Rama: I qëndrojmë marrëveshjes parazgjedhore me PD

O psikopat,vlonjatet protestuan ne Vlore,po kunder shtetit,se per cfare eshte shteti,te te mbroje nga hajdutet,mashtruesit,pa permendur qe shteti ishte bere pale ne vjedhje.Kurse Sala u dergoi mercenaret “te mposhtte Jugun”.Kush e nisi ne kete rast luften civile.

sala dergoi USHTRINE e SHTETIT jo mercenaret E TIJ. ata qe dergoi dhe rama te pastronte lazaratin.
dhe leket nuk ja u futi sala me zorr i futet vete. po jeni gjakpirsa ju labet. prap do ta tregoni, ktu do jemi, se e keni natyre.

E kisha teme diskutimi kete me nje mikun tim para ndonje jave. Te rrime shtrember e te flasim drejt, nuk kemi ushtri per NATO ne, pa nendetese, pa avione apo ndonje sofistikim kushedi. As Mali i Zi qe hyri tani s’ka ushtri me standarte te NATOs. Thuaj shyqyr qe duan te bllokojne daljen ne Mesdhe te Rusise dhe me ate rast perfitojme dhe ne. Le c’therrasin keta qe thone merite e Sales. Ai rastisi te ishte ne pushtet ne ate moment dhe aq.

Kupto Simboliken:
10 Korrik…dita e ushtrise se Enverit
Shqupi…godina e ushtarakeve komuniste…sot Strofulla e antikomunistave
Rrebelim …akt ushtarak…ne ish-shtepine e oficerave

deleted / fshire

Zana Guxholli dhe Genc Rruli jane shume te revoltuar duan te merren e te perzene edhe gruan e Bashes …qe nje shushke eshte e nuk bezdis as mizat

s’kam televizor te shqipria une. me fal qe s’te ndjek dot me shume. ti i njef me emra qeveritaret. me dukesh si pensionist, qe s’ka çi duhet me truni per gjera te tjera personale. po s’jemi te gjithe njesoj. une timin nuk e mbush me gjera pa interes, se me duhet per gjera te tjera. nje mase ka i shkreti, nuk e zmadho dot.

mu psh kurr s’me ka interesu se cilen ka sala per gru apo femije etj. s’ka ç’me duhen hiç.

o kulluf,sala dergoi mercenare,jo ushtri,se ushtria kishte marre fund.Dergoi bashibozuke qe per uniforme kishin vetem nje pale pantallona.Sala kishte bere plan edhe te perdorte lende kimike kunder Jugut,si Asadi sot.Dhe shko lexo per ata dy pilotet qe u arratisen.

Piramida nuk eshte koncept i shpikur ne Shqiperi, e ka zanafillen ne Amerike, por kur Presidenti i vendit del publikisht dhe ju thote njerezve qe ato kompanite jane te sigurta, atehere behet pale.

PO ç’ta perzene ate …vetem ta ndajne lol se ajo qyqa as per te votuar nuk voton dot thone …jane pjerdhur te futen dhe aty ku s’duhet …
Nejse ky shumtira dhendri i Pashkove ishte nga te paret qe filloi te vjedhmen nga te PD-se thuthuqi 20 kg burre …ndyresirat qe nuk lene hapesira per te djathtet e per te ndershmit e vertete …

Mos harro kunatin me gjithe karrotrecet.

Naten djema, ora 11 e nates.

ata pilotet per te fituar statusin politik vetem te rejne kane si mundesi. nuk jane as te paret e te fundit qe per letrat rrejne.
edhe sikur te ishte si thu ti , nuk u pihet gjaku robve te vdek. se eshte makaber ta besh. s’je me njeri po kafshe.

As krahasohet me Rrulin e Zuzanen …eshte Hajdut bicikletash para atyre…ose me te modhin Ridvan

Si dikush qe ka qene prezent ne ate zone ne ato kohe, te siguroj qe pilotet nuk genjyen. Injoruan urdhrin dhe i hodhen bombat ne malin afer Delvines. Kjo nuk justifikon Luizen, por thjesht per saktesim.

Vampirja Luiza Hoxha e cila pinte gjakun e te djerit Leke çOKU
e bene deputete e vlonjatet e votuan ,prefekte te Beratit dhe drejtoreshe te pergjithshme te postave ku vodhi 3,2 milion euro pastaj…

1 Like

Shpërthen Topalli ndaj Bashës: Humbje katastrofale, je tinzar. Po asgjëson PD

Ne nje kohe dramatike per Partine Demokratike, pas nje humbje katastrofale personale te Lulzim Bashes, ka nje emergjence per demokratet.
Partise Demokratike duhet me i dal zot.
Ne nje situate si kjo, kur Lulzim Basha nuk pranon te marre as pergjegjesine qe i takon, sic ndodh ne cdo vend te botes perendimore, ( pas e coi buze gremine PD), reagimi i tij eshte hilecar, tallje, tinzi, banalitet dhe papergjegjshmeri e frikshme qe mund te coje ne asgjesimin total te PD.
Ne keto kushte. Nese Basha nuk jep doreheqjen e parevokueshme, demokratet duhet te marrin fatin ne dore, me protesta dhe forma te ndryshme demokratike, me synim kthimin e PD-se demokrateve.

Ngrirja qesharake, antistatuore eshte akt amoral, eshte fshehje nga faji e pergjegjesia. Fyerjq qe i beri demokrateve qe kerkojne te shpetojne nga asgjesimi Partine per te cilen kane punuar ne vite eshte e paprecedent dhe e pafalshme. Sa per dinjitetin qe kerkonte momenti kjo ska lidhje me Lul Bashen. Ai ka qene perhere i reme. Edhe sot. Ai eshte” i paafte per t’u turperuar.”

Mos ta kishe bashkeqytetare, do ta mbroje njelloj Jozin?

Femrat i kane Flokt e Gjata e Mendt e Shkurtra…Burri i bo ma mire ca gjona…ne se mkupton cer du me thone

Jozi te shofi gocen qe i ka ngel ne dere tani. Ka kush merret me punet e Partise.