Si duket Shqipëria në sytë e të huajve ?

Erdha ze-qir erdha. Kam marre borxh ato sensoret e Pjerit qe te lajmerojne kur permendesh.

Gjembi, shiko ça behet andej me shkuma party! rri ti laj tenxheret me shkume aty ne Alaske.:grinning:

Ca bejne party me shkume, ca lajne tenxheret me shkume e ca te tjere e perdorin shkumen per dicka tjeter para kompjuterit duke pare shkuma party. Si tha Enveri: shkuma eshte dhe buke dhe gjelle. Mbajeni mire me shkume.

Nuku ka si Shkuma…:champagne:
Zeqo mos ja boj Gjembit ma te veshtire larjen e pajatave…dikush duhet ta beje ene ate pune te nderuar…
Po mir me ky Shkaba e co, pse nuk na e sjell Shqiperine edhe ne kete DRITE e SHKUME po do morrim vesh cdo gjeriz qe plas e cdo Iphone qe vidhet ne VATAN.

Nuku ka si Shkuma…

Me siguri qe jo. Ti do e kesh shpikur shprehjen: sa te kem kycin e dores, me marrin te keqen vajzat e Vlores.

Si tha ajo cuca “te isha dhe njehere nuse pa dija une si nuseroja” . Edhe une te isha ne Shqiperi tani dhe te kisha moshen e ketyre do t’i luaja fene. Ne kohe teme s’kishte kshu gjerash, shkume jo e jo po edhe gocat e bukura duhet t’i kerkoje me kandil se s’dilnin sheshit me breke si tani ne kohe te Rilindjes. Une prandaj ika nga Shqiperia.

Mua po nuk ma tha @Aquamarine nuk e besoj, shkaba si i qeverise qe eshte dihet qe do beje propagande.

E do ne shqip apo anglisht?

Te isha une Palloshi do e kisha pushu nga puna…nuk e tregon Shqiperine ne te gjithe drite hijet e saj…me Siguri edhe Pjeshkat i mcef se eshte xheloz e mos ja kafshojne Xhajat Emigrante…dava provinciali mo, Laprdhaja e Perondija ka zbrit.
Tani kot i bim ne qafe se me ket provencializem qe kane mbrojtur me vetemohim Gjemi e Aqua ne Oksident pas kaq shume vitesh, Shkaba e co, goxha perpara kan bo.

Ke dua ne shqip apo anglisht!? e kush do e sjelli njehere? le ti sjellin te dya.

Te thenen qe kerkove me siper.

Pavaresisht se maturitisht ti je hala adoleshent kronologjikisht je ne prag te pencionit :blush:

Vetem frengjisht apo belgjisht mos ma sjellin se nuk e kuptoj,

Beje shkumen gati. Pastaj frengjisht eshte me seksi. Nuk e di per belgjisht, s’kam degjuar ndonjehere se s’kemi te tille ketu ku jetoj une.

Ja dhe Sigurimi i Shtetit… ardhi…Pencioni i Leshit…Jam shume me afer Vdekjes e shume Larg Pencionit…Klikoje linkun qe te kam vene e lumturohu se nuk po vdes njeri per buke jo

:champagne:Shkuma per te gjithe :champagne:

Jo te gjithe jetojne ne bllok. Dhe jo te gjitha e shesin pjeshken per pak shkume. Sa vjet ke pa shkuar ne Shqiperi ti?

Perderisa kam ende njerez per tu kujdesur kur vdesin…vazhdoj te shkoj …rregullisht…dhe nese Shkaba ka nje te drejte e ka per njerez si une…qe blejne bileten me sot e me neser…per te mbyllur punet…per te braktisurit atje.
Por tema eshte per Shkumen e mos boj Pjerinin

Sa vjet ka pa shkuar ne shqp i lebetitmi!!? fol me mua se tre jave kam qe erdha prej andej te te deftej.:joy:

7 Night $1295, Costa Rica All-Inclusive from Toronto

image

Kaposh…Kadosh…throw a farma stock bone loser …se e ke dhiiiiiiieeee…po na trego costaricen tina…ene kliko linkun e Captain Jack Boat ne Valona qe e kum vu siper