Sot, protesta e PD-së


#41

Square,
Jo jo, nuk eshte pune gazete Teme. Ata kishin vene nje video marrë me dron dhe aty dukej qarte momenti kur flet Luli, dmth kulmi i mitingut, dhe pjesmarrja.

Megjithate, për të qene fair deti në fund, une nuk mendoj se PD nuk mund të sjelle më shume njerez nga rrethet. I ka sjelle tashme më 18 shkurt (mjafton pagesa: keshtu kanë dekada qe veprojne të dyja partise kryesore).
Sot, gjithe meseleja ka qene se si më u terheq nga traplliku i çadres, pas shpulles se BE pardje. Duheshin sjelle njerez, “ma non troppo”. Mishi të piqet, … (e di ti vazhdimin)

Karagjozë. Pervec se hajdute (kriminele… etj etj)


#42

nje nder kauzat e popullit te tere mund te jene zgjedhjet e lira por PD-ja nuk ka legjitimitet ta perfaqesoje kete kauze. keto po mundohen te thone te gjithe kritiket. dmth pa u shpela mire e mire PD-ja


#43

Me fjalim kot, me argumenta boshe, me lider apatik nuk ka ne partite shqiptare. Ngeli ne fund cdo fjalie zoti ju bekofte. Po nga nji ane i jap te drejte se PDne e ka cuar ne dore te zotit. Pamje te trishta nga protesta.


#44

Vete keto tre foto te gazetes Tema, nje armike gjenetike e opozites, i nxjerin bojen vete Bazes dhe tregojne per Madheshtime e protestes.
Dy fotot e para si “deskrititim nga Tema” jane shkrepur pikerisht ne kohen e fjalimit te Bashes ne kryqezimin e bulevardit me Ministrine e brendshme dhe qe do te thote se aty eshte fundi i turmes qe nis nga tribuna.Kjo pikerishte provon se pjesmarja eshte vertet madheshtore edhe sepse foto e trete eshte pikerisht te urra e lanes.
Prandaj po vajton proganda komuniste dhe oborri i Rames .

…ftojme enveristet te provojne te kunderten :stuck_out_tongue_winking_eye:


#45

po fut aty dhe aftobuzat qe kishin ardh nga te gjitha rrethet e vendit, i bie qe tirana e ka bojkotu totalisht bojkotin e lulit dhe revolucionin e berishes, butaforia deluzive e fjalimeve te bashes behet edhe me e rende.


#46

Keta jane dangalla fare. 500k thote pupaci, 600k thote pinoku !
Shiheni mire kete miting te PD se nuk ka per te ardh rasti per te tjere. Kjo ishte me shume nje cermoni lamtumire qe po i behej pd-se nga antarert e saj se nje miting per te treguar fuqine.
Shpresoj qe keto partite e vogla qe jane kunder qeverise te kene mundesine te zgjedhin deputet ne kuvend. Ndoshta do te kene rastin te afirmohen dhe pas kater vjetesh te jene te gatshme te marrin qeverine.


#47

Njerzit nuk jane budallenj e nuk mund ta besojne Republiken e Re qe drejtohet nga:
1-Ai qe shiti kufirin detar tek Greku
2-Ai qe vodhi 200 milion ne rrugen Durres-Kukes
3-Ai qe fitoj bashkine e Tiranes me vota te vjedhura
4-Ai qe e morri partine dhurate nga Sala dhe nuk e drejton realisht ate.
5-Ai qe ishte minister i brendshem kur u vrane 4 veta ne shesh
6-Ai qe ende sot ka 18 akuza ne shpine


#48

Në fakt, edhe PS, pozita aktuale “kshu ka bo” në 2011. Biles nganjehere më duket se Çadra e sotme eshte nje REPLAY e grèves se urise se opozites në 2011 dhe pastaj dhe e “Krokodilit”.
Në shikim të parë, ne te dyja rastet, duket sikur kemi të bejme thjesht me perpjekjen e nr1 të partise kryesore opozitare per legjitimitet ne rradhet e partise se vet
"I vetmi" problem eshte se opozita e sotme “harron” qellimshem se opozita e djeshme ngriti kauzen e saj mbi dicka PLOTESISHT të vertete e të verifikueshme: vjedhjen e zgjedhjeve të 2009 (të hapen kutite) : kurre Rama as ka bere, as ka për të bere nje fushate më të shkelqyer elektorale se ajo e 2009 (i vetmi gabim qe beri ishte qe nuk u fut VETE në greven e urise, por ky debat ehste rreth-vicioz sepse veteflijimi i tij nuk do bente më sens, perderisa ishte VETE ai i vjedhuri).

