Rama nuk bën pas për zgjedhjet


#21

Kushtetuese eshte dhe ta mbjellesh vendin pellembe me droge, por nuk eshte kushtetuese kerkesa e opozites per garantimin e zgjedhjeve te lira- ja kendoi Sala sot.


#22

Bravo Basha! Tani po i jep edhe dërrmën e fundit kesaj klase te vjeter politike!
Megjithese sukseset e tua jane te panumerta, megjithese ndertove arteriet infrastrukturore nepermjet autostradave perendimore qe bashkuan qytete nga veriu ne jug dhe mundesuan bashkimin real te kombit, megjithese e bere Evropen te prekshme per cdo shqiptar me heqjen e vizave, megjithese punove me vetmohim per anetarsimin tone ne Nato dhe u kujdese personalisht per viziten madheshtore historike dhe te pare dhe te vetme te nje Presidenti amerikan ne Tirane, per me teper qe kjo vizite i parlajmeroi botes vendimin historik per pavaresine e Kosoves, megjithese ngulmove per krijimin ligjit te dekriminalizimit dhe spastrove kriminele me imunitet deputeti nga partia ne pushtet si dhe skarcove bashkepuntoret e hashashit nga kryesimi i policise se shtetit, ose thene ndryshe qe shpetove Shqiperine nga Tifo e Droges, e pra pavaresisht gjithe ketyre, gjithe ketyre sukseseve aq te shumta per tu enumeruar, thjeshte fakti qe tashme me zgjuarsine dhe kurajon tende po hipotekon ne histori nje tranzicion 25 vjecar dhe nje brez liderash mbi 50 vjec te brumosur ne realizem socialist, per ta udhehequr Shqiperine drejt nje Republike te re me karakter krejtesisht evropian e te themeluar mbi parime demokratike, thjesht nga ky fakt ti ke hyre ne zemrat e cdo te madhi e te vogli, punetori apo intelektuali, nga qyteti apo rrethinat, nga bregu apo mali, cdo shqiptari brenda apo jashte Shqiperise. Bravo Basha! Qofte e pavdekshme muzika e Rolling Stonsave qe i dridhi xhamat e kryeminstrit butaforik te republikes alegorike. Qofshin te pazevendesueshme vallet, kenga dhe hareja qe rrezoi sekretarin e pare ne dhomen e fluturave! I shkermoqe komunistet! Tamam si politikan i brezit te ri i dipllomuar ne Perendim qe je. Megjithese sukseset e tua jane te panumerta, megjithese ndertove arteriet infrastrukturore nepermjet autostradave perendimore qe bashkuan qytete nga veriu ne jug dhe mundesuan bashkimin real te kombit, megjithese e bere Evropen te prekshme per cdo shqiptar me heqjen e vizave, megjithese punove me vetmohim per anetarsimin tone ne Nato dhe u kujdese personalisht per viziten madheshtore historike dhe te pare dhe te vetme te nje Presidenti amerikan ne Tirane, per me teper qe kjo vizite i parlajmeroi botes vendimin historik per pavaresine e Kosoves, megjithese ngulmove per krijimin ligjit te dekriminalizimit dhe spastrove kriminele me imunitet deputeti nga partia ne pushtet si dhe skarcove bashkepuntoret e hashashit nga kryesimi i policise se shtetit, ose thene ndryshe qe shpetove Shqiperine nga Tifo e Droges, e pra pavaresisht gjithe ketyre, gjithe ketyre sukseseve aq te shumta per tu enumeruar, thjeshte fakti qe tashme me zgjuarsine dhe kurajon tende po hipotekon ne histori nje tranzicion 25 vjecar dhe nje brez liderash mbi 50 vjec te brumosur ne realizem socialist, per ta udhehequr Shqiperine drejt nje Republike te re me karakter krejtesisht evropian e te themeluar mbi parime demokratike, thjesht nga ky fakt ti ke hyre ne zemrat e cdo te madhi e te vogli, punetori apo intelektuali, nga qyteti apo rrethinat, nga bregu apo mali, cdo shqiptari brenda apo jashte Shqiperise. Bravo Basha! Qofte e pavdekshme muzika e Rolling Stonsave qe i dridhi xhamat e kryeminstrit butaforik te republikes alegorike. Qofshin te pazevendesueshme vallet, kenga dhe hareja qe rrezoi sekretarin e pare ne dhomen e fluturave! I shkermoqe komunistet! Tamam si politikan i brezit te ri i dipllomuar ne Perendim qe je. Megjithese sukseset e tua jane te panumerta, megjithese ndertove arteriet infrastrukturore nepermjet autostradave perendimore qe bashkuan qytete nga veriu ne jug dhe mundesuan bashkimin real te kombit, megjithese e bere Evropen te prekshme per cdo shqiptar me heqjen e vizave, megjithese punove me vetmohim per anetarsimin tone ne Nato dhe u kujdese personalisht per viziten madheshtore historike dhe te pare dhe te vetme te nje Presidenti amerikan ne Tirane, per me teper qe kjo vizite i parlajmeroi botes vendimin historik per pavaresine e Kosoves, megjithese ngulmove per krijimin ligjit te dekriminalizimit dhe spastrove kriminele me imunitet deputeti nga partia ne pushtet si dhe skarcove bashkepuntoret e hashashit nga kryesimi i policise se shtetit, ose thene ndryshe qe shpetove Shqiperine nga Tifo e Droges, e pra pavaresisht gjithe ketyre, gjithe ketyre sukseseve aq te shumta per tu enumeruar, thjeshte fakti qe tashme me zgjuarsine dhe kurajon tende po hipotekon ne histori nje tranzicion 25 vjecar dhe nje brez liderash mbi 50 vjec te brumosur ne realizem socialist, per ta udhehequr Shqiperine drejt nje Republike te re me karakter krejtesisht evropian e te themeluar mbi parime demokratike, thjesht nga ky fakt ti ke hyre ne zemrat e cdo te madhi e te vogli, punetori apo intelektuali, nga qyteti apo rrethinat, nga bregu apo mali, cdo shqiptari brenda apo jashte Shqiperise. Bravo Basha! Qofte e pavdekshme muzika e Rolling Stonsave qe i dridhi xhamat e kryeminstrit butaforik te republikes alegorike. Qofshin te pazevendesueshme vallet, kenga dhe hareja qe rrezoi sekretarin e pare ne dhomen e fluturave! I shkermoqe komunistet! Tamam si politikan i brezit te ri i dipllomuar ne Perendim qe je.
Shqiperia e para! Shqiptaret te paret!


