Si rrjetet sociale i kthyen yjet amerikanë në refugjatë


#21

ACDC eshte ultra i djathte*


#22

C’te mire mund te presesh nga ky soj? ketyre nuk u ka ngelur nje fije miresi ne shpirt


#23

un ne fakt e thash vetem si shprehja popullore, pa e pare me gjate. Por ve re me kenaqsi qe ti ke braktis VQ, e po merresh me teorine time. Vazhdo se mire e ke, je ne rruge te drejte, vetem se do i çik kohe te shkosh pertej boles per te kuptuar me teper Teorine Dybolore.


#24

Çdo dite e me shume po me bind se EB kish shume te drejte ne çfare mendonte per ju, i nderuar


#25

I modho, dikur mesohej bota dhe fenomenete e saja me teorine dyfelore, pozitive negative, elektronet, protonet, mashkull femer, i djathte i majte, etj,etj, mirpo sot po mbizoteron nje teori tjeter, diçka e trete qe lidh keto dy pole.


#26

he bravo, jepi edhe i çik te gjesh çfar i lidh dy polet (edhe dy bolet, pa problem, njesoj eshte).


#27

Vete fakti qe ti thua ketu, qe ai mendoka per mua, (mire apo keq nuk me intereson), tregon se ndergjegjia e ka vrare ate, dhe per tu justifikuar, ai fillon e nxjerr alibira per t’ju mbushur menien juve.
Boji te fala nga mua dhe i thuaj se Pjeri te ka dhjere.


#28

dhe ju ishit i njejti njeri qe keshillonit prof. Tolen te mos perdorte fjalor te tille…
ncncnc (tm shkaba)


#29

Fjalori qe ai perdorte ndaj shqiptarve ishte ofendues dhe i rende, ndersa kjo qe i them une atij si pushte-tar, eshte popullorçe.


#30

dhe ma do mendja, ju jeni po ai qe vendos kur fjalori eshte ofendues dhe i rende dhe kur popullor, apo jo?


#31

Eshte gjithmon nje komponent qe i lidh dy bolet, dy polet, si ne fizike, gravitacion, biollogji, ndertim, etj,etj.


#32

Ajo qe duket, qe ben muu, eshte e vendosur, nuk ka nevoje qe une ta vendos, une vetem e konstatoj, them.


#33

per ata qe nuk e dine (pervec Fiqos), poshte nuk eshte “gangsteri” qe u merr 5 mije euro refugjateve po Lukas Podolski


#34

Pjer referoju ksaj tabele per ndihme


#35

mbase gabohem po nuk besoj eshte ne hollandisht


#37

Fiqo, do ju thuash ti atyre te balkanweb qe ne fakt jane 38 vjet qe nga eklipsi i fundit i plote ne SHBA?


#38

Eshte nje gru knej qe njof un, marrdhenie pune. Eshte nga ato grate qe rrine mbas fustanit te priftit, here pas here e shof te beje pune vullnetare tek qendra sociale e kishes, shet tek klubi. E ka tmerr me ekstrakomunitaret, sidomos marokenet, mos te shofi nje maroken ulur diku, se menjehere ja fillon: “shiko parazitet, e hane qyl”, masanej edhe felen tjeter te kundert: “na i kan zaptuar te gjitha punet, pranej s’ka pune per ne italianet”.

I her pa dy te zinj ne shesh tu nejt n’pun t’vet, dhe ja futi nje te forte, me te forten e degjuar ndonjehere:

-O signore i neri, vedi vedi per chi è morto in croce il Nostro Signore!


#39

Ne mos gaboj eshte varianti kinez i teorise dy felore😊


#40

#41