Prina komandant Edvin Kristaqi !


#104

shume me mend ,

A ka shembull me te mire se ky sihariq neper getto-te dhe shtepite e azilkerkueve te Frances kur institutet perkatese do te mundohen te ngrisin nivelin e moralit dhe integrimin e azilkerkuesve permes shembullit
te historikut te KM-se sone.
nga sot shprehja ‘’ endrra amerikane’’ do te zevendsohet me’’ parajsa dhe mundesia francese .’’

p.s.
dhe per ju tjeret kam menduar si jo , ja pak ngushllim


#105

Dhe vetem Fronsa qe nuk te dekoron kot, por e ka nje motiv.
Shqupi nga ana tjeyer vijon me qadren e mbyllur nga te kater anet, sa per te citu titullin e nje roman policesk qe kam lexu heret. Nji tjeter i departamentit te shtetit u kish bere thirrje te kthehen ne parlament. Shqupi eshte politikisht i mbarum, nuk ka cfare te japi me…


#106

Ne trupen e mesuesve te Liceut freng te Korçes, vetem shok Enver paskesh qene intelektual mysliman me nam?

Ti si komuniste qe je, si e shpjegon kete fenomen? Neqoftese nuk e shpjegon dot, te na e shpjegoje Stalker si me i ditur me nam dhe me komunist me nam, makar edhe Albano-idi pa nam te na e shpjegoje po mundi.


#107

cfare eshte pyetja, si shpjegohet perberja e trupes mesimore per nga perkatesia fetare?
perse ajo nuk eshte e balancuar? apo perse nuk eshte e paster (e nje besimi)? perse eshte e. hoxha i vetmi musliman mes ortodoseve?

fillimisht ti s’ke listen e plote te trupes. Me hamendje nuk besoj te kete qene i vetmi musliman e. hoxha.

Pastaj, nese marrim te mireqene supozimin tend, argumenti im eshte “thjesht nje koincidence”. Sepse Korca ka qene qytetare dhe perparimtare mjaftueshem (edhe me shume se kohet e tanishme, pavaresisht paragjykimeve sot mbi vitet 20), pra nenkupto laike.
Por edhe shteti shqiptar i kohes i tille ka qene, te pakten me ligje.
Fr. dhe laiciteti i saj shtojne me shume peshe ne kete argument.
Por kam pershtypjen qe kaq gje ti e dije edhe vete.


#108

Ore me keto mend qe ti ke, nese do te ishe kryeminister kishe per ti shpallur lufte Frances. lol


#109

nuk me interesonte pergjigja si zhbiruese e fenomenit, se e kam te qarte pak a shume, por me interesonte te gjej perkatesine tende fetare qe nuk mund te jete laike, sepse “laike” si fjale as 100 vjet nuk ka qe njihet ne Korçen e perparuar qytetrruar.

Gjetja se çfar feje eshte tjetri eshte nje sport i preferuar i imi, e kam ushtruar edhe atehere kur intelektualet e shquar te perparuar te qytetruar te amballazhuar nuk dinin se ç’do te thote “ortodoks” ose “protestant”, “katolik” etj.


#110

Nuk e di se si mund ta permendesh 96’ me mburrje. Ai ka qene vit i ZI per demokracine shqiptare. nc nc nc


#111

Urimet me te mira Kryeministrit Rama per kete medalje mbreselenese qe ju akordua nga Presidenti i Republikes Franceze. Nje medalje te tille i eshte dhene edhe shkrimtarit Ismail Kadare po nga ky president, pra Francois Hollande.


#112

Pjeter, knej kah na thuhet: qysh te percjell shpija, te pret mahalla.

Ky cuni yt shpine e vet e ka mbush droge e kriminela. Njerzit e shpise i ka te rebelum e t’paknaqur.

Tre muj pa e bombardu, gadafin e pat prit me respekt t’larte presidenti i frances, pastaj e gjeten ne gjiriz e ia rrasen gypin mrapa.


#113

…e para Dulla ka qene nje intelektual me shkolle te mesme, dhe e dyta nuk ka kene mysliman sepse sipas nje raporti te CIA ;
Ferdinand Dervishi, “Dokumenti i CIA-s: Samarxhiu, :stuck_out_tongue_winking_eye: partneri seksual i Enverit. Dëshmia e Aleko Bimblit”, “Panorama”, 11 qershor 2014. foto:

O bandill, te lumte bitha!
Ajo i shpjegon te gjitha.


#114

Artikulli qe ka sjelle Pjetri, shoqeruar me komentet e tij krijon idene qe ne bote Edi Rama njihet si lideri qe ka kryer reforma vetem ne favor te vendit dhe udheheq me duar te pastra. Por si i sheh bota realisht keto:

  1. reforma
    2.duar te pastra

#115

10 katunar te qelbet nuk quhen njerezit e shpise. :wink:


#116

Dmth i paska filluer proçedurat e azilit :smile: :+1:


#117

Po keta qindra mijra ça quhen!!!


#118

Efekti lupe, lente…
Ik e shifi sot, sa o katandis kokoshi, as pace pilafi i cadres nuk beri pune
Ashu esh nji muhabet se jo te gjitha leket terhiqen mrena dits nga offshoret e qipros.


#119

Qente le te lehin por une jam i dyti pas Esat Pashe Toptanit qe me dekoruan simotrat tona Serbia dhe Franca


#120

mesoje se cfare ta nxjerr bojen ty kapo dhe te ben t"i ngjash nje dordoleci ne deklarimet e tua:

Eshte fakti qe kercen dege me dege !

Se je dhe i trashe kur shpik te paqena per tjetrin, nuk ke te ngopur me shpifje o budalla


#121

Gazetari dhe zëdhënësi i Burgjeve, Elio Laze, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, pas titullin që ky i fundit mori sot në Francë.

Laze shkruan se edhe francezët u habitën se si një ish-emigrant në vendin e tyre, vodhi, plaçkiti dhe burgosi popullin e vet, tani është kryeministër.


#122

ne fakt ty s’ka nevoje njeriu te te nxjerre bojen meqe s’mykesh nga ajo ane e s’ve boje :slight_smile:


#123

Po kadareja e jusuf vrioni te dekoruar nga frengu edhe ata shpiune te serbit jane o kapo xhani ?