Rama nuk bën pas për zgjedhjet


#41

Une kohe kam deri neser nga ora 13:20. Te marriot grand place kam te shkuar.
Ps. Bredhi me tha qe vjen ne niagara falls per pashke, do vijme te te takojme. Nuk kemi per te te lene ne hotel. Bile as nuk do flesh fare


#42

Nuk do e takosh Pjerin Labo ?


#43

O brado une e thashe vendin ku do jem. Megjithese jam shume i zene prape mund ta gjej kohen per nje takim tête à tête. Me shume se kaq nuk mundem. Lajmet nga atdheu nuk po na lene nje minute te pushojme.


#44

Vlonjato, m’vje keq, por nuk kam munci me ardh n’Bruksel, ngjarjet e Sirise ma kane bllokuar ter axhenden.


Diskutim i lirë - qershor 2017
#45

Po dale more zoteri se kemi shqiperine para sirise!
Atdhetar i math qenke.


#46

E di e di, ti e ke Shqiperine per ta mjelur, ndersa une e kam per ta ushqyer. Shqiperia e Rivdekjes, para nja 3-4 muajve, me preu elektrikun e studios qe kam ne Durres, thjesht se u vonua pagesa as 1 muaj. U vonua thjesht se doja ta verifikoja se pse me kish ardhur pagesa e dhjetorit ca e larte. Tani ç’emer ti veme ne kesaj. Une e di qe Palloshi, do te dukej qe do te beje shtet, por jo ne kete forme, se ne i themi kesaj ; Farse.


#47

Rrofsh Piero per gjithe keto gjera te mira qe do te beje, sinqerisht. Por ki parasysh se ti fole sikur te ishe kryeminister i nje qeverie te mandatuar nga vullneti i votueseve dhe jo i nje qeverie te themi 2-3 mujore sa per te bere zgjedhjet, megjithse dhe kjo komplet e paligjeshme. Meqe, ke ambicje per tu bere kryemoinister, hajde bujrum krijo nje parti dhe hyre ne zgjedhje. Shanset kesaj RADHE I KE ME TE MEDHA SE KURRE. Grupi i saliut ka pjerdhur, LSI po diskreditohet dite per dite, bej nje koalicion me PS-ne dhe mbase ku i dihet zgjidhesh ti kryeminister ne vend te palloshit. Dhe nese ndodh kjo, te lutem me bej nje nder: ate vendin e punes qe do lesh aty ne Belgjike ma jep mua se une do te zhdukem nga syte kembet qe kendej. Ja keshtu i dashur Pier.


#48

Oh ç’me kenaqe :yum: Aleko, me bo vaki te vish ti ketu tek veni im i punes, do vesh re nje gje; Te gjithe jane hajvane, mendojne e veprojne shabllon. Psh, do shohesh pro Asad-it, pro qeveris se vendeve te tyre, por qe shajne Ameriken dhe Europen per deshtimet qe peson vendi i tyre, nderkoh qe do shohesh kundra Asadit, pro IS-isit, kundra qeverive te vendeve te tyre, kundra liderve te tyre, por qe ia vejne fajin Amerikes dhe Europes per gjendjen ne vendet e tyre.


#49

Si eshte kjo puna e pulave dhe qerpikeve ?

DEBATI
Rakipi: Më thuaj një kompani serioze…
Rama: Shell, Është serioze?
Rakipi: Çfarë ka bërë, tregoju shqiptarëve
Rama: Po tregoju ti, se ti rrjep pula, pjek pula dhe ikën. Gënjen morë zotëri, se nuk ka thënë 300 mijë vende pune. Rri ha pula këtu ti me Lubonjën dhe Bushatin dhe i jep gjellë qensh shqiptarëve.
Rakipi: Pse jam gjë kryeministër unë?
Rakipi: Pula ke ti 4 vjet që ha sa të kanë rënë qërpikët e syve.
Rama: Ylli mos e kalo tani…


#50

Zoteri keni ndonje fakt qe po me akuzoni se dua te mjedh Shqiperine? Me ç’baza e leshoni nje akuze te tille? Apo keni nje vrer si ambicioz i semure dhe shpifni. Nqs do te perdorja te njejten llogjike si ju atehere do te duhej te thosha se ju keni vajtur te milni evropin me dokumenta fallco gjasme jeni i persekutuar.


#51

Esh figurative Fiqo.
E ma koken poshte permi pule sa te bin qerpiket praaa


#52

Aha rrofsh Fikrete.
Vetem vetlla mosti ngeli e varme :wink: