Rama kërkon mbështetje tek shqiptarët e suksesshëm


#81

Po tani si i behet?


#82

tani e vetmja zgjidhje është make albania great again! vetëm që ky muhabet do burra të tjerë,jo langaraqët e integrimit


#83

Tani do behemi si Porto-Riko, territor amerikan, por jo shtet. Ose behemi me vellezerit turq. Te mos harrojme dhe vellazerine qe kemi patur me kinezet dhe ruset se gjaku uje s’behet. Ka opsione plot. E tha i madhi, po s’na deshi Evropa s’ka gje, neve na lusin. Do shikojme opsione te tjera.


#84

Si i behet? Tani mesoni te lexoni artikujt me mend ne koke, dhe te beni dallimin midis asaj qe thuhet vertet dhe titullit karrem. Ne artikull nuk thuhet asgjekundi qe ballkani perendimor s’do te hyje ne BE per 30 vjet. Thote qe s’do te arrije te njejtin nivel ekonomik, gje qe nuk e kane as shume vende qe jane ne BE, si Rumania, Bullgaria e shume vende te tjera te lindjes.


#85

Po ti ku e lexove qe une thashe qe Ballkani Perendimor s’do te hyje ne BE?


#86

Djema, duke qene se nuk e gjetet, pa per vere iu jap te gjithve po te vijne ne Antwerpen ose Bruksel, pra duke qene se nuk e gjetet, po jua sjell une pjeset me pikante, qe tregojne seç ka punesuar Palloshi, njerez qe as e kane idene se ç’jane obligacionet e CO2.

"… - Oo,… - thiri nje civil gardisti,- ky çuni u ka shkruar per, per, çfar ishte ajo, ob…ob.

 • Obligacionet e co-dyshit - shtova menjehere…"
  "… - Cfare jane keto obligacionet e ces se dyshit,- foli me nje theks jugor sekuriti civil.
 • Keto jane ca asete qe gjenerohen ne burs, nga rivenia ne pune e produkteve qe e kane shlyer investimin e tyre te pare,- pashe qe uniforma me civilin u pane sy me sy.
 • Tani ku eshte problemi, ku e ke hallin.
  “Ehh mer Pallosh, ku mi ke mbledh ter keta folklor budallenjsh”, mendova…"

" …Shyqyr qe kisha ofert, gjith ato minuta gratis. Formova numrin qe me dha ajo, duke pare nga dritaret e pasme te kryeministrise. U ndigjua nje ze çuni.

 • Para nja 1 viti ju kam derguar me internet nje pyetje-mesazh ku kerkoja te dija se pse nuk investohet edhe nepermjet obligacioneve te CO2, mirpo juve me keni derguar ca shifra qe une nuk i kuptoj, E-4092.
 • Ah, duhet te jete pergjigjia qe ne ju kemi derguar, prit nje minute sa ta shoh ne kompjuter.
 • Oh, s’ka problem,- po me vinte mire qe Palloshi kish punesuar kompjuterista te zote.
 • Ne ta kemi derguar pergjigjen zoteri, ju pyesni per investimet nepermjet oblig, obligaacciioneve te ceodytes, dhe te kemi derguar falenderim…"

#87

Shkove deri ne Bruksel dhe s’takove Pjerin???


#88

Ti ndoshta e lexove ate komentin tim qe i lashe dhe mund te te jete dukur ekstrem. Po ky lloj njeriu nuk ha pyke nga llogjika, eshte militant i berishes. Nuk eshte ketu per debat konstruktiv apo objektiv. Ai dhe disa morra te tjere vijne ketu specifikisht per te share anen kundershtare. Mos prit arsyetim, prandaj e vetmja pergjigje per morra si ky jane harbutce se ashtu robsh jane.


#89

Cfare ndryshimi kane militantet e Berishes nga ata te Rames apo te Metes?


#90

Asnji ndryshim po ky tipi ne kete rast eshte i berishes. Sa per kuriozitet me cito ndonje gje nga militantet e rames ketu ne blog.


#91

Pse duhet te te citoj? :wink:


#92

“Militantet” e PS o Gjembi jane dakord qe te nderrohet lideri i tyre, nese gabon, per te miren e kombit. Sic u nderrua Nano. Kjo nuk i ben as militante, thjesht ndjekes apo votues.
Militantet e PD jane gati ta shohin kombin te digjet, te zhbejne republiken, te shpifin per vendin e tyre neper bote, te bllokojne ambulanca, vetem e vetem qe lideri i tyre te jete perjetesisht ne krye.


#93

Rama i humbi zgjedhjet ne 2009. Sikur nuk u nderrua apo jo?

Nuk jam kunder qe ashtu jane militantet e PD. Por mendoj se dhe te PS jane te njejte.


#94

U nderrua Nano o gjembi. Rama doli kunder Nanos dhe Rama ende nuk ishte bere lider.
Rama nuk ishte kelysh i Nanos sic eshte Basha kelysh i Sales qe shkon te zyra e Berishes para se te marre vendime.
Militantet e PD hapin fjale qe jane njesoj sepse me merita nuk ia dalin dot ta bindin popullin, ndaj thone te pakten te bejme sikur jemi te dy palet njesoj. Por nuk jane. Jane nata me diten.


#95

Nano u nderrua ne 2005. Ne 2009 Rama humbi zgjedhjet por nuk dha doreheqjen.


#96

O Zot si t’ia shpjegosh ketij ky as nuk kupton. Rama nuk i humbi zgjedhjet en 2009. Po te ishin hapur kutite, do ta shihje. Kjo esthe arsyeja qe Berisha vrau shqiptare dhe kutite nuk i hapi. Lideri i PS ishte Nano dhe socialistet pranuan qe ai te ike. Ndersa keta te PD jane gati te shohin zjarr e vetem Berisha te rrije.


#97

Shum socialiste u perpoqen ta heqin ne ate kohe, biles u be dhe nje si tip kongresi ne mos gaboj, por mbeshtetja qe i dha Gramos Ruçi me shoket e tij, beri qe Palloshi te mbetej kryetar partie. Lexo materialet e asaj kohe.


#98

Ah nuk i humbi po te hapeshin kutite. E humbi zyrtarisht por s’e pranoi ai. Te kuptova. Nuk kisha dyshim se keshtu do te thoje.


#99

Mos u nxito Pjer. Lexo shkaben si ta shpjegon me qetesi dhe dashuri qe nuk i paska humbur zgjedhjet. As ti s’merrke vesh fare nga politika Pjer.


#100

Jo, o Gjembi. Nuk ke kuptuar gje. Basha nuk eshte nderrim lideri, eshte po Berisha.
Rama ishte nderrim lideri dhe nuk kishte qene ne pushtet qe te ikte pas humbjes, sepse nuk kishte humbur gje kur nuk je ne pushtet, dhe vec kesaj, Rama nuk i humbi zgjedhjet 8 me 2 si Basha, PD nuk fiitoi e vetme si PS, dhe Rama ishte koke me koke me PD. Ngaqe ishte koke me koke, Berisha vrau njerez dhe kutite nuk i hapi. Nuk pres ta kuptosh o gjembi se ti je i nagdalte nga truri per cdo bisede ne pergjithesi, sado te te shtysh po ne te njejtin vend rri ti. Neser nga mengjesi me kismet po e kape