Pushtimi Rus i Ukrainës

mos u bej merak se Topja e ka kaluar fazen e semundjes femijnore, tani eshte ai qe ben te semure te tjeret, eshte shkencetar auerospacial si shume bulli te tjere ne menyra te tjera me te sofistikuara, duke bere shpikje moderne me aropllanë areospaciale qe hedhin bomba ne Ukraine. Qe te sherohet vertet, duhet te heq dore nga ambicja e te qenurit shkencetar. Ti duke pasur meshire per te, e fyen.

Ja e shikon? Kete “Pirdh se liohesh” ka rrezik e thote per ty qe ke meshire.

tani e shoh qe e thote per ty nga relata qe ka komenti yt me komentin e tij.

Kete mendova edhe une kur lexova ate qe tha z. Pjer per ecjen perpara,ketu qendron edhe paradoksi. Profesori ka ecur perpara,ata jo,nuk i njohin as komshinjte e vet, por prape ata kane fituar mbi profesorin, edhe sikur ai te shkoje ne Jupiter me anijen e vet kozmike.Sepse edhe ne Jupiter profesori do shkoje me listen e Shashkave e Tymuesve ne xhep,duke u thene:E shikoni ku kam arritur.Me kujtot nje film meqe jemi te kjo tema e ngacmimit.Personazhit kryesor se cfare ndodhi qe iu kujtuan ata shoket e klases qe i kishte bullizuar/ngacmuar. Merr ne tel njeri prej tyre dhe i thote:Me fal.Ska gje,ia kthen i bullizuari,gjera te harruara,pune femijesh. Telefonata mbyllet dhe kamera vazhdon duke treguar te bullizuarin qe hap nje bllok me titull:Lista e njerezve qe duhen vrare, dhe ia shuan emrin atij qe i telefonoi,domethene e hoqi nga lista. Edhe profesori keshtu duket,ka nje liste me Shashka e Tymues dhe e sheh perdite. Po per mendimin tim si intelektual i vogel me IQ inferiore,qe ta them si aforizmat e te Mothit,nese vertet e urren dike,mos e urre,po shperfille.Se nuk ka gje me te keqe se shperfillja,ndersa urrejtja tregon qe ai tjetri ka fituar mbi ty dhe vazhdon te te demtoje pikerisht nepermjet urrejtjes

afb, une tani po iki, pergjigje neser, me vjen keq por nuk mund te vazhdoj me.

problemi eshte tek mami dhe babi siç e thashe, duhet nderhyre aty. Dhe ky eshte problem universal, nuk vetem dava Ilia Topja, eshte e gjithe shoqeria ne kete gjendje krimi permanent dhe perversioni permanent, dhe me teper se te tjerat shoqerite gjasme te qyteteruara e zhvilluara, dmth Perendimi.
Neser pasdite po deshe flasim ma gjate. Naten!

Naten,i Moth,pa si tha ai,keto gjera nuk zgjidhen kurre.

kush jane keta, keta nuk i njeh njeri, je ti qe do ti besh te njohur dhe po i ben te njohur,
pa i permendur ti, ata nuk njiheshin, dhe njerzit as duan ti njohin, biles as historine tate mjerane nuk duan ta njohin, jo-po me tha keshtu, jo-po i thashe ashtu, jo po beri keshtu, budalliqe,
nese do te besh te njohur historine tate ne forume sociale, mos dil si mjeran, por beje tregim artistik, dhe njerzit e lexojne me kenaqesi, por jo keshtu ne forme ankese mjerani,
normalisht tek peshku bej nje koment ne jave, sot per çudi 3-4 prej teje, mirupafshim javen tjeter,

Pikërisht. Këtë doja të thoja. Dhe për sa janë të njohur urrejnë famën e tyre të keqe.

Protesta gjithandej ,nashi filloi dhe Italia keta tanet e kane lene per neser opozita me sali braven 77 vjec ne krye.ne pisk te vapes do iu bjere robve damllaja ne proteste ,ta lene andej nga vjeshta ne fresk se pushteti aty eshte .

