Rama dhe Basha bien dakord 100%


#128

nuk di per lirine me moniken, po duket se ky eshte nje rast ku burrat i kane paraprire lidhjeve te familjes, kam dobesi thote meta. Mendoj dobesia e ka emrin Fatos Nano.


#129

Me kullon Zemra Gjak per ate Popull kur shof se Presidenti i Ardhshem eshte nje Plehre se ka dobesi per nje Kriminel si Salih Qenefi qe ska lan te zeze pa i bo atij Vendi.
Hec mo Likja veq per Bothen e vet e hyzmeqaret e tij ka vjedh, Shqiperise ja ka ka nonen.


#130

Ky eshte nje rast qe provon qe bythqlleku eshte sport me teper i perhapur sec pranohet mes bijve te Shqipes…qe jane tzan me bo bythecin e Shefit, me gjet Baxhellat e Laviret ne Shoqerine Shqiptare e me gjere ne Europe e Ballkan, si edhe me qujt Pedera ata qe se bojn ate pune por thjesht nuk vejdhin, vrasin e perdhunojne.
Qudi pse kishte aq pak pjesemarres evenimenti Pink ne Tirone.


#131

Po ta mendosh mire, eshte gjeja me e bukur qe ka bere Rama qe kur i ka hyre politikes ! Kur kalon në revue cilet kane qene presidentet e ketyre 20 viteve te fundit (Mejdani, Topi, Nishani…), Likja eshte “crème de la crème”, apoteoza e tyre ! Më mire pranoj se Rama ka qene zero ne politike, sesa te mos pranoj qe vendimi qe mori duke bere Liken president eshte… KRYEVEPER ! (dhe po i peshoj fjalet)

Sot, me 18 maj te 2017es, eshte dita kur ai vendim u shpalos me gjithe madheshtine e tij !!!

SA KRAHU TE THOM !! :joy:


#132

Kur u mesut ju ne opozite pa Lazaratin, mos te mesohen ata qe do rrine ne pushtet dhe 40 vjet.


#133

xbertheje njecicke te lutem. Kush perfito nga Likja president, pervec Likes, Rames, Berishes e Lulit them?


#134

Shyqyr qe ti nuk e nxjerr buken me parashikime se Te dalin gjithmone se prapthi😄


#135

Në RSH, posti i presidentit eshte para-pension (early retirement). Kaq eshte e gjitha


#136

mire mire po mos e shani z.edi kaq shume, i kishte durt e lidhme ksaj rradhe


#137

likja president eshte vertet creme de la creme, si pune e plages kur mahiset s’mund ta mjekosh pa i plasur qelbi
Poor Meta mund te kete kuptuar efektet e lojes ndonese me vonese perderisa po ofron presidencen shqupit me insistim


#138

Ti e di qe une e nxjerr buken me parashikime, mos boj sikur nuk me njef…:heart_eyes:


#139

Up the game se Te dalin gjithmone eksiq :smile:


#140

Dmth si ndeshkim ta bejme president ne vend ta fusim ne hapsane😄


#141

Alba, kane gjithmone rradhe punet (ose me sakte, papunesia) : para-pension, pension,… e me rradhe

Lum kush te rroje ta shohe… zonje ! :grin: (Liken pra mo)


#142

Ku e dinte Rama qe PD-ja e lul berishes do te futej ne zgjedhje duke e lepire gelboqen qe nxorren per 3 muaj rjesht? Sa here e pyesnin qe a do ta lesh vendin e kryeministrit per te bere te mundur hyrjen e opozites, ai pergjigjej se opozita do te hyje pavaresishtr se une nuk terhiqem.Strateg qeratai!


#143

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, ka reaguar pas aludimeve më të fundit se me hyrjen e PD-së në zgjedhjet parlamentare rrezikohet futja e tij në parlament.

Përmes një reagimi në rrjetin social facebook Luan Rama shprehet se “e gjen të udhës t’i qetësojë të gjithë, pasi është i pesti në renditje në listën e Tiranës dhe do të jetë në përfaqësimin e LSI-së në Kuvend.


#144

jo jo, ça lesh strategu. Thjesht: nuk ka bere vaki as ne 96 apo 97 te mos futej opozita ne zgjedhje e jo me tani :joy:


#145

dhe ne talleshim me ramen qe bredh boten takon nderkombetaret.

Jane te veshtira ca pune si politika prej verteti, per shqipon dru me pre


#146

http://www.lapsi.al/lajme/2017/04/27/zyrtare-ps-mb-shtet-kandidatur-n-e-met-s-p-r-president


#147

Lulzim Basha një Kennedy Shqiptar

Thone se pamja eshte nje arme e forte ne jete, por ajo eshte arme me e forte ne politike dhe ne formimin e karizmes se nje personi.

Megjithate, leader dikush nuk behet me titull, me votim, por per shkak te kauzave dhe betejave te ngritura e te fituara me sukses.

Ka nje brez te rinjsh te pas viteve ’90 qe jane shkolluar ne Perendim. E dini cfare kane te perbashket keta? Endrren dhe deshiren per nje Shqiperi me te mire! Cfare i bashkon keto? Patriotizmi, dashuria per vendit dhe vullneti per te kontribuar. Basha ben pjese ne kete gjenerata.
Cfare te perbashket mes Bashes dhe Kennedy-t? Zoti i ka bere te dy te pashem e karizmatik, Kennedy ishte lideri qe beri histori me krizen e rraketave.

Basha po ben dhe tashme ka bere te njejten histori. Basha keto dite ka kaluar nete pa gjume e sfida te ngjashme qe kaloi Kennedy ne ditet e krizes se raketave ne Kube!

Basha me vendosmerine e strategjine e tij politike ka hyre ne histori, sepse ka sfiduar e ka mundur komunizmin dhe cdo lloj forme qe derivojne nga ajo per pushtet absolut apo per diktature.
Kennedy ka thene ne kohen e krizes se raketave ne Kube: nuk negojme nga frika e s’kemi frike te negociojme.

Te njejten filozofi lidershipi po deshmon edhe Basha per zgjedhjen e krizes politike ne vend. Basha pranoi paketen e amerikaneve e po ashtu ftoi publikisht Ramen te bej te njejten gje per hire vendit.
Basha me kurajen e vullnetin e tij ka mbyllur zyrtarisht tranzicionin ne Shqiperi duke krijuar mendesi te re politike, standarde dhe modele te reja institucionale qe ne terma kushtetues formojne ate qe quhet “Republika Re”! :v: