Prina komandant Edvin Kristaqi !

Nje pyetje kam per ty une Pjetro, sepse e permendi dhe Bredharaku por mesa duket se ke vene re: “Ke kujton se ve ne loje duke permendur Edi Ramen ne formatin Edvin Kristaqi, ne nje kohe qe qellimi i diskutimeve te tua, eshte per te vene ne pah sukseset e tij, realisht imagjinare”

Une s’i fsheh qellimet e mija,perkundrazi. “Edvin Kristaqi” eshte menyra ime me ba ironi me ata qe ja thone emrin ne kete menyre, duke menu se i mveshin emrit te tij shoqerizime stigmatizuese.

Dhe keshtu te duket se po ben ironi me “ata” dhe jo me vete “ate”?

Sa ishte lumturuar Dash Peza.

Bobo! Eshte bo Berisha dhe! Dhe te mendosh qe ate e rekrutun pikerisht ne France. Shume te nyte francezet!

Sa mire qe i dini keto hollesite e komploteve. Sa per Francen, gjenerata te tera te majtesh e kane pasur dhe kane frymezim, por une nuk marr vesh, pse kryeministri yne, duhet te nxjerre ne Twitter me krenari, medaljet e nje shteti tjeter qe skane asnje domethenie per shqiptaret

Pjeter , nuk kishe noi gjo per ate takimin tek kryeministria, ku punonjesit nuk dinin seç ishte CO2, lexoje qe te bindesh seç budallenj ka mbledh Palloshi. Njeri i thote; cejadytes :yum: e tjetri; obi, obi :yum: e tjetri; ces se dyshit :yum: lexoje se do dhiesh tu qesh.

Pjero,ti ke fol me rojet. Ne po rrisim edhe performancen intelektuale te rojeve,po do ishte e pandershme te pretendonim qe ata te arrinin nivelin tan.

Ke te drejte Maksi. Shume shqetsuese.

Me behet qefi qe ndjek metoden e Pjerit qe ne shkrimet e tua ju kthen pergjigje cdo komenti.

Me behet qefi qe me ndjek. Une kryesisht ju kam kthy pergjigje atyne qe me jane drejtuar personalisht,si ne rastin tan tani. Pjesa tjeter,tema ime eshte,e meritoj pak protagonizem ktu,apo jo?

Shume vone Pjeter, Rilindjen e ka kap " sindroma e eres se peshkut " , LSI gati per prishjen e koalicionit .

Mos u ngshlloni me problemet tona. Tregoni dobsine tuaj keshtu. Mundohuni te forcoheni ne kampin tuaj.

meqe jemi ne subjekt

"Në tetor të këtij viti do të festohet denjësisht 100 vjetori i çeljes së Liceut të Korçes, i cili dëshmon, megjithë ulje-ngritjet e një historie shpesh të ndërprerë, se nëse Franca është sot fuqia e 5-të ekonomike botërore dhe një nga të parat për nga rrezatimi politik dhe ushtarak, vokacioni i saj parësor është të jetë superfuqia e Kulturës, mësimdhënies dhe përparimit, shkruan ne rubriken Amacord, Kryeministri Edi Rama , ne faqen etij ne Facebook.

Në këtë foto, shohim, rreth drejtorit teknik të Liceut të Korçës, Léon Perret, në vitet ’20, një numër të madh profesorësh me nam: Sotir Kozmo, Loni Kristo, Petraq Pepo, Aleko Kondili, Sotir Sugari, Sotir Papakristo, shkruan kryeministri Rama ."

Pjeter, perveç rojeve, fola ne telefon edhe me ate qe ishte para kompjutrit, qe i bie te jete nenpunesi i kryeministrise. Po nejse naten, nje gje dihet qe Palloshi do e haje siç e ka ngene gjithmon, dhe mire ti beje.

Ja sa per info te te tregoj Komandantin e vertete , njeriun qe permbysi Komunizmin dhe beri me qindra kilometra Autostrada , ca ka bo ky i joti leshin ka bo ? :joy:

http://www.syri.net/politike/51935/foto-berisha-me-ambasadorin-italian-vetem-qeveria-teknike-i-siguron-zgjedhjet-parlamentare/

Nuk eshte sekret te themi, qe ne te ky i kemi shpresat. Sa me aktiv te jete ky,aq me te lehte e kemi fitoren. Doktori ngelet nje burre i forte,por qe e ka tregu qe me shume aplikon nje force shtypse,edhe per te apliku ket lloj force, i duhet pushtet. Pushtet nuk ka dhe ka ngel si peshkupauje. :grinning:

Nuk ka pushtet ???
Presidentin , Prokurorine , 80 % te Gjykatave , SHIK , LSI . :grinning:

…ktheuni floririn e grabitur dhe kerkojine falje familjeve qe torturan qe baballaret tuaj

Në vitet 1952-1954, sekuestrimi i arit ne Korce u shtri edhe mbi shtresa tregetareve, profesoreve te liceut dhe gjithe intelektualeve . Sipas një raporti nga policia e Korçës, tregtarëve në këtë qytet u ishin marrë 400 kg flori dhe 48 mijë napolona ari. Pasojat e ushtrimit të forcës për nxjerrjen e arit të fshehur sollën dhe burgosjen e tyre. Ata u lanë pa ushqim dhe për muaj të tërë jetuan me bukë thatë. Madje në Durrës, tregtarët i zhytën me të gjithë trupin në tokë dhe iu la vetëm koka jashtë derisa të dorëzonin arin.

po c’lidhje ka me cfare postova une e me cfare postoi Rama… :smile: