Radas dëshiron të mbetet korçar


#61

Nuk e rrezikoi sadikun se ishte si semure. e ruajti per derbi. Pyetja eshte me ate mesfushe qe kemi lenja jashte e Xhakes “per arsye teknike” eshte luks i jashtezakonshem.


#62

ok, kete shkak qe Sadiku nuk ka qene fit, e mendova, ndryshe nuk kishte kuptim te mos luante…
mendoj qe Xhaka do rikthehet, por Panuci eshte trajnier i ri, edhe si i ri me keto lloj ‘‘masash’’ (edhe rasti i Cikalleshit) kerkon qe te beje staitment ne grup, pra te tregoj karakter si trainier.
ndersa per ndeshjen sot nu ke cfare te thuash sepse kundershtari ishte modest… kombetarja luajti mire… me pelqeu qe nuk e futi ate Lilen.:smiley: dhe mendoj qe po ti njohi akoma pak me mire lojtaret, do ti vije radha edhe Bashes apo Agollit, pasi mendoj se ne ekip ka slternativa te tjera, djem me te rinj me energjike qe u duhet dhene mundesia…


#63

Po qe matematikisht ne jemi ne loje per vendin e dyte ?


#64

matematikisht jemi ne loje per vendin e dyte . Italia eshte ne vend te dyte me 16 pike dhe ne jemi ne vend te trete me 12 pike dhe mos gaboj jane edhe 3 ndeshje per tu bere. dmth jane 9 pike ne loje… por sidoqfte, kemi 4 pike diference me Italine dhe shancet jane shume… shuuume te vogla. e pamundur !


#65

Po me le mor burre te mendoj njehere pozitivisht :joy:


#66

na lini te enderrojme, tha., qenka bukur tja fillosh nga enderrat…:joy:

e pe spanje -itali… booo, e pataksi fare spanja , italine…


#67

Me keq se Franca Hollanden😀 Hollanda te pakten qe me 10 lojtare.
Berisha nuk priti as edhe nje top te vetem gjate gjithe ndeshjes. Eh,ato piket me Izraelin!


#68

pikerisht ate mendova, France-Hollande… e pra, jane ca vende si Franca , Spanja apo Gjermania qe jane shume para ne futboll, me diference, ne krahasim me shoket gjithashtu kane shume fare lojtare klasi e talente… Franca p,sh kunder Hollandes kishte ne fushe nja 4 a 5 lojtare qe kushtojne 80 , apo 100 miljone euro e me shume, madje kishte edhe nje lojtar ne stol rezerve, Mbappe qe kushton 180 miljon euro.:smiley:

nuk mendoj se do na benin pune ato piket me Izraelin… ta zeme se do fitojme ne Maqedoni, ne duhet te luajme jashte kunder Spanjes , si dhe kemi ndeshje direkte kunder Italise… Italia ka aq klas dhe eshte aq e afte qe te fitoj me ne… kujto ndeshjen ne Itali qe na munden kollaj, pa sforco fare 2-0.


#69

Mire mo mire,po do te konsideroheshim seriozisht ne valle. Me nje pike diference me italine,pastaj topi i rrumbullaket,duvaja(tash e msova si fjale) e kushedi se cfare dhe hop. Nejse,une prap ja maj menjen. :grinning: Hap fallco Italia me Izraelin,ne e zgerdhijme ktu,Spanja na e len vete dhe u kry. :grin:


#70

Panucci… ben si kapter ushtrie,nuk di te qeshesh apo te qash! Rasti i Cikalleshit do jete vetem i pari ! Per mua nuk ben…po fare fare! Une e pashe ndeshjen sot e realisht sa do te fryhen apo ta fryjne ishte nje ndeshje e dobet qe nuk tha asgje! Me Maqedonine fitore plotesisht e aritshme nga tanet po te japin 100%…por ja kam friken tranierit qe na ka rene ne hise!


#71

Si eshte rregulli,golavarazh apo ndeshje direkte?


#72

Ndeshje direkt, pastaj golavarazh.


#73

S’jam fort i sigurte.


#74

Per rregullin apo per vendin e dyte? :smiley:


#75

ama qenka me verte me golavarazh, e paskan nderruar kete here.


#76

Po pra,se e pashe,s’po sjell dot linkun.


#77

golaverazhi.


#79

o shoku, po ti e di mire si eshte kjo pune. Kapitalizem deshem, kapitalizem na dhane…


#80

Hec Suksese Kombetares ndaj Meqedonise e me nji gol te Sadikut


#81

Jepet ne ESPN per momdhetaret me banim ne USA.