RD: Vjen MAGA


#41

Vetingu po jep frytet e para .

http://www.syri.net/politike/43953/1400-konteniere-me-lende-kimike-u-zhduken-ne-shqiperi-antimafia-italiane-nis-hetimin-per-zyren-e-rames/


#42

Trump To Declare George Soros ‘National Security Threat’

Donald Trump plans to charge billionaire elitist George Soros as a “threat to national security” in the United States.The Trump Transition Team asserts that 25 days after the signing of this Executive Order by President Obama, on 31 March 2014, US diplomatic cables show that Soros did indeed work to “undermine the processes and institutions in Ukraine”
The federalization plan (similar to the States of America) for Ukraine supported by President Putin, Chancellor Merkel and President Obama, this report explains, would have created a peaceful transition of power in this nation—but due to Soros’s illegal intervention has, instead, led to mass conflict and bloodshed costing the lives of an estimated 9,600 men, women and children.


#43

ku jane kriminelet ne gjykate apo ne pushtet?

oh zot i modh cer pytje e mundimshme

http://www.lapsi.al/lajme/2017/02/28/manjani-p-r-punimet-tek-veliera-ku-jan-kriminel-t-n-gjykata-apo-n-pushtet#.WLXVD_JcDGg


#44

te pakten dihet kushi i mbron, dhe kush politikisht me bllokim


#45

:joy: :joy: :joy:


#46

posi jo, ja ku e ke…

i dime me mire ne amerikanet punet e juja atje.

http://www.tiranaobserver.al/iken-drejtori-i-parandalimit-te-pastrimit-te-parave-pas-negociatave-rama-lu/


#47

kam pershtypjen qe ai eshte ndonje pjese kurbani, te isha si ju nuk do ta konsideroja lajm te mire :wink:


#48

http://www.tiranaobserver.al/nga-artan-fuga-krimi-i-vertete-i-lulzim-bashes/


#49

Lul basha po ben vetem nje vere ne uje, asgje tjeter, ka shume pak potencial emancipues ajo proteste pasi nuk eshte proteste por miting partiak i stergjatur, zhurme. Protestat lindin per shkaqe te caktuara. Kauza e zgjedhjeve te lira eshte ne vetvete e pashterueshme ndonjehere aq me pak ne keto 4 muaj, por une nuk shoh asnje ndryshim ne kushte nga zgjedhjet e meparshme kete rradhe dhe rrjedhimisht qasja e opozites nuk ka pse te jete e ndryshme pervec asaj institucionale.
E kam thene nese vertete do te jete sadopak i besueshem’ Luli duhet te

  1. reformim i partise, nuk eshte bere dhe me gjasa nuk ka per tu bere para zgjedhjeve
  2. kritike reale e asaj qe ka bere keq gjate 8 viteve ne pushtet Pd
  3. nje program me reforma reale alternativ duke i adresuar sipas pikave, sepse ajo platforme qe kane aktualisht, se program nuk mund te quhet eshte e njejta me ate qe afersisht bene gjate 8 viteve dhe qe pothuaj e rrenoi vendin nga te gjitha anet, kengen e te ciles po e degjojme dhe sot me privatizime te deshtuara, koncesione po ashtu, arsim te larte te renuar dhe pasuri publike te plackitur.
    Nuk eshte koha per shqupin te beje zaberhanin shesheve, te pakten ende jo, bad timing…

#50

S i ka mudesi qe nje qeveri ne 3 vet e gjysem te marre nen kontroll, dmth te cbej, cmontoje, te gjitha metodat korruptive, mashtruese vjedhse te gjithe pasurise shteterore publike qe jane aplikuar per gati 26 vjet ?


#51

Prandaj i duhet edhe minimumi nje mandat tjeter per te treguar qe di ta beje kete gje. Pra, te filloje te taksoje pasurite maramendese te te pasurve, te pasuruar me korupsion dhe tua rishperndaje pjeses tjeter te popullsise. Por, nese nuk e ben, atehere ato 1 milion shuplakat duhet ti drejtohen rilindesave.


#52

Përplasje e ashpër mes Bashës dhe Henri Çilit live: Je shërbëtor i qeverisë, po shantazhon gazetarët

… flet si shërbëtor i qeverisë, nuk flet si njeri i lirë. Shantazhon gazetarët që ke aty t’i shërbejnë qeverisë. Të të vijë turp për kërcënimin dhe largimin që i ke bërë Romeo Gurakuqit. Sepse ke dalë tërësisht nga Henri cili që unë kam njohur. Dhe gjyq publik duhet bërë ndonjëherë. Të të vnte keq kur ata pa shkollë shantazhojnë gazetarët që ke në median tënde.


#53

RD-ja qenka krejtesisht e sponsorizuar nga kompanite e sigurimeve. Interesante si rrine ngjitur me njera-tjetren pa i hapur pune sho-shoqes. Ju te Amerikes qe bombardoheni me rreklama :smiley: a mund te jepni ndonje shembull te ngjajshem nga USandA apo perforconi idene se RD eshte unikale ne planet?


#54

kjo eshte mese e vertete, Naimi gjithmone bythen e qeverise ka puthur. Dikur te saliut tani te Rames. Po, luli nuk ka pse te bjere kaq poshte, e te merret me njerez si Cili. Eshte kryetari i partise me te madhe opozitare!!


#55

…ja ku i ke shembullin me ze e figure,nje nga enveristet e Rames qe i kerkonte Bashes te largohej nga grevistet e zharzes


#56

Aaaaaa te lutem.
Ky po qeveris ashiqare ne nji koalicjon te gjere delfinash e matadorësh apo jo?
Se sy kemi, veshë kemi, stomakun jo dhe aq strong poo hajt moo :smiley:


#57

po he pra si ka mundesi
po ja pra qe paska mundesi…

rrezikohen edhe vizat tashti


#58

Renild Firi enveristi (foto e kapos) kur proteston kundra qeverise aktuale ramiste ka teresisht te drejte te protestoje edhe kunder Bashes apo jo

Pastaj po e ka problem popullin enverist Basha i thoni te nderroj popullin :smile:


#59

Make Albania great again .djallo o katunare sa humor keni😄


#60

Majmuneria dhe bythelepirja shqiptare s’njeh kufij. Lart e me lart flamujt e kongresit. Po te filloje ndonje lufte nukleare Amerika, te dytet pas Amerikes do ta fillojme ne, do vemi ta vjedhim nje sa per ta hedhur diku, mjafton te duket qe jemi me Ameriken. A pse s’ju ha lopa, budallai s’ka brire, nga keto traplleqet duket c’mall eshte.