Rumania kundër hajdutëve


#21

permbledhur cfare thote kapo yne, Ka bere c’ka bere sali berisha, nuk mjafton, duhej te kish bere me keq.

My guess would be this is the latest inspiration delivered from Trump.


#22

“bere c’ka bere sali berisha, nuk mjafton”

sigurisht qe nuk mjafton, beri rrugen e kombit, futi Shqiperine ne Nato, hoqi vizat, vrau kokpalaret (I Meta. pas ngjales u bashkuan)qe donin te dhunonin institucionet, pytja eshte ça ka bere palloshi ?


#23

Kapo, nuk ka me te.djathe ne shqp. Ajo pak qe ka qene vdiq ne '44. Edhe ato rrenje qe kishte leshuar u thane per 45 vjet. I shperfytyroi, i kembeu, i beri hafije te njeri tjetrit. As komuniste te mirefillte nuk ka me. Edhe ata i kaloi ne brisk shoku tarras. Kemi 25 vjet me njeriun e ri qe na e la trashegim partia, nena e popullit tone dhe gruja e tarrasit.
Ndersa per keta bijte e nomeklatures eshte vertet uleritese kur i shikon akoma dhe sot ne drejtim te shtetit. Ça te bejme. 13 vjet e kishte pushtetin " djathta" dhe as nuk u beri nje gjyq per krimet drejtuesve te PPSh. Bile abuzoi, vodhi, krijoi neo bllokmenet (familja e antikomunistit sekretar te pare) me rula, mula, lula, genca, gjina, fullana. Ne ( dhe si ne nje popull i tere) kemi qene deshmitare si te atij sistemi por edhe te kesaj shkerdhatokracie. Kujt ia merrte mendja se njerzit ne shqp do te arrinin ne piken te thone “me mire ne kohen e racionit dhe brekve te grisura”? Ja ketu e çuan vendin komunistet bashke me kundershtaret e tyre “antikomuniste”.


#24

Ta them une ça ka bor S1KQ-ja:
Ka rraf Rrumanine ne Evropjan. :smile:

Fol mo Pjeter pse sflet?! Fol


#25

#26

" …Dhe për të vërtetuar se në Shqipëri kjo është loja që luhet, na vjen në ndihmë edhe vetë Ambasadori. Shikoni çfarë ndodh: ndërkohë që, siç thashë, çdo shqiptar e di se gjyqtarët dhe prokurorët janë peshq më të vegjël sesa politikanët dhe banditët rreth tyre Ambasadori u heq vizën ca gjyqtarëve e prokurorëve dhe nuk ua heq peshkaqenëve më të egër të ujërave tona, me kryepeshkaqenin në krye që jo vetëm shkel përditë ligjet shqiptare, por ka shkelur edhe ligjet amerikane me ato 80 000 dollarët që ka paguar për të marrë një foto me Obamën…"

Rrofsh Zeqo per kete prurje.


#27

i mçifet prokurorise se popullit shqiptar…

http://www.lapsi.al/lajme/2017/02/07/hetimi-i-pasurisë-alfred-peza-nuk-i-përgjigjet-ftetëthirrjes-së-prokurorisë #.WJocRvJcDGg


#28

me kto menyra nuk ke çi ben hiç korrupsionit. Vetem naivet shpresojne te zhdukin korrupsjonin, i cili ne kete sistem eshte te pakten rregullator i fitimeve, te shumten mban gjalle organizmin social njesoj si ben gjaku per organizmin biologjik.

Duket qe nuk i keni haberin se si funksjonon sistemi, ose nuk keni hyre ndonjehere ne ndonje zyre dhe punoni pjatalares si Gjembi, ose rreni veten duke bere sikur mos pare miun qe ju kalon nen hunde.

Çudi se ktu kemi edhe ca qe thone se punojne si ekonomiste.

