Sot, protesta e PD-së


#101

PS fitoi kur PD ishte ne pushtet ne 2013 dhe PD fitoi ne 2005 kur PS ishte ne pushtet .


#102

asnje gje do te thote ajo qe tregove. sapo shqiperia u be nje fare shteti serioz ku filloi te jetohej mire (pikerisht viti 2013. Sala duhet te kishte ik, te vetsakrifikohej, perpara humbjes dhe mund te kishin qendruar akoma demokratet, po ta benin me lezet), socialistet erdhen ne pushtet dhe do te jene gjate, deri sa jeta atje te veshtiresohet realisht. per momentin shqiptaret jetojne mire sot.
nuk ndryshohet nje ekip qe fiton thone francezet.


#103

Konkurimi i ndershem ka vetem nje version dhe ai qe po ndodh sipas te gjitha gjasave nuk eshte i tille.


#104

vetem se kete moral nuk e ha populli, asnje lloj populli. ne pushtet popujt mbajne ata qe u krijojne jete normale. nuk dune njerzit turbullime. mjafton te hane dhe te pine, per gjerat e tjera (mos kete hajdute ne qeveri, nga vijne leket qe paguhet robt, etj, etj) nuk e rrujne shume.


#105

Nuk mendoj se kjo qeveri ka garantuar nje mireqenie te pranueshme, apo ka krijuar mundesite per tu dhene shance njerezve per te punuar dhe fituar normalisht.
E verteta eshte qe socialistet e cojne ekonomine ne piken zero, sa here jane ne pushtet, sepse eshte ne mentalitetin e tyre, te sundojne mbi varferine.


#106

ti nuk ke si ta dish mireqenien, por ne qe jetojme ketej, me mire se ty. je shume afer pemes ti, per te pare pyllin qe ndodhet mbrapa saj.
dhe eshte e vertete qe ekonomia do te shkoje ne zero. po per momentin kjo nuk duket akoma. duhet me duru.


#107

Nuk ka nevoje per tu futur ne det, per te thene qe ai ndodhet atje.


#108

…do zoti na nigjon e nuk pranon marveshjen Rama te henen dhe mesiguri vjen “E treta=E verteta”. :pray:


#109

historia e pemes dhe pyllit qe ndodhet pas saj, tregon qe duhet nje fare largesie, per t’i pare disa gjera. ti qe je afer nuk mund t’i shohesh. tek kjo e detit nuk e kuptova thelbin.


#110

…me keta qendrestare qe jane ne shesh(nuk e di per majlinden dhe xhozin se jan dhjamun e dun qetesi tani) eshte e sigurte qe per tre dit e cliron ballkanin nga komunistat :v:


#111

Pse mendon qe une jam afer? Krahasimi me detin i referohej varferise ne Shqiperi, qe eshte aq evidente, sa nuk do ishte e nevojshme te mbyteshe ne te ne vend, per ta pare.


#112

kur viziton shqiperine nga jashte por edhe nga fotot qe shoh, nuk shoh me varferi. shqiperia eshte bere shtet NORMAL, qe nuk e besoja se mund te behej kurre, ne vitin 2000, aq pesimisht isha.
te gjithe ata qe njoh une, dhe qe vazhdojne te jetojne atje, jetojne pa problem dhe asnje nuk eshte i varfer. nje komshi nuk ka punuar kurre, dhe jeton pa problem. normal s’ka gru dhe kalamoj per t’i ushqy. po duhet me nda ne jete, o gru dhe kalamoj dhe pune si gomor, o pa gje dhe jete pa punuar.
edhe gabelet me duken me te bukur se te botes.

dhe fakti eshte qe une jam observator i mire. e gjeta qe pardje (me vetem tre dite lexim mbi problemet shqiptare, se kam qene i shkeput krejt prej shqiperise) qe s’do kish asnje rremuje dhe jo shume manifestues. pse duhet te gabohen ne lidhje me mireqenien ?
deri sa t’i financoje bota, socialistet do kesh ne pushtet atje. ky demokrati humbi pike me Sorosin. dhe asnje perendimor nuk do ta llogarise me. veshtire do ta kete per kariere politike. per gjera te tilla nuk flitet publikisht, eshte vet vrasje, edhe pse mendohen qe ekzistojne.


#113

Mbeshtetesit e socialisteve Te cilet jane po aq Te shumte ne number do Te ngrihen e t’iu bejne Te njejten gje juve nese vini ne pushtet ne kete menyre .metodat e kohes se turqise:Te mbledhim burrat e bajrakut e ti bjeme tiranes ,ngrehu njeri e njeri tjetrit nuk fuksionojne ne kohet moderne .hajde ne pushtet me vota .ndonese jo I perkryer votimi eshte me mire se destabilizimi I vendit me ane Te turmave.


#114

jo po aq por shume here me te shumte e te eger (sa here duhet me ja u thone qe ta fiksoni ne ato truret pa rrudha, qe mi keni si faqe).
dhe nuk eshte sot ky raport po ka qe ne qe ne kohe te zogut. se s’vinte ndryshe komunizmi ne shqiperi. pse s’u bene te tjeret komunista ?


#115

Do bija pjeserisht dakort me ty Alba, por dhe kjo ka nje rrezik te madh, qe pothuajse-diktatore si Edvini, nuk i rrezon