Sot, protesta e PD-së


#81

Come on maks drejtesia shqiptare hodhi poshte edhe ekspertizen e FBI .


#82

me termin republike ka synuar serish te kopjoje ramen kur solli para 3 vjetesh per programin e tij termin rilindje qe bente njefare sensi pasi kish nevoje per disa masa urgjente ne te gjitha fushat.
Pra dhe ketu Basha del nje njeri pa vizion qe sic thote majlinda bregu nuk eshte udheheqes, qe perpiqet mbi te gjitha te kopjoje berishen, madje dhe mosbindja civile si term eshte nje term qe berisha e ka hedhur ketu e para nje viti.
Madje ky skenar eshte pergatitur qe ne tetor, berisha ne nje interviste te tij a te sokol balla a te mamaqi eshte shprehur mbi kete opsion. Pra eshte nje skenar fallc i parapergatitur si menyra e vetme pasi e dinte qe pas dibres se nuk kishte shans per zgjedhjet e ardhshme.


#83

… edhe Ramizi “huligan” na etiketonte ne 90, ne shtresen e shqiptareve qe per 50 vite u masakruan,burgosen dhe debuan nga partia kriminale e Ramizit ,Xhafes ,Rucit dhe Rames.Ne sot perbejme themelet dhe garancine e PD ne luften kunder komunizmit ne shqiperi prandaj eshte qesharake qe komunistet na sygjerojne ne te persekutuareve qe ka edhe parti te tjera si Bojaxhi,Blushi e co qe mund te shkoni… …mire or mire por ato jane lodra,qefmbetje brenda llojit dhe jo per idealet e njerezve pa varre,te masakruar dhe zhdukur nga PS si trashgimtare e PPSH qe kurre nuk kerkoj falje per krimet e bera ne diktature.


#84

PS jane po aq kerricer sa ata Te PD por me paqesore .te vjedhin me lezet kur tha me sinqeritet ai deputeti I tyre


#85

Kismet ne 2021 po te jemi ende gjalle Kapo :smile:


#86

e gjithe bota internacionaliste do te jete ne ate vit.


#87

Nuk e di per cfare eshte fjala, me jep pak me shume detaje.


#88

Po mire o Albano, ti nuk voton per te, cvlere ka gjykimi yt? Ai nuk eshte as ne pushtet, qe ti ta gjykoje si qytetar.


#89

Nga ana programore nuk kane ndonje diference te madhe, por ndryshimi heper he duhet te filloje duke shkundur Pd, se eshte si nje kapote e vjeter e pluhurosur jashte cdo lloj realiteti qe do mund ta bente nje alternative me te mire.
Nuk e kam kthyer ne nje ceshtje kush vjedh me shume apo me pak. sot vidhet me pak nga hajdutet e vegjel ne do mendimin tim. Vjedhja eshte inkorporuar ne sistemin ekonomik, ne tarifat e privatit, ne monopole tregtare, ne koncesione avionesh, ne shfrytezim punetoresh etj. keshtu qe nuk me shqeteson ajo lloj vjedhje me, se sa vjen e do bjeri.
Disa tregues thone qe sot vidhet me pak gjithsesi, progres ka.


#90

Basha sot deklaroi se duhet qeveri teknike dhe zgjedhje me opozitën, pasi protesta e treta nuk parashikohet më. E para ishte me 18 shkurt kur filloi çadra, e dyta ishte me 13 maj, kurse e treta do jetë e fundit, që do të thotë sipas nëntekstit politik të liderit të opozitës, se do jetë fatale.

“E treta-E verteta”! Këtë tha Lulzim Basha, ndërkohë që pret ditën e hënë shpresën e fundit për zgjidhjen e krizës. Vjen zv.ndihmës sekretari amerikan i Shtetit që njeh mirë Ballkanin. Ai mbërrin në Tiranë ditën e hënë. Pas të martës nëse nuk ka marrëveshje PS-PD, edhe pas ardhjes së zyrtarit amerikan, atëhere vjen “E treta=E verteta”. Mbajeni mend mirë!

E mira mbetet që të mos përfundojmë tek e treta. Nuk mban më. Turma opozitare ishte gati në shpërthim edhe sot. Por mjeshtërisht Lulzim Basha e mbajti me shpresën e zgjidhjes së krizës. Shpresa vdes e fundit-thuhet. Por nëse vdes edhe kjo shpresë, është më se e sigurtë se protesta tjetër e opozitës do të jetë e thirrur dhe e përfunduar si e dhunshme. :v:


#91

Ekspertiza e laboratorit state of the art Te FBI provoi se plumbat qe kishin vrare nje nga demonstruesit kishin dale nga koburja e kumandarit Te gardes.gjykata e ndercme dhe e pavarur shqiptare e hodhi poshte e mori per baze analizen e ekspertit shqiptar Ndrec Ndue Dode Pieter Gjon Lleshi i cili pretendonte Te kunderten me argumentin thellesisht shkencor se plumbat nuku kishin dale nga tyta e kobures se kumandarit se thjesht ashtu I donte bytha atij.


#92

Ka vlere se une e gjykoj si alternative opozitare, dhe si pushtetare potenciale meqe ka pasur nje fare elektorati te ngurte, nese do,
si e tille nuk me jep asnje shenje te mire sot, dhe nuk premton se do reformohet neser. nuk i jep sistemit akual kurrfare dialektike
Per me teper nuk i le hapsire partive dhe organizimeve te reja qe mund te lindnin.


#93

Pse beri FBI ekspertize dhe si provohet qe rezultati i ekspertizes se saj ka qene jashte ndikimeve?


#94

Po mire o Kapo nese keni mbeshtetje kaq Te madhe ne popull pse nuk I beni thirrje Te marre pjese ne votime e Te mos shese voten por veproni si lenini ne revolucion Te tetorit?


#95

kapo nuk eshte njeri normal dhe s’merret seriozisht. eshte ish i denuar politik, qe s’ka ligj apo qeveri ne bote qe ja lehteson dhimbjen, perveçse shpagimit. fatkeqesisht e pret luften nga te tjeret, nga kjo do te vdese para se t’ja shpaguajne hakun.


#96

Ketu nuk shtrohet ceshtja qe opozita e di sic Edi Rama qe do i fitoje zgjedhjet, ajo qe po kerkon eshte konkurimi i ndershem.


#97

Po cfare eshte konkurimi I ndershem ?


#98

Pse nuk e di ti cfare eshte?


#99

Sipas versionit Te PD


#100

nen nje qeveri teknike, te gjitha partite aktuale do te startojne si te barabarta. ne gjendjen aktuale ajo ne pushtet eshte e avantazhuar prej vete pushtetit qe ka ne duar.
ta kupton mendja qe PD luan fishekun e saj te fundit sepse e di qe nuk fiton dot. ps po ashtu nuk ka pse pranon, sepse ajo e di qe do te fitoje.
ndersa populli do jetoje apo shtyje akoma dhe 4 vjet, duke shpesuar nga qeveria.
por deri sa te kene financimin prej botes, socialistet do te jene ne pushtet atje dhe kudo tjeter (mendoj). kur te rifilloje lufta ne kosove, atehere karta te reja dhe fitues te rinj do te ridalin ne mejdan.