#23

I madh je per zotin :joy:. Mbarova se qeshuri.


#24

U vendos !
Kryeministri i Qeverise Teknike te mos jete figure Politike .

http://www.lapsi.al/lajme/2017/04/05/m-sohet-far-diskutoi-basha-me-aleat-t-n-takimin-urgjent-t-pasdites#.WOVScNJ97IU


#25

Me siguri kane caktuar Pjerin, sigurisht nese ti do te kesh lobuar per te.


#26

Me shkrijne delirantet e ketij blogu


#27

Basha vazhdon loz “house” me NN, Duken e Krimin dhe Medi Gerdecin. :joy:
Na thoni kur te fillojne te lozin “doktorash”. :joy:


#28

Edi Rama i gatshëm të ik, por 18 Qershori i paprekshëm

Zhvillime të mëdha pritet të ndodhin brenda pak orëve.

Burime shumë pranë qeverisë bëjnë me dije se Edi Rama do të bëjë edhe lëvizjen e tij të fundit.

Pasi të marrë me shkrim garancinë nga Ilir Meta se futen bashkë në zgjedhje, do ti japë qeverinë teknike opozitës, por me një kusht:

Zgjedhjet të mbahen me 18 Qershor.


#29

mire ini mo? na keni bere merak.

http://www.lapsi.al/lajme/2017/04/06/or-t-e-v-shtira-p-r-qeverin-socialistja-i-shkruan-ram-s-jemi-b-r-me-tension#.WOZf32favqE


#30

Posi ka mundesi qe qeveria teknike, te garantoje zgjedhje te lira per 2 muaj. Nje qeveri teknike duhet te pakten 6-7 muaj deri ne 1 vit, te punoje me qetesi per te realizuar zgjedhje te rregullta e korrekte. Vetem per te gjetur njerzit e sakte qe do rrine ne qendrat e votimit per te numuruar e drejtuar proçesin e votimit, duhen 6 muaj.


#31

O Pier po per votimet eshte e ngritur permanente nje strukture e tere qe paguhet nga taksat tona dhe qe eshte strukture jashte qeverise. Quhet KQZ, ose Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Ju boni sikur po zbrisni nga mali sot dhe jeni gdhe!


#32

E di i dashur e di, por tek kjo KQZ jane dy duart e aktapodeve, PS e PD, e perveç kesaj, ne çdo qender votimi, ata qe numurojne votat pas mbylljes se votimit, jane zagaret e dy krokodilve dhe 2-3 sateliteve te tyre, zagare qe zihen apo kerkojne t’ia fusin njeri-tjetrit ne favor te partise se tyre.
E ç’emer ti veme ne kesaj. Kjo eshte ajo KQZ e famshme, ku te tere jane te perlyer e me njolla.


#33

Po mire, po qeveria teknike cfare do ti beje kesaj qe thua ti? Psh, cfare duhet te beje kryeministri i nje qeverie teknike? Po ministrat? A e di ti se kesaj i thone te destabolizosh vendin. Te rriten vjedhjet e krimet, pra me nje fjale ti nxihet jeta popullit. E pse? Se do bitha e lulit ? Fuck off!


