Prit dhe pak se do luajmë bashkë!


#47

cuditerisht vetem ty si militante e Salukut nuk te shqeteson

Tironco, fute militantizmin e Salukut ndermjet thelave te te Mothit se shume po na gerric me keto akuzat e pabaza. Kur une isha kunder Salukut ti mblidhje lule gjate bregut te Lanes. Nese do te diskutojme tamam mos na caj me derrasa me keto akuzat qe tregojne qe dhe pse mund te kesh qene komshi me Erin, perseri nga provinca e ke prejardhjen.

Me pe ti mua te flas pro idiotlleqeve te Salukut? Une them gazetaret italjane, ti me permend Salukun. Nuk e kam hapur une temen me fotografine e vjeter qe ka sjelle cuni i Sheqeres, keshtu qe shko shfryhu diku tjeter.


#48

Nuk e di nga je por sapo u ktheva nga Tirona ne 11 Nandor, Tiransit jane te kenaqur nga manaxhimi i qytetit e ndjehen mire…spo flas per politike se mund ta mori Lali Erin, LSIja po eci e nuk thy qafen. Ne Tirone ndjehet dora e Lali Erit per te mire ndonese mbetet antipatik.
@Gjembi Lana nuk ka pasur kurre Lule, maksimumi mblidhshim Myshk aty ne mes shurres…ti luftetarja e mothe kunder Salukut…pse me kujton PTH ti mua???


#49

Une isha ne shtator dhe ankoheshin per te gjitha ,per sheshin .ç’mimet .papunesin ,spitalet ,gjykatat ,pronat ,etj etj


#50

Shko per pipza Tironco. Dhe fruji mire.


#51

Po cfare hyn Lali Eri tek
1Gjykatat,
2. Spitalet,
3.Cmimet
4. Papunesia.
5. Pronat

Ti ose ske qene ne Tirone ose paske qene tek Shqupi moje bije por Shqupi eshte Haleja Demokratike Tiranse…


#52

Une nuk jam shoqa jote militante, mo me ngatero …me ka pa ndonjehere te mbroj ndonje krah si puna jote …Nqs ka njerez qe i ka bo komunizmi lavazh truni qe te vegjel ,nuk eshte faji im qe i duket Tirona me e bukur se Amerika …Per froçon e fiqve u nevrikose ti kaq shume ? Jo mor burre se se prish terezine per ate fare te ndyre …Pranaj ikin njerez per dite se jane aq te lumtur ?


#53

http://arkivi2.peshkupauje.com/2007/08/23/shqiperia-si-e-migjenit/


#54

Mbaj mend qe jo fotoja ka qene diskutuar edhe ne peshk kur sala ishte ende ne pushtet.

ja ku eshte nje lajm i Majit 2013. Berisha nuk ka faj qe ve foto te kohes se vet, e di ai per ke e ben.
http://gazeta-shqip.com/lajme/2013/05/10/shqiperi-54-mije-femije-nga-5-17-vjec-ne-pune-edhe-me-ore-te-gjata/

http://www.gazetadita.al/femije-te-moshes-5-11-vjec-punojne-ne-miniera/

fatos baxhaku i vizitonte shpesh keta femije ne kohen e sales

http://www.zemrashqiptare.net/news/id_18336/Fatos-Baxhaku:-Pas-tre-vjetësh-te-fëmijët-e-kromit.html


#55

Ngelen shoket e PDhit duke bere autogola.


#56

Duhet cmontuar sitemi I Berishes, dhe familjes se tij politike, biologjike qe te rilind Shqiperia ! Vetem vetingu eshte mjeti I duhur per te cmontuar sitemin, qe cdo gje te marri frym lirisht ! Aq I poshter eshte sitemi I mashtrimit dhe fallsiteti I atij sistemi sa duket ne postimin e babait te mortjes shqiprare ! Sali Sheqere Berisha !po edhe me gomari ne Shqiperi dhe jashte Shqiperis, e di qe fotoja eshte e vjeter dhe ai djali I vogel eshte ber 5 -6 vjet me I madh !Fotoja eshte teper e njohur ! Po kjo nuk do te thote se mjerimi qe la mbrapa mortja e ©Shqiperise, Berisha, u zhduk me Rilindjen ! Sa turp per ata qe u ka ngelur pak cip ne fytyre !