Sikur vetem në kete prizem, mungesa totale e kauzes se sotme të opozites eshte arsyeja themelore e bojkotit qe i beri sot Tirana dhe karagjozllikut të Lulit.


Hoyt Brian Yee risjell në tryezë paketën McCallister
#49

nje pike ta hedh poshte llogjiken. kur u mbushi mendjen ushtareve dhe i beri kriminele duke vrare ata ne shesh, u mbushte mendjen akoma me lehte te tjerve qe s’ka nevoje qe t’i shpiesh deri ne krim.


#50

Te gjitha qendrojne packa se ste vjen mire. Sot ju abandonuan te gjithe dhe me shume se miting ngjante si funeral i PD. Apo akoma beson se sot ishin 600 mije veta ne shesh.


#51

Pa diskutim qe e perkrahu Lulin, pa diskutim…pffff


#52

Nese zgjedhjet behen pa opoziten, Legjislatura nuk do të zgjase 4 vjet. Do të zgjase aq sa për të votuar Vettingun. Dhe do ribehen prap. Dhe do rifitohen perseri nga PS (sa për LSI, ajo do bjere ndjeshem, tani qe Meta eshte president). Partite politike nuk do të perfaqesohen më me koalicione.

Fundja, nuk bën sens: si mund të votoje PD Vettingun, nderkohe qe nga ai e ha sa krahu nje pjese e mirë e atyre qe ka në krye (kujto shembullin e Rumanise)


#53

Ke shume te drejte Kapo, ashtu eshte u shqyen rruget e Tirones nga 600 mije protestues…


#54

mu s’me ka abandonu njeri plak. ne fakt nuk pres ndihme nga njeri, per ta thene me sakte. e di notin vete.


#55

Ahahaha, ajo “imagjinare” qenka c’qenka ! :joy:

ps: kete punen e “republikes se re” Lulit ja ka futur në vesh ai filozofi-budalla, Fuga. Ja ka kopjuar kandidatit neo-komunist francez për zgjedhjet presidenciale, Jean-Luc Mélenchon-it (19%). Ai e kishte “Républika e 6-te” (për arsye se aktualisht, Franca jeton me kushtetuten e saj të 5-te, qe kur eshte shpallur republike më 10 gusht të 1792).
Nje gje e tille eshte komplet qesharake (buraforike, do thosh albano), pasi Shqiperia nuk eshte Franca dhe nuk ka asnje tradite republikane (mbi vlerat e se ciles Franca ka ekzistuar dhe ekziston)

Qyfyre !! :laughing: (Ose : Republike imagjinare- siç paska thene Bregu)


#56

nje pjese e konsiderueshme e opozites ndaj rames jane xhelozirat e borgjezise se mesme ndaj arritjeve demokratike te kryera fale vullnetit te personit te tij.
Jo vetem qe borgjezia ne fjale refuzon impenjimin me problematiken e gangsterizmit ne pushtet parlamentar qe eshte PD (sepse refuzojne to get their hands dirty) por me percmimin karakteristik per shtresat e ulta, bartese te misionit ne fjale, do perpiqet (si gjithnje ne histori!!) te pervetesoje arritjet e ketyre te fundit duke bere leverage faktin qe ajo vete pra borgjezia e mesme nuk i beri pis duart me balten e procesit te pastrimit.
You can’t get a job done without dirtying your hands with it though

Eshte e ulet (sic edhe karakteri borgjezise ) sesi i baltoset emri rames duke e binomizuar barazlargueshmerisht me ate te berishes. Ndersa ne te njejten kohe ia zhvleftesojne kreditet e punes se tij

ps. Rama eshte nje borgjez, vec si i tille eshte e kunderta e intelektualistit pasiv


#57

kush asht ky luciano…


#58

:open_mouth: Me duket bisedat me torin po bejne efekt.


#59

Krahasoni kafshet e Rames me qytetaret e sotem.
Si nata me diten.
Bravo zoti Basha!


#60

ahaha gjembi :grinning:

o gjembaçe, nuk e kape synimin e larte intelektual te zhardines (aq i larte sa ndoshta nuk e ka kap as ajo vete). Edhe un u habita nga lartesia e arritjes groteske sublime dhe shum e vertete. Tani ndjehem edhe ne faj per sulmet e bera.

Zhardin me videon don te thote se kujt i intereson politika ngambrapa, ne fakt i intereson kari ngambrapa! Pederasti universale!