandantin e vertete , njeriun qe permbysi Komunizmin dhe beri me qindra kilometra Autostrada , ca ka bo ky i joti leshin ka bo ? :joy:

http://www.syri.net/politike/51935/foto-berisha-me-ambasadorin-italian-vetem-qeveria-teknike-i-siguron-zgjedhjet-parlamentare/


#100

Nuk eshte sekret te themi, qe ne te ky i kemi shpresat. Sa me aktiv te jete ky,aq me te lehte e kemi fitoren. Doktori ngelet nje burre i forte,por qe e ka tregu qe me shume aplikon nje force shtypse,edhe per te apliku ket lloj force, i duhet pushtet. Pushtet nuk ka dhe ka ngel si peshkupauje. :grinning:


#101

Nuk ka pushtet ???
Presidentin , Prokurorine , 80 % te Gjykatave , SHIK , LSI . :grinning:


#102

…ktheuni floririn e grabitur dhe kerkojine falje familjeve qe torturan qe baballaret tuaj

Në vitet 1952-1954, sekuestrimi i arit ne Korce u shtri edhe mbi shtresa tregetareve, profesoreve te liceut dhe gjithe intelektualeve . Sipas një raporti nga policia e Korçës, tregtarëve në këtë qytet u ishin marrë 400 kg flori dhe 48 mijë napolona ari. Pasojat e ushtrimit të forcës për nxjerrjen e arit të fshehur sollën dhe burgosjen e tyre. Ata u lanë pa ushqim dhe për muaj të tërë jetuan me bukë thatë. Madje në Durrës, tregtarët i zhytën me të gjithë trupin në tokë dhe iu la vetëm koka jashtë derisa të dorëzonin arin.


#103

po c’lidhje ka me cfare postova une e me cfare postoi Rama… :smile: