Sot, protesta e PD-së


#223

Tashi po, munte vazhdosh.


#224

Thank you, rrofsh.

panorama.com.al
Të gjithë jemi të njohur me faktin se qytetarët pas çdo statusi që publikon kryeministri Edi Rama në rrjetin e tij social “Facebook”, ka një lum komentesh dhe reagimesh nga ana e tyre. Edhe dje pas protestës së opozitës Rama publikoi një statusi të titulluar “Shënim Dite”, pikërisht lidhur me protestën dhe se u bënte thirrje qytetarëve që të votonin me 18 Qershore.
Por një komentues i shkruar se kur i mblodhi njerëzit për 21 Janar u vranë për fajin e tij.
Nga ana e kryeministri ka qenë i menjëhershëm reagimi i cili i shkruan se qeveria nuk është një skuadër lagjeje.
Komentuesi: Po kur i mblodhe ti me 21 janar u vranë njerëzit për fajin tënd. Erdhe ne pushtet nuk i gjete fajtorin si shpjegohet
Rama: Artan, mos te duket qeveria si skuadra e lagjes kur luan me porta te vogla apo si?:joy:


#225

Kaq kishe per sot?


#226

Si urdhno. Kaq kisha per sot e per mot.
Heq dore e nuk bi mo ne ket nivel.
Eshte gallate ne fillim, po dikur dikur te lodh edhe pamja e nirvanes se derrit ne llum.
Nevermind.


#227

Me pare preferoj koken e lyer blu te nje personazhi qesharak si “ujku i Cerrikut”, se sa koken e lyer me boje te kuqe te nje plaku e te shitur si “koke-gjaku” nga Erion Veliaj…


#228

He mo shokeni qendrestare si mu gdhite me Republiken e Re me RRAQE te Vjetra aka Quni i Myqerrem Fuges e Nipcja i Hysniut e Xhelilit, Kaq Islami me Duken e Krimit, Kaubojsin e Mehdi Gerdecin e mbi te gjitha Ujku i Cerrikut.
Zeni osht gdhi keq…Babes nuk ja ka heq dot QitapSurratin prej dore …por Lulthim Xhelalit i ka terheq veshin qe te boj Radikalin qe sot e tutje…
Nje fllad i ngrohte Fende shoqeron Republiken e Re ku Qendrestar kapen me gjigandin si Nacu ne SurratQitap dhe skandalizohen me shakate e tij pa kripe ne rrjetet sociale, por mbi te gjithat i jane fut fotoshopit me rrit numrin e qendrestareve ne ate shesh bosh qe mos ngjaje si eveniment PINK. Detyra e cdo qenderestari nuk eshte me Depilimi i Kroates flokekuqe por beteja e numrave me photoshop ne rrjetet sociale.
REpublika e re me Bajrak Rainbow po triumfon…s…b. :v:

Nderkohe SB eshte gjalle ESHTE PERSERI KEQ, ja statusi i tij i sotem ne FB:

KY ISHTE URAGANI MADHESHTOR QE LEBETIT MBATHARAKUN EDVIN KRISTAQ RAMA DHE E NISI ME SOJ E SOROLLOP NE VLORE!
Bredhi jon te jete Edvini Kristaqi valle???


#229

S’ke nevoje me ma than. E di une qe ti, mes dinakrise dhe budallikut,zgjedh te dyten.:blush:


#230

nuk ka vlera artistike as ajo por vlera historike. suksesin tek turistet e huaj, besoj se duhet te jete fotoja me e postuar nga shqiperia apo tirana ne instagram, ja jep mungesa e rolit aktual (se kuptojne per çfare vlen diçka e tille, u duket abstracte si ide), dhe ngjitja ne te (s’ka ndertesa ne bote qe te te lejojne t’u kacaviresh deri ne maje). po ajo nuk eshte e bukur, as artistike.
nga suksesi qe ka pas tek turistet edhe nuk e kane prishur, te benin ndonje kulle tjeter atje, se eshte alamet vendi per betonuesit.


#231

Qytetarët dhe “kokëpalarët “ !

Për te kuptuar ndryshimin kujtoni dhe bëni krahasimin e kësaj proteste me te atë te ish komunistëve ne 21 janarin e vitit 2012 dhe dallimi është krejt i qartë. Te gjithë e dimë se çfarë bënë atëherë falangat e ish opozitës komuniste qe sulmuan e shkatërruan dhjetar prona publike e private , sulmuan e lënduan policinë qe po kryente detyrën ne një përpjekje te dhunshme për te marre pushtetin pa zgjedhje.


#232

Kapo, Republika e Re me Komunista te Vjeter?


#233

…po ku ka ma nga ata te vjetrit ketu o gjemo, do i zbythi Basha nje e nga nje pa u vun re :smirk:


#234

nje i huaj po ben selfie ne direkt.


#235

Kete te vjetrin s’mundet se ky ja.… (perktheje vete kuptimin e gjuhes fizike te fotos).


#236

A e lirun bulevardin? Na cane trapin.


#237

Si nuk te lejon ky burracak dhe komente te thjeshta:


#238

Si e lane thote?

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/05/14/si-e-lan-t-kalonte-kamionin-me-22-ton-drog-doganier-t-e-vlor-s

Po ja ashtu me ca domate, piperka, djathe, cherizo,


#239

Kur i paguan 20% rama te ly edhe bythen, e jo me te kaloje nje kamion

Me duket se nuk e keni kuptuar mire xhaxh kriminelin. Ai jua ka thene drejr: nuk keni pare gje akoma


#240

gjashqinmij me gjith levizjen e gbt-se, ndoshta, perndryshe as pesqinetethtepesmij, zor se boheshin