Mirdita arb!

sigurisht qe ti e ke thene sa per te thene meqe eshte shprehje pop, por keto gjera zgjidhen, ndryshe pse bejme muhabet ne me IQ te ulet dhe akademiket dhe çmimet Nobel me IQ te larte per keto gjera? Edhe me pesimisti thelle thelle mendon se keto gjera zgjidhen perderisa i shtron per zgjidhje. Sigurisht nuk zgjidhen vetem duke bere muhabet dhe as duke lexuar vetem libra, por ne fillim eshte njohja qe te ben koshient se çfar duhet bere, dhe pason veprimi qe eshte nje themel per njohje akoma me te thelle qe zgjeron themeli e teshtu me tej deri dialektikisht njohje-veprim derisa te zgjidhet ky muhabet. Ky eshte mekanizmi i zgjidhje se çdo lloj muhabeti, ne kete menyre jane zgjidh te gjitha problemet prej njeriut. Por nuk mund te zgjidhet asnje problem te cilin nuk beson se mund te zgjidhet, ky eshte absurdi i epokes ngambrapa qe nuk BESON dhe kerkon t’i zgjidhe problemet ekzistenciale persembrapi shtrire ne divan, dmth ngambrapa, vetem njohje dhe asnje veprim (ne kuptimin veprim pozitiv, bazuar ne njohje). Prandaj çdo gje rrotull nesh, edhe ky muhabet qe po bejme eshte absurd, dhe prandaj kriminal, gare kulturiste infernale kush te kete IQ dhe QI me te larte.
Sidoqofte per mu ky muhabet pati vlere se me dha idene te shkruaj nje shkrim (me citate te Stendalit :joy:) .
Kisha dhe nje te fundit: te shof mire kesaj here si mendim dhe si humor shendetsor, plus qe me ke bere ca komplimente, zakonisht muhabetin e kemi bere te acaruar, si shpjegohet? Te kane hec punet mire, mire Amerika?

Ty Zoti te dhente ymer e shkruajtsh te Peshku edhe nja 50 vjet te tjera, e prape kam pershtypjen qe nuk ka per t’u zgjidhur ”ato gjera", meqe shkruajtke me shpresen a bindjen se mund te zgjidhet gje.Ndersa kete humorin shendetesor nuk ta kapa,apo mos ke lexuar Alben me zamete dhe te shpuar keq ngambrapa qe thote qe kam probleme mendore si profesori dhe vij te shfryhem te Peshku.Se te degjoja une sa thone te tjeret per “humorin shendetesor” tendin,ehu… Mos e degjo shume Alben e ftohur dhe te shpuar keq ngambrapa,se vertet ka mesuar shume gjera poshte ures, po nuk eshte eksperte ne gjithcka. Ne futboll dhe renie gernete eshte me shume. Te turbullt te shoh edhe per kete punen e vleresimit a te komplimentave.Nuk e di ku i pe keto kete here,por perkundrazi,me pare te kam bere jo komplimente,po vleresime,qe mendoj se i ke merituar, ashtu sic te kam share kur kam menduar se ke qene per tu share.Per shembull ta kam thene nja pese here qe une prej teje jam zene per leshrash me Roland B-ne e me kane perjashtuar.Perse? Se une vleresova kapacitetin dhe kontributin tend te Peshku,ndersa ai nje here tha me spond qe ti entuziazmon njerez qe nuk kane lexuar libra (si tha ai i Belulit,e kishte fjalen per mua).Pastaj kur u zume me drejtperdrejt,foli si te thuash per anen tende njerezore,domethene qe je njeri i keq,qe nje vajze e mire iku nga Peshku prej teje e keshtu me radhe,dhe si mund te vleresoj nje njeri te tille. Une per vete nuk e dija kete punen e kesaj vajzes,megjithese kisha folur nja dy here me te ne privat,dhe dukej vajze vertet e mire,po une i thashe ate shabllonin e ndarjes së… nga njeriu, domethene kisha vleresuar prurjen e tua,idete,thellesine e mendimit,ate qe quhet thuktesi,dhe jo ty si njeri. Nejse,Ronald B ishte pak a shume si Katrori,une po te dua bej namin,po nuk dua vete. Domethene pa sjelle asnje prurje vete,gjykojne,kritikojne,madje edhe akuzojne tjetrin qe ben dicka.
Qe ta mbyll po me turbullire,edhe per kete punen e Amerikes nuk dukesh fort i kthjellet.Mos te ka
ngaterruar gje Gjembi Per kete po mund,te pyesesh Alben me zamete e te ftohur keq ngambrapa,se e ka marre informacionin poshte ures.