#57

Crendesi ka foto?
Rendesi ka qe fenomeni vazhdon si në ate kohe…

Pastaj cfare flet per Ripjelljen?
Keni 4 vjet në pushtet dhe nje date negociatash nuk po merrni ,le me te beni me shume.
Në kohen e Berishes Serbia dhe ne ishim njesoj persa i perket integrimit ne BE.
Tani nën regjimin e Ripjelljes,Serbia ka hapur disa kapituj negociatash,Shqiperia ka mbetur në stadin qe e la Berisha.


#58

8 vjet cfare integroi znj.Majlinda Bregu , pervecse vajzen ne jeten mondane alla fashioniste :wink:

Ca suporti ka Serbia dhe Mali i zi nga Franca Greqia Spanja e cfare ke ti ne politiken europiane, qe je bo si prostitute rajoni , ihere me turkun ihere me italionin ihere me gjermonin ?
:stuck_out_tongue:

Se mos jane me mire se ne , eshte lufte per kontroll territori , ne menyre diplomatike, se i zgjati duart Rusia zgjedhjet e kaluara si ne Montenegro si ne Serbi , tha Evropa na iku Ballkani perendimor nga duart…ti merresh me rilindjen e berishen … vajmedet…


#59

Popullsia e atyre vendeve eshte fare e vogel, nje shtetbi vertete mund ti mbante ne pellembe te dores ata njerez.


#60

E verteta eshte se në ate kohe u bene hapa para drejte BE.
Tani procesi ka ngelur në vend numuro.
Edhe Shqiperia ka aleatet e saj në BE(Gjermani,Itali apo Austri, Hungari,Kroaci etj.)por ska qeveri,ose me sakt ka qeveri mafioze.


#61

BEja ne e ka problem qeverine mafioze. Thjesht do ta rrezonte (me metodat e saj). E ka problem kur populli masivisht perkrahe e voton nje qeveri mafioze. Ne keso rastesh BE çon duart.


#62

E tmerrshme ku e katandisi Rilindja ate vend , mjerim , skamje , vrasje , droge , tani ketij femije do ti vere dhe sahat tek pusi :frowning:


#63

#64

Tironco, une i kam te dokumentuara, keshtu qe flet kot ketu. Sa per dijeni, une u ktheva ne 12 nendor.


#65

Pjerin nese me thu qe Tironsve u mungon Rama apo Basha si kryetar bashkije provon se nuk ke qen ne Tirane…e ke infektuar Gjembin me heroizma bajate perballe Merhumit, ka filluar ene ajo enderra heroike duke u perballur me Balozin e Vicidolit. Dhe ofendon kur kapet gafil por shyqyr qe nuk sillemi si kto pjeshkat tip Gjembi edhe NE por ruajme dinjitetin


#66

Ca hapash para u bene atehere ,duke vrare demokracine ne mes te bulevardit?
Vrasja e Trebickes , Gerdeci , tritoli i gjyqtarit ne vlore, Tan Santo , koncesioni i CEZ, Likja 7%,Marreveshja e detit me Greqine,antarsimi ne Asamblene Islamike,ARMO - TACI OIL, Panama Papers, Rruga e kombit,Tuneli Elbasanit, “Aksidenti” i Sokol Olldashit etj etj…

Atehere i erdhi koha te t’zgjaste majen e gishtit Evropa, ty dhe fqinjeve ballkanike,ose ta lente rajonin pezull e te hynte Turqia e Rusia me eskavator…nqs mendon se ti hapi negociatat Berisha me Bregun, je naiv me e pakta…

Merru me TRUMP-in se je mire, mos dil nga katuni jon