Protesta në JFK kundër urdhrit anti-mysliman të Trump


#378

Tashme te vjen ndot te shkosh ne paris per qejf. E kane pershurur krejt emigrantet e pa ligjshem. Po keshtu edhe Romen, por edhe shume qytete te tjera dikur kryeqendra te qytetarise.


#379

berbero, po ti je i majte bre, ça e kishe kte koment racist!?


#380

Europa Perendimore eshte e marre fund,po nuk eshte nje model karagjozi si Trapi zgjidhja.


#381


#382

Europa perendimore nuk eshte vetem Gjermania e Franca… Vendet Skandinave shkeputen lehte fare nga BE se nuk jane ne monedhen Euro nese BE nuk e zgjidh dot invazjonin islamik …Muret jane shume efikase …Spanja kishte probleme para 4-5 vitesh ne ngushticen e Gjibraltarit me Marokun…( i mbani mend kronikat ne tv si kacavirreshin marokenet neper tela me gjemba ) … I betonizoi kufirin dhe futi ushtrine ne ruajtje te kufirit sot nuk ka kembe refugjati nga ana detit .EU do shperbehet nese nuk percakton kufij te jashtem … Muri ne kufirin greko-turk dhe kontrollin ushtarak te brigjeve detare …E dini ju se kufiri bullgaro-turk eshte i ndare pjese pjese me mur si ne USA …por askush nuk do t`a permedi ne media as Spanjen as Bullgarine…Kjo eshte e ardhmja botes… Donald Trump ben plane per 50 vjetet e ardhshme per sigurine kombetare te USA dhe jo cfare pellasin mediat sot per sot …ndryshon optika…


#383

Europa Perendimore eshte Gjermania,Franca,Italia,Beneluksi.Sa per Skandinavine,dil nje here andej nga Suedia.Vetem mbyllja e kufijve nuk eshte zgjidhje,se ata jane futur brenda tashme dhe vetem presin te kaloje ca kohe duke pasur aleat demografine.Invazionit islamik i duhen ngritur mure ne tru,qe fatkeqesisht jane te shpelare nga multikulturalizmi.Jerusalemin e keni qare, o kryqtar.Sa per Trapin,ai nuk di te beje plane as per 5 dite,le per 50 vjet.


#385

Po cila eshte zgjidhja sipas teje?
Jep nje mendim.


#386

Po flas per Jerusalemin figurativ.Per te vertetin,mire qe jane cifutet.


#387

E pse u dashka te jap une nje mendim,dhe kush te tha qe ka zgjidhje.Behuni gati t’i shihni biondet me burka.


#388

se mora vesh nga diskutimi: kush u pallu kesaj radhe?

dy fele alternative ka bota: ose bjode me burka, ose pederasta me floket rasta!

shif, shif, e paska zgjidh problemin shiriti i derrit derebardhe, problem solved whitesnake kelysh krishteri skandinav i Kostelacjonit Art Change the World.


#389

Variant I ri I luftes se kllasave.dulle djegesi ishte fiksuar me kulaket e burgjezet keta me muslimanet e fakiret e botes se trete .sa here ka ndonje fushate urrejtje te tipit ngrehu njeri e bjeri tjetrit sidomos kur thika pret ne mish te botes shqipot(apo nje pjese e tyre) perpiqen te mos mbeten prapa.


#390

Ke thene llaf me shume mend. Asnje shqiptar nuk ka emigruar ilegalisht dhe asnje shqiptar nuk eshte marre me pune te liga andej nga ka emigruar.ne gjithe europen dhe ameriken veriore te shetisesh nuk gjen asnje shqiptar ne burg.eshte mrekulluar dynjaja nga ne dhe na mbajne shembell pozitiv per te gjithe emigrantet e tjere.sa here kapet ndonje rumun bullgar a polka duke vjedhur a me droge iu thone:po pse more djema beni prapesira e nuk merrni shembell nga shqiptaret ?


#391

ç’te besh nga halli e kane, e kane kuptuar dhe e kane provuar ne lekure se kush mbetet mbrapa, e ha ngambrapa.


#392

ulerijne me ujqerit , vullnetarisht pa ia kerkuar njeri :grinning:


#393

Ne shqipot shyqyr qe te kemi ty dhe Nene Terezen qe na nderojne faqen duke u perkujdesur per fakirat e Botes se Trete.


#394

Sondazhi: Shumica e qytetareve Evropjane kerkojne ndalimin e plote te emigranteve prej vendeve muslimane (oups …sa shume Trumpista kendej nga Evropa mer jahu)

Catham House konkludon

Drawing on a unique, new Chatham House survey of more than 10,000 people from 10 European states, we can throw new light on what people think about migration from mainly Muslim countries. Our results are striking and sobering. They suggest that public opposition to any further migration from predominantly Muslim states is by no means confined to Trump’s electorate in the US but is fairly widespread.

In our survey, carried out before President Trump’s executive order was announced, respondents were given the following statement: ‘All further migration from mainly Muslim countries should be stopped’. They were then asked to what extent did they agree or disagree with this statement. Overall, across all 10 of the European countries an average of 55% agreed that all further migration from mainly Muslim countries should be stopped, 25% neither agreed nor disagreed and 20% disagreed.

Nq se Politikanet Evropjane nuk fillojne dhe degjojne qytetaret e vet po vazhdojne me planet e multikultit do pesojne fatin e Demokrateve Amerikane.


#395

Ajo marrja e ktheses eshte problem. Si? Sepse per ate pune kemi Trump, but he comes as a whole package, full of other things.

Dhe kohe nuk ka aq shume.


#396

O zot ne dore te kujt ka mbetur Partia e FDR dhe JFK…
Tek disa fosilie si Pelosi,Warren apo Schumer…


#397

We is fucked …
President Donald Trump was confused about the dollar: Was it a strong one that’s good for the economy? Or a weak one?
So he made a call ― except not to any of the business leaders Trump brought into his administration or even to an old friend from his days in real estate. Instead, he called his national security adviser, retired Lt. Gen. Mike Flynn, according to two sources familiar with Flynn’s accounts of the incident.
Flynn has a long record in counterintelligence but not in macroeconomics. And he told Trump he didn’t know, that it wasn’t his area of expertise, that, perhaps, Trump should ask an economist instead.
Trump was not thrilled with that response ― but that may have been a function of the time of day. Trump had placed the call at 3 a.m., according to one of Flynn’s retellings.

  • Leaked from a " so-called " White House source.

#398

Si qene te terbuar i jane leshuar mediat e establishmentit zotit Trump.
Duan ta rrezojne por harrojne qe vetem vetes se tyre i prishin pune pasi populli nuk fle.
Cdo president sado i urryer ka pasur 3 muaj e pare nje mos sulmim nga mediat,por sic duket mediat e establishmentit nuk presin dot.
Nejse me kete hov qe kane nisur vetem shtojne ne numur shumicen e heshtur dhe humbjen ne 2018 e kane ne sigurte.