Paska vrare veten Kac Myftaraj .

C’ke o pederast xhani qe me permend kot pa asnje ludhje ?

Nuk jam me rusinë,pa më vjen për të vjellë me ukrainomaninë,sidomos atë shqiptare.roli i rusisë në nahijen tonë nuk ndrysjon mga lufta në ukrainë… ljo ështe një luftë brenda sllave. As ukraina nuk ka ndonjë qëndrim të mirë për interesat shqiptare. Kosovën nuk e njeh,në maqedoni në 2001-n dërgoi helikopterë kundra shqiptarëve.
Unë jam kundra modelit ukrainas,maqedonas " kosovar", boshnjak,etj.
Bile ,një aneksim i ukrainës nga rusia,mund ta bënte çëshjen shqiptare të pranueshme nga rusia… gjithsesi,ne duhet të rrimë larg nga tifozllëku në këtë luftë,ku të dy palët janë kundra nesh dhe modeli i kombeve artificiale,është përsëri kundra nesh

komenti im ishte komplet dashamires, vetem se i drejtohej nje njeriu tjeter me nofke te ngjashme. Pra eshte nje keqkuptim qe mund te evitohej po te mos ishte animati gjithnje neper kembe, me teper per te prish pune se per te rregulluar. Siç thashe komenti im ishte dashamires dhe i drejtohej nje personi tjeter, keshtu nuk ka kuptim te sqaroj turbullirat e humorit shendetsor dhe te Amerikes qe me pyet.
Une nuk shkruaj sepse kam bindje se do te zgjidhen ato gjera, une jetoj se kam bindjen se do te zgjidhen ato gjera, se pa kete bindje jeta nuk ka vlere, ose ben nje jete di grande merda. Kurse shkruaj si pjese e te jetuarit, shkruaj sikur ha buke, e perveç shkrimit bej edhe shume te tjera me te rendesishme. Shkrimin e kam si stervitje dhe si materializime i mendimit dhe ndjenjes, plus qe kur shkruaj vijne mendime te tjera, gje çuditerisht shtohen si fenomen kur shkruan ne anonimat (them çuditerisht per estetike, sepse ka nje arsye pse ndodh kjo). Kjo eshte arsyeja qe nuk me rruhet shume te behem i famshem dhe i njohur, qe kur te vdes te me bejne nje monumen te Grande Merda.

Ops iku dhe kokekashta i Londrës. Le po sa u be burre tek mbledhja e G7 dhe tha qe do bënte konkurrence me Putin kush e kishte me te madh. Hahaha. Ndaj them une qe te silleni me edukate, se nuk dihet si vjen jeta. Te ngel bilja varur ne dore.

piçka, leshi i bythes, muti kaka merda, pordha bytha suma, kurva rruspia shkerdhata.
Hahaha

E mora me mend me pas qe mund ta kesh pasur per ate Arbin qe me duket eshte ne Angli,jo Amerike.Nejse,ne hetim stili je dobet.Me ke e ke bere stlistiken,me Jakov Xoxen?

Ti e di qe e kam nga xhelozia qe mbete gjithe diten poshte ures dhe na harrove ne te tjereve siper.