Radas dëshiron të mbetet korçar


#142

Si Skipetar apo si Ilia, qe vjen tek peshku sa here qe e heqin nga pozicioni per harrasment.
Po si ju qepen Giannit mer qe ishte englendisur me lojtaret e kombetares dhe e kishin katandisur si jetim te lene pas dore. Shume Kritik e pa kuptim.


#143

Nejse,ardhja e tij ktu ishte nje gjest domethenes. Duket qe ka nje lloj lidhje shpirtrore me Shqiprine ,se ne pergjithsi,pasi te marrin rrogen e funit,te hujve s’ju bje ma nermen per Shqiprine.


#144

Analistet po ankoheshin ne Publik… qe Gianni mund te kthehet prape…dhe Alba po e thekson Papunesine e tij si faktor ekstra.


#145

Puna e tij duhet bere nje underdog film Hollywoodi .menyra se si brodhi neper Europe andej kendej duke mbledhur lojtare te dores se dyte ,te panjohur me njeri tjetrin, te cilet I beri grup , I frimezoi se mund te fitonin .ne nje fare menyre bashkoi kombin .te vetmet momente kur shqipot bene pak pushim nga prerja e gurmazit te njeri tjetrit ishte kur luante kombetarja .ne atardhmen do te dalin trajnere qe do arrijne suksese me te medha por kjo qe beri Gania do te mbetet e vecante.


#146

Ganiun ta luaje Denzeli.


#147

Ata analistat llomotisin kot,dhe ti qe ke durim dhe i nigjon. Me thot i shok mas ndonje ndeshjeje, - he,a e nigjove filan analist si tha per neshjen.Futbollin e kuptoj vete, - them une, - s’kam nevoje te ma shpjegoje kush. :grinning:


#148

niveli I analisteve eshte me I ulet se I joni ketu ne peshk qe bejme muhabet per qejf.


#149

Ti ke shume te drejte por ka kuriozitet tjetri naiher me degju se cer thon ata qe bota Shqiptare i mban shume ma te squte e profesionista. Ishte ene ndeshja me Maqedonine qe me intrigoji. Por skum per ti degju jo se cfare do thojne kur te lujme me Spanjen…ne Bernabeu


#150

Ama kur flasin keta koqet futbollistike shqiptare tip Starova e Astrit Hafizi, jo po duhej te luante keshtu e te bente ashtu. Po ti s’ke arritur gje vete mor bole c’do qe ha mut kot? Ke qene c’te qene ne futboll vete po si trajner s’ke arritur gje. S’ke si te japesh mend.


#151

ben perjashtim Brigel…ky gjithmone eshte interesuar pasi la Shqiperine.


#152

C’do te thone per Spanjen ?ajo dihet :'c’eshte ky lloj inferioriteti e mungese besimi duke bere vetem loje mbrojtese me ekipin me te mire te botes te lutem shume ':grinning:


#153

Po ik o Pano …ti e skuadra sulmuese qe do te praktikosh. Ne vend te hiqje vetullat po nxirrje syte! Ne fakt edhe De Biazzi aty i humbi piket kur kerkoi te ndryshonte fizionomine e ekipit e te hidhej ne aventura sulmuese se ashtu shtremberonin buzet analistet sportiv qe kerkonin guxim ne mbatje te topit e ne krijimin e sulmeve hahahaha ju duket sikur po komentojne Italine apo Realin. Shpresoj qe keto aventura si kjo ndeshje sot te perfundojne shpejt e te mos turperohemi keq ne Spanje e me Italine!


#154

#155

ore mire analistet, po kush eshte nje tip analisti qe rri me Shakohoxhen gjat transmetimit dhe ben nderhyrje sqaruese taktike te tipit : sikur ta merrte topin pak me mire Sadiku do ishte perballe portjerit.… apo , gjuatja e Roshit ishte e bukur, po sikur te ishte ndonje meter me ulet, do ishte gol.:joy: -ky eshte i papare, po kush eshte ky ?


#156

Mos eshte Pjeri, trajneri i talenteve nderkombetare. S’e kemi pare sot verdalle.


#157

Flor Riza, ish sulmues i 17 Nendorit.


#158

vertet Riza ? -pse me ishte fiksuar si mbrojtes ky mua… nejse, po ky me keto nderhyrjet Pjerane eshte valut , kur thoshin ne Vlore…:smiley:


#159

VQ e Pjerinit nuk perfshin As Hashuren e as Lojen me Maqedonine…apo DJallin…
hap ndonje teme ekonomike kur te hudhet PJerini e te fusi koken si Qimth kudo (tm UrBanoT).
Ndoshta eshte duke derdhur ende lot per Shqiptaret e tij…


#160

Jo, mendova mos e kishin punesuar me honorar si ekspert nderkombetar i futbollit. VQ nuk flet per tema te tilla, e di. Nderthurrje e disidences me ekonomine thote, nuk thote me futbollin, hashuren dhe djallin.


#161

haha kete ia ka bere edhe ministry I mbrojtjes se maqedonise arben imamit .Imami filloi te flase ne anglisht ai ia ktheu shqip.:grinning: