Sot, protesta e PD-së


#61

nje pjese e konsiderueshme e opozites ndaj rames jane xhelozirat e borgjezise se mesme ndaj arritjeve demokratike te kryera fale vullnetit te personit te tij.
Jo vetem qe borgjezia ne fjale refuzon impenjimin me problematiken e gangsterizmit ne pushtet parlamentar qe eshte PD (sepse refuzojne to get their hands dirty) por me percmimin karakteristik per shtresat e ulta, bartese te misionit ne fjale, do perpiqet (si gjithnje ne histori!!) te pervetesoje arritjet e ketyre te fundit duke bere leverage faktin qe ajo vete pra borgjezia e mesme nuk i beri pis duart me balten e procesit te pastrimit.
Marre nga "Imperializmi dhe revolucioni":smile:


#62

Korriku qeka Roni me ç’po shof. e ka bere me Teknik komentin. i shkonte me shume ai i pari.


#63

Fatkeqesisht kur Cuni i Sheqers, poston se foto e vitit eshte Ujku i Cerrikut, qe uleret si ujk ne studiot e Canit me Co, tregon se Shqupi ka marre fund perfundimisht e nuk ka mo shprese…Nga Meksi, Pashko, Arbnori e Topalli e Patozi, tek Ujku i Cerrikut??? Ska per te pasur as reiformim te PeDit mo sic shpresojne Lubonjat me Fugat, por nje rreshqitje drejt harreses te nje partie talibane sunite.

Po mir mer …mire Shqupistat jane Mongoloide, ish-komunista e ish-Spiuna te Sigurimit, po familja e Sheqers nuk bohet dot bashke e tja heqe FB salih qenefit nga dora??? Mbulojeni mer Plakun e rrjedhur e te pjerdhur se la kokrren e nomit.
http://lexo.al/foto-qytetaret-ia-thone-se-sy-berishes-sot-treguat-qe-pd-ka-prekur-fundin-ikni-nga-politika/


#64

shyqyr sikur te jet siç po thu, qe PD te marri fund, se do na ikesh dhe ti nga ky forum, se perveç qunit te sheqeres nuk di t’jeter gje me tregu.


#65

Shife Lulin me gocen perdore, t’u hec nan hijen e pemeve te mbjella nga Edvin Kristaqi. Kater vjet vete,s’mbolli nje peme.
Ate flaken qe i vute bunkerit,e harrute?!


#66

foli dhe maloku socialist. rrufe ne qiell pa re eshte per nder.

meritat per nje hibrid te tille shqiptar, i kane 50 vjet diktature. edhe ne shkretetire do te krijonte bar ai enver, kur arriti ta beje nje malok socialist.


#67

Pse ja heq meriten Zogut? Ai bulevard me ato peme ka qysh ne kohen e Zogut.

P.S. apo e ke fjalen per buze Lanes? S’kane qene ato peme qysh ne kohe te Enverit?


#68

nuk ka qene kurre ne Tirane, eshte nga mali tjetri.

ndersa foto duket si ne breg te Lanes dhe jo ne bulevard.


#69

lider i qyteterum, lider qe vetem ka ndertu e nuk ka keput nje lule ne jete te vet…

jo si ky gjytrymi sherbetor i tutoreve te hashashit qe nuk shkojte ne kosove se kishte bo luli autostraden


#70

Gjembi hape i cik foton. Nuk jane ne bulevard po anash Lanes,Lanes qe e paten kthy ne Kandahar dhe pemet jane te reja,jo me shume se 10 vjecare,kohe kur qeveriste i madhi Edvin Kristaqi.
Bravo Edvin Kristaqi!


#71

Ne kohe te Dulles ka pasur trendafila qe kur ishim kalamoj u hanim filizat e holle… ka pas edhe shelgje qe u kacavjerrshim e u hudhshim ne buze te Lanes. Pemet jane pas luftes se barrakave pushtuese te Lanes. Po nje popull duhet me u mburr me Mikelangelon e Da Vincin e jo pemet buze Lane.


