Radas dëshiron të mbetet korçar


#122

loje e dobet e Kombetares, por e nisi keq qe ne fillim Panuci me lojtaret qe kish zgjedhur, sidomos ne mesfushe… ne pjesen e dyte pastaj ju desh direkt te riparonte me dy nderrime… plus erdhi edhe nderrimi i detyruar i Agollit me vone qe ndryshoi perseri balancat e lojes…
ate Llullakun spo e kuptoj akoma se cfare lloj lojtari eshte… he per he shume i rremujshem, akoma nuk i kupton apo nuk kuptohet nga shoket.
barazimi i pergjigjet lojes, por penalltia per Maqedonine nuk ishte e drejte.


#123

Ne pjese te pare s’patem mesfushe fare. Ai Lila veten sa heq topin nga kama dhe ja pason atij qe ka me afer. Memushai dhe Basha i dhane tjeter impuls. Perfundumisht nuk lun dot futboll pa fizik. Hyka sado qe s’i mungon teknika,nuk eshte ne gjenje te luje futboll cilsor. Maqedonia,dakord,ekip i dobet,po e zotrune mesfushen dhe kur nuk kishin topin,ushtronin gjithe kohen presing.


#124

Panuci e paskesh marre skemen e lojes nga ca emigrante ne Itali ; 4-4-2.:stuck_out_tongue: sulmo ne forem pyke…:smiley:
21314326_1854977951186639_2709926949772495749_n


#125

Tani edhe ne nuk gjejme Karar. Ne Shkoder Maqedonia na myti dhe na boni edhe GOl. Pavaresisht nje kombetarje me mungesa e ne tranzicion ne nuk u shkerrmoqem para Maqedonsve. Pjesen e pare spaten asnji rast. Rastin e patem Ne fale gabimit te tyre qe na dhurun topin, 3 sulmues kunder nje Mbrojtesi, por Llullaku ju bo magji.
Pjesen e dyte kur u hap loja nje Kombetare me sulmues ne forme duhet ta kishin mbyll fare mire me Sadikun 2-0. Kombetarja jone eshte ne pike delikate kurse Kombetarja Maqedonse eshte mbajtur si nje kombetare shume ne forme keto kohe. e jo vetem me ne por edhe me Italine e Izraelin. Le te gezojme vendin e 3 e te bohemi gati per Europianin.


#126

Rrofshin Ajeti e Berisha. Se mund te ish mbyll dhe 9-1.


#127

E rrasi Beazili!


#128

Ajeti mbas demtimit me Torinon eshte bo lider i vertete kurse Berisha infekton pa-siguri dhe rrugen e ka vec perposhte. Ka filluar te marre uje me Atalanten dhe do e shofim si do i shkoje fati.
Hyka fatkeqesisht eshte marre ne qafe nga Kampionati amerikon qe eshte kampionat amator dhe lojtaret humbasin shpirtin luftarak. Panuci sduhet te mbledhe me lojtare qe luajne ne uesej qe ktej e tutje. Degradojne.


#129

Ajeti dhe neshjen me Francen ne evropian ishte gladiator i vertete. Sa doli ai,hangrem petullen.


#130

Nuk duhet ta kishin merzitur De biazin .ai ishte specialist per te ndertuar kombetare me lojtare qe kane 6 muaj pa luajtur ne ekipet e tyre.


#131

Une e pashe sot qe Ajeti nuk la top ne ajer pa kap, dhe vjen nga nje periudhe e gjate problemesh fizike dhe probleme angazhimi me trainerin Serb plehre te Torinos, Mihalloivic. Shyqyr qe iku nga Torino dhe eshte perseri ne Serie A.
Po Italia mer, 0-0 ne shpi me Izraelin pjesa e pare, nje 1-0 e qelbet ne fund te 90 qe mund te kishte shku ne minuten e 70 ene 1-1.
Vendi i 3 eshte i omel per kombetaren Shqiptare.


#132

Shume lart ishte vertete. Jo dhe aq i sigurte m’u duk Hysaj sonte,gjithsesi ngelet nivel i larte ne kombtaren tone. Basha dhe Memushaj qe kane klas me topin,c’e do,s’kane fizikun. Nuk e kemi luksin me perjashtu nga ekipi sulmues si Cikalleshi (kur eshte fjala per kot,pa kur e meriton e meriton)


#133

Ne fakt (jo per t’i ulur meriten Ajetit), por me Francen per golin me shume merite kishte hyrja e Griezman ne fushe sesa dalja e Ajetit. Ndoshta pak nga te dyja po futja e Griezman cik me shume.


#134

Barazoi Kolumbia. Falkao gol. Eh,Falkao kishte dikur Brazili.


#135

Qe thu ti qe je e dashurume me De Biazin, ndoqa kta ekspertet Skipetar te futbollit, ma tmiret, per ParaPartita me ndeshjen me Maqedonine. Ne vend qe tu morrshin me Panucin dhe me kombetaren Shqiptare e Maqedone nga 1.5 ore deiskutim u morren 1 ore me skandalin qe ne ndeshje me lichtensteinin ne Elbasan Debiazi jo vetem qe kishte shkuar, por kishte komunikuar mjaft ngrohte me futbollistet para e pas ndeshjes, kishte dhon komente ne shtyp e kishte pas marredhenie miqesore ene me Duka Pulaxhiun.
Ekspertet Skipetar ishin skandalizuar nga DeBiazi dhe harruan qe Shqiperia do luante me Maqedonine. Kishte urrejtje kaq te modhe per DeBiazin te pafashitur dhe i qanin hallin Panucit qe po ndihej keq e i eklipsuar nga DeBiazi.
Kta jan Fshatare provinciale.
E reja eshte qe kishin nje ide kta ekspertat qe DeBiazi do kthehet perseri sapo Panuci te gaboje. Thashathem i mbrojtur publikisht.
Shyqyr qe dolem ne vend te 3 sepse na bije short ma i mire rradhes qe vjen.


#136

Arritem qellimin tone ne grup, dmth vendin e trete. Me shume nuk jemi ne gjendje te bejme. Na mungon nje lider si Loriku. Kurse me Spanjen meqe do na mungojne te gjithe lojtaret kyc propozoj te luaje inkuizitori.


#137

Nuk e ka fajin Hykaj po kampionati diletant amerikon qe nuk te nxit e te ofron gjo profesionalisht.
Panuci absolutisht nuk duhet te grumbulloje lojtare qe lujne ne uesej se eshte njesoj si me morr nje lojtar nga stoli ne kampionatin Grek a Polak. Panuci e di mire se veq pensionistat Italiion tip Pirlo e Zenga…vijne ne uesej me bo noi gol ala Kozmos me ence.


#138

Nga juesej mori Spanja David Villen,qe ne kishim kujtu se kishte vdek. :grinning:


#139

U be dhe De biazi njecike shqiptar.gjithe ato mburrje jo kam oferta andej e kendej u bene 3 muaj hala pa pune .e vjen ndjek ndeshjet e kombetares si pencionist :grinning:


#140

Jani beri c’beri po na krijoi fantrazine e keqe se mund te rrahim cdo ekip. Gianni nel cuore!!


#141

prej ketej e tutje kjo duhet te jete skema.te huajt si gani efenia te bejne punen , ndersa shqipot eksperte analizat duke dhene mend se si duhej te behej me mire.:grinning: