RD: Vjen MAGA


#21

ishte nji debat peshash “te ronda” para 1 jave ne tv, Bumçi vs Shalsi.
I thote ky PDisti: zgjedhjet jane ne rrezik sepse ju keni von pare permes krimit te hashashit e s’kemi degju ala per nji bande nderkohe qe jane kap me mijera ton. Mijera ton, thosh ky sepse sic ka thon x kolonel italion, per cdo kuintal qe kapet, jane 9 qe arrijne ne destinacion. Pra si konkluzion, ju keni pare mjaftushem me ble zgjedhjet.
Pergjigja e PSistit: ju keni nji problem. Se ju keni 2 kryetare ne parti.
Po thosha me vete: njerez si kto kane per ta çu lart e me lart ate vend


#22

E pse te bo pershtypje Blendo?
Ne ket postretrokohe jetojme. Kryeredaktorin e Zerit te Popullit e ke drejtor te RTSh apo jo ? :smiley:


#23

pse jo e? nji ku e ke edhe kico mustaqin ministrin postmodern te 1987 ne krah te zv ministrit reformator te mbrojtjes se 2017


#24

Po ça thu mor amon ça thu… Lebeti :frowning:
http://www.gazetadita.al/mielli-i-bukes-qe-hane-shqiptaret-behet-me-grure-rezerve-serbie-dhe-zhdoganohet-si-ushqim-kafshesh/


#25

Eshte shum e vertet ajo qe ka shkruar RD. Situata gjeopolitike ne bote po ndryshon cdo dit e me shpejte.
Situata ne shqiperi do ndryshoj komplet ne 2017 si ne ekonomi si ne politik ne cfardo.
Shqiperia, si dhe shum vende te tjera do duhet te vendosi do jet me trampin apo kundra, Kjo eshte ne fund te fundit permbledhja.


#26

Qeveria shqiptare qe perfaqson gjith shqiptaret, ti kerkoj falje presidentit trump~ te heq dor dhe te kthej rruge se po e con popullin drejt humneres. Ne 2017 te gjitha vended perfshi shqiperin do vendsoin nese jan miq apo armiq te amerikes.
Donald trump e ka then shum qart ne fjalimin e tij per politiken e jashtme persa i perket kesaj ceshtje, nuk esht me si me perpara.


#27

Ai qe iken paska akuzu median dhe politiken per shpifje. Vetem 2 identitete kam pas, thote, jo 7!
S’ka faj. E kush prej nesh nuk ka minimumi 2 identitete?!


#28

Lideri Basha me Pensionistet ne sheshin e Lirise

Sot në Sheshin e Lirisë ishin me qindra pensionistë për të folur për gjendjen e tyre. Pensionistët janë shtresa më e goditur nga shpërfillja qeveritare këto katër vjet. Pensionet nuk janë rritur as sa rritja e çmimeve që do të thotë se me pensionin e sotëm pensionistët blejnë sot më pak se ç’blinin para 4 vjetësh.
Qeveria e re që do të dalë nga zgjedhjet e lira do t’i rrisë pensionet me 40 për qind dhe në fund të mandatit tonë të parë nuk do të ketë pension më të ulët se 250 mijë lekë në muaj


#29

Liderin nuk e mora vesh kush ishte.Mos eshte to be continued …?


#30

E ka thene nje I mencem dikur se kur njerezit emencem ia mbathin apo refuzojne Te perfshihen ne politike rezultati eshte vendi do qeveriset nga burdallenjte.


#31

Kur ka qene Albania great ?:smile:


#32

Ne 92’ albo ;kur kryetar i kuvendit ushte nje denuar politik dhe spiunat e sigurimsat moren aratine nga frika krimeve qe kishin bere ne regjimin e Dulles
…me shume optimes dhe shprese per jeten albo


#33

në 92-n komunistët morën përsëri pushtetin me burrin e sllbodankës


#34

Kapo e kam jetuar kohen kur ne pushtet ishin idiotet e PD .albania was anything but great .mund Te kete qene great per ty si I lidhur me pushtetin e Te ka dhene mundesi Te vjedhesh prandaj po e qan me lote ate kohe por jo per popullin e thjeshte qe s’fitoi apo s’fiton gje nga bandidos qe vene e vijneu ne pushtet pavaresisht prej kampit pulitik .


#35

Vetem Basha mund ta beje ate kur ishte Minister I Jashtem sic beri me kufijte detar !!


#36

2005-2009 vite suksesi.


#37

Na lodhe dhe ti Bashe me Kreshnikun duke e perqafuar… http://www.gazetatema.net/web/2017/02/28/kur-pd-hetonte-kreshnik-spahiun-nuk-te-mbron-dot-as-ben-qimja-as-delijorgji/


#38

Kjo levizje politike e PD, çon automatikisht me lart numrin e votuesve. Nese nga 100% e votuesve, 40-50% nuk votojne, e 24-25% votonin per PD apo kualicionin e saj, ky numer mund te shkoj ne 30-32% ne favor te PD.
Nuk e di se ç’u be me levizjen e Bojaxhiut, se ai mund te merrte 5-10% te votave, nese media e pasqyron ate. Gjer me tani shohim se media po pasqyron PS, LSI dhe PD.


#39

Maxhoranca me në krye Edi Ramën deri më sot ka luajtur kartën e zhvlerësimit të Lulzim Bashës, duke i mëshuar tezës se lideri i vërtetë i PD-së është Berisha, të cilin, u thotë shqiptarëve, e keni provuar dy herë.Mirpo ndersa Sala po vazhdon denoncimet ne FB, tek Cadra protesta dhe Basha po i rikthejne optimizmin e besimin e njerezve te PD-ja duke i bërë gjyqin republikës së sotme dhe predikuar para popullit një republikë te re te gjithe shqiptareve .


#40

Also, unlike previous campaigns by Vucic and his Serbian Progressive Party (SNS), this one is predominantly negative. Judging by pro-government media, everyone wants a piece of Serbia: Kosovo Albanians, Croats, Bosniaks, NATO, George Soros, the mafia…and everyone who dares criticise Vucic is their paid agent and traitor. - See more at: http://www.balkaninsight.com/en/blog/why-vucic-is-driving-serbia-to-drink-02-16-2017#sthash.sz85nAEH.dpuf

Ja pra qe debilet jane njesoj kudo. Megjithese nuk eshte sekret qe PD’ja me berishovicin strategjite historikisht i kane marre nga nena Serbi.