#72
  1. Kufi qe nuk ka egzistuar kurre dhe qe nuk u mor kurre nga greku
  2. Dy00 milion te vjedhura, vetem ne fantazine e propagandes tuaj deshtake
  3. E verteta, eshte ai qe mundi Edi Ramen , ne nje ballafaqim te drejteperdrejte
  4. Partia demokratike eshte ceshtje e demokrateve, nuk eshte per ju ta vendosni dhe emeroni, sipas interesave tuaja
  5. …nga kandidatet per deputete te PS me 2017, qe po shperblehen tani, pikerisht per kete.
  6. Bujrum dhe provojini vetem 1 nga keto akuza. Nese ato nuk provohen, jane thjesht propagande bajate per konsum publik, si te gjitha pikat e parashtruara me siper.

#73

Me kete drejtsi,nuk provum dot qe edhe ai Llupo vrau njerzit ne bulevard,megjithese kamera kishte fiksu tytetn e armes se tij qe villte zjarr dhe ne te njejten kohe, ate te shkretin qe rrinte me dure ne xhepa qe shembet pertoke. Me raporta mjeksore shpeton tjetri gjykimit dhe kullufit 200miljonshin e eurove (sipas KLD te drejtum nga nje ishminister i PD)


#74

s’kishte itali ne kohe te ketyre. italia eshte e vonshme. pranej dhe europianet perendimore nuk mburren me gjera te tilla, te prodhuara edhe ne vendet e tyre, nga familjet aristokratike te botes (me origjina te huaja nga vendesit, gjak blu i quanin te kishin) shtetet e sotme demokratike nuk prodhojne cilesi te madhe. veç pallate ordinere bejne, siç po bejme dhe ne shqiptaret.

ne ne tirane gjerat e ngjashme më me vlere nga pikepamja artistike kemi Mozaikun te balli muzeut, dhe Statujen e Skenderbeut. te bera te dyja nen diktature.


#75

Drejtesia ka dy parime kryesore ne te gjithe globin:

  1. Prezumimi i pafajesise, perderisa provohet pertej cdo dyshimi te arsyeshem para nje gjykate.
  2. Vetem nje gjykate e mbeshtetur mbi ligjet e vendit perkates, mund te vendose per ceshtje te caktuara penale, duke shmangur cdo gjykim tjeter qe vjen nga burime te ndryshme, gjykime qe jepen bazuar ne interesa qe shkojne shpesh perkunder me vertetesine e ngjarjeve.
    Pike. Grini propagande tani.

#76

Nga pikepamja artistike vlere kan ato pak keshtjella gjysem te rrenuara si edhe ato qytete te stilit otoman Gjirokaster, Berat e Kruje, e trashegimeria e onufrit e arritjet vlleheve ne Voskopoje e Grabove.
Mozaiku i Muzeut kombetare ka zero vlere artistike por vlere historike, do Mozaike germo ne Durres e Lezhe po ne jemi popull Pasiv … pasurite kulturore na i hajne te huajt e vete i leme ne balte te mbuluar.
Hajde Fitore ene i her Per Lulthim Xhelal Bashen qe me Ujkun e Cerrikut e tundi Tironen. Fundjave te mbare.


#77

po ku kupton ti ç’eshte vlera artistike.
ajo qe flet ti, quhet vlere HISTORIKE, edhe e onufrit bashke me te tjerat, nuk e kalon kete cak. ndersa vlera artistike eshte universale. onufri i krahasuar me piktoret e botes, mbetet piktor i dobet. asnje vlere nuk ka si piktor dmth. pesh qe nje nxenes ta ndjeke ne stil, te frymezohet prej tij.
vlera artistike dmth edhe diçka pertej MORALIT. pra jo sepse diçka eshte krijuar nga diktatura dhe kjo s’ka me vlere. vlera artistike eshte vlere intrinsèque


#78

Hahaha…kane fillu me e lshu ilacet.


#79

#80

pale ta kisha lexu vepren for real

antikomunizmi trendi i kohes, pse mos t’i japesh dhe ti nje dore