#34

Sonte tek “News 24”, ora 20 :45 do te jete live Rama. Keshtu qe duroni deri atehere dhe boll folet ne hava!


#35

E shkaterrun dhe sportin e bukur te basketbollit :frowning:


#36

Kujdes z. Basha ! Kombi po ju vëzhgon !!!

Republika e vjetër e 1991 ishte e destinuar te dështonte pasi ashtu nisi si “hile demokratike” e komunistëve qe ne atë kohe kontrollonin pothuaj gjithçka dhe bënë gjithçka për te ruajtur këtë pushtet e me sa duket ja dolën . Shpresohet shumë qe Republika e Re te mos jete e tillë dhe për këtë ka shume arsye. Por sigurisht qe edhe kjo është e rrezikuar nga te njëjtat rreziqe por ne ndryshim me te parën vëmendja e publikut ndaj saje është shume me e madhe . Republika e vjetër e pati problemin e saje me te madh se nuk u shkëput dot nga komizmi gje që sot nuk mund te fshihet dot më , Prandaj kur Basha premton Republikën e Re, publiku automatikisht nënkupton një te tillë të shkëputur se pari nga komunizmi ne te gjitha format e tentakulat e tij .
Nga Basha pritet qe në bllok ta kaloje PD më djathtas se sa e gjeti në pozicionin politik e elektoral për te cilin ajo lindi si nevoje historike ne vitin 1991 ,qe shkon aktualisht edhe me “dallgën” e re politike e ideologjike qe po vjen nga SHBA si pasoje e fitores se Presidentit Trup .
Ai duhet ta mbajë Republikën e re larg komunizmit dhe komunistëve e për ta bere këtë duhet te largoje na ambienti rreth e rrotull tij lidhjet gjenetike e politike , xhelatët , shërbëtoret, spiunet dhe avokatët e tyre , e jo ti shtojë ata . Nuk ka rruge tjetër ! Basha është i dënuar ta beje këtë !


#37

Seç do beje qeveria teknike e ngritur nga zagaret atje, une nuk e di. Une di se çdo beja une po te isha kryetar i qeverise teknike. Piksepari, do u lidhja te ter familjeve shqiptare kompesimin e femijve, siç e ka patur Shqiperia deri aty nga vitet 1970, dhe siç e ka bota perendimore sot, veç jo ne shifrat e kesaj te fundit. Kjo gje do ulte varferine dhe mbi te gjitha friken e shume prinderve per ushqimin e femijve, si dhe devijimet, degjenerimet, zigzaget e tyre ne jete. Piksedyti, hedhjen ne treg e ne investime, obligacionet e CO2 (si ato ne gjendje te lire, si dhe ato qe gjenerohen/çlirohen), gje qe shton punesimet, xhirot, shit-blerjet, transaksionet, etjera gjera te mira, si dhe pakeson friken ndaj te ardhmes nga e cila vijne shume te keqia. Pikesetreti, ndarjen/dhenien e kestit te pare (25%) te lekeve te firmave rentiere, gje qe ndikon pozitivisht jo vetem ne ekonomine personale e te pergjithshme, jo vetem ne besimin ndaj ekonomise e politikes, por ndikon pozitivisht edhe ne karakterin dhe mendjen e çdo shqiptari.
Piksekaterti, me pas, zgjjedhjen e nxenesve, studenteve, njerzeve me te ndershem, me te paster, apolitik, per te numuruar votat e shqiptarve, pra vendosja e tyre ne çdo qender votimi, si dhe ne çdo gje qe ka te beje me voten, deri ne KQZ.
Seç jane ca Ristana, ca Celibasha, etjer atje ne KQZ, une i nxjerr ne pension, se bashku me ter garden e korruptuar qe mirren me votat e shqiptarve.
Tani zgjidh ti, ke do deshiroje, ata apo mua.


#38

Kohe e lezetshme sot ne Bruksel. Me pak ré por qe per ne ketej nga veriu eshte si prandevere. Lajme te mira gjithandej, si nga atdheu dhe nga Belgjika. Shqp eshte ne rrugen e duhur, keshtu mendojne investitoret e huaj. Zgjedhjet e 18 qershorit do jene nje sukses i plote per popullin shqiptar. Me shume lajme te mira priten te vijne .


#39

Qeveria socialiste do jete ne detyre deri ne 18 qershor. Mbas dates 18, nuk do jete km as rama, as, meta e as basha. Rama duke dashur ti djege kartat ne dore bashes ka per te propozuar nje ish te persekutuar ( disident) me emer si km. Me kete deshiron ti mbyll gojen pd-se per kontroll te qeverise nga ps-ja.


#40

Me qe je ne Bruksel shiko mos takosh Pjerin, seç ka ca pika qe i reklamon ketu, mbase ti shpjegon me detaje.