Saimir Tahiri largohet si ministër i Brendshëm

Akt sublim politik :smile: :smile: Je i Modh :smile:

E man men o Fiqo kemi pas nji xake…xake… , thoshte qe atehere i shkreti " mo i miri " , e ka pas dite ca me i bo .

Njashtu fiqo, misiioni i tij mund te vijoje dhe nga te tjere tanime, rilindja i ben ministrat jo ministrat rilindjen. Mos harro se eshte ekip basketbollistesh, do behen dhe zevendesime taktike.
Qeveri teknike dojshit, taktike ju dha :yum:
Ps. perpiqu te nxjerresh mesime nga rilindja, me leter e laps se nuk ke ca meson nga bashibozuket e shqupit.

Venite all’agile barchetta mia…
Santa Kuaranta! Santaaaaaaa Kuaranta!

Tahiri vete thote,nuk kam dhene doreheqjen ne Facebook-un e tij.
Cfare po ndodh?

Per saktesim, as me ka kerkuar kush e as kam dhene doreheqje deri tani. Sidoqofte, me te forte do jemi, sot e gjithmone, bashke :slight_smile:
Saimir Tahiri

Kur ta plasi KY ne burg aterher eshte njifarsoj lajmi. Derather,

“Mbahu Vietnam”!

Tash
"Mbahu Saimir"!

nuk ka asnje kuptim levizja alban per mendimin tim eshte nje overreaction i rames sakrifice e kote

Më shkarkimin e Tahirit a janë shkarkuar bandat e krimit dhe të kanabisit që drejtonte ai? Apo këto “koka të bandave” po bëjnë marrëveshje me Ramën për tu mbartur te ministri që do të zëvendësoje Tahirin?

Apo këto banda do ti bashkohen Tahirit si drejtues i shtabit elektoral në Tiranë? Natyrisht këto pyetje qarkullojnë në kokën e Tahirit dhe të drejtuesve të “bandave të krimit e të kanabist” që kanë bërë marrëveshje me Tahirin, pa përjashtuar dhe miqtë politike të Tahirit që e mbështesin atë si pasues i Ramës.

Më i ngazëllyeri në këto momente është mesa duket Veliaj që fërkon duart sepse i vetmi opsion që të vijë në krye të PS-së është largimi i Ramës dhe “asgjësimi” i Tahirit.

1 Like

Dmth definitivisht Meta nuk del nga koalicioni. Në rregull albano ?

Dmth kto laj shplaj i ve prap deputete de, se kshu eshte kur i zgjedh kryetari. Dhe socjalistat e nentedhjetes fryjne syte me sisët e 8-es :smile:

2 Likes

me sa duket nuk i leverdis, meta shef vetem matematiken jo rrotullo me gisht te lulit

Kshu i bie qe keta të marrin 2/3 e mandateve në qershor dhe ta votojne vete Vettingun
:smile:

Hillary fiton me 98%.

1 Like

mos…mos…se nuk ta kishin borxh :slight_smile:

1 Like

eshte e vetmja rruge, no turning back point/ , ndoshta dhe kjo levizje ka arsyen vetting
gjithe opsionet e tjera qe ruajne konsensusin por jo shkuarjen perpara jane humbje kohe dhe ky vend nuk ka me kohe per te humbur me shqupra e cadra inskenimi.
Nga e kam kuptu kete;’ nuk me kane zene syte indiference me te madhe popullore se sa ndaj cadres hipokrite te shqupit, izolim popullor dhe nderkombetar par exellence ( me theks frong kjo e funit)
Likja i testoi sa mbeshtetje reale ne popull kishin dhe tashi luan vec rolin e konstruktivit, se dy fjale thote konstruktiv dhe konsesus :grin:

1 Like

1 here në 130 vjet bie daci n’kos pra mo
(sa serioze jeni ju të Kosoves mor jahu :laughing:)

me keq na pat ardh per Brisin me thone te drejten

1 Like

I paska thon mos hec te shtunen ne pune

me te heq me kenge e me valle…kjo ka per te hy ne histori

car bosi droge paska qene ky…me dy pogonishte e hoqen.