Te zhdukesh korrupsjonin eshte ekuvalente me te zhdukesh pallimin! - i Modhi :laughing:


#29

Sa me shume droge per popullin.


#30

nuk te fal njeri te droga… dikur (jo shume larg) ka qene libri miku me i i mire


#31

Krahasimi eshte i domosdoshem se tregon qe jemi teper larg me krijimin e nje demokracie funksionale po te na ballafaqosh edhe me vendet e rajonit, te cilat mbahen si vendet me te varfra te BE-se (Rumania, Bullgaria etj.)


#32

Pas 14 muajsh pushim, demokratët do të dalin në rrugë…për çfarë?

18 shkurti është ndoshta prova e zjarrit për kryetarin e PD – së dhe ndoshta udhëkryqi që do të vendosë të ardhmen e tij politike.

Nëse dalin thjesht për qokë, për t’i treguar Ramës e të tjerëve se kjo qeveri është e korruptuar, se hashashi , se Roshi Shukriu, apo edhe do të gjuajnë me ndonjë shishe bojë, fishekzjarr, dërrasë ndonjë send a njeri e pastaj do të shpërndahen qetësisht nëpër shtëpi, ky është fundi.

Por nqs protesta nis e vazhdon për të mos u shkulur derisa Edi Rama të ikë, për t’i lënë vendin në qeverie teknike, atëhere PO! Pra Basha kete rradhe e ka seriozisht pushtetin.

Qeveria teknike është e vetmja Garanci Ligjore për Transparencën e Votës


#33

http://www.gazetatema.net/web/2017/02/07/pse-trimerohesh-zoti-hajdut/


#34

O kapo vllai, nuk ka me te djathte ne shqp, kan hik, palloshi u tregu i zgjut kapi PS-ne, edhe nje kerriç te vesh ne krye te partise do ta votojne,


#35

Basha nje karte e djegur qe ne nisje kur u zgjodh ne krye te partise me mbeshtetjen e forte te S.B(arsyet dihen).Pse nuk shikohen asnjehere alternativat e tjera si Gjergji Bojaxhi??Ndoshta se partite e medha i dogjen disa figura duke i bere pjese te tyre ne menyren me te keqe (duke i shfrytezuar ose duke u perpjekur per ti shfrytezuar)dhe tani keto figura vuajne koston e dyshimit qe kane krijuar njerezit per shkak te kesaj perfshirje.Mjaft me me alternativa PD - PS se vetem emertimi ndryshon,permbajtja eshte e njejte.


#36

Ne PD po qe ka pas konkurrence te forte per kryetarin.Cuni i Sheqeres e di se c’ka heq.Gjithnje me 50 + 1 te votave ka fituar,gare e ashper deri ne voten e fundit.Ndersa po e ke ankesen per popullin,mos se te vret Zoti.Ja te behen bashke dy kryehajdutet,cuni i Sheqeres me kokelopen,dhe shiko po nuk i fituan zgjedhjet.Shqiperia ka ne fakt te majte,si vend i varfer qe eshte, dhe i mbeti e djathta.Sot nuk po merret vesh neper bote se kush eshte i majte e i djathte,le ne Shqiperi qe eshte vrima e fundit e kavallit.


#37

Çuni i sheqeres ka hap krahun, i shkoj me antikomunizmen deri para tre vjetve, tashi tall trapin me ndonje qytetar dixhital ne FB.


#38

si ka qene ajo loja: Hajduti, Polici, Gjykatesi

http://www.lapsi.al/lajme/2017/02/07/darka-veliaj-–-fusha-dhe-ndarja-e-çështjes-së-ardit-gjoklajt#.WJpKG_JcDGg


#39

Aty fli ti,se ka hap krahun,por nuk po flisnim per kete.


#40

po iu dalin nga hundet ato miliona qe kane bere…

http://www.lapsi.al/lajme/2017/02/08/pd-rama-të-dorëzojë-pezën-në-prokurori#.WJs29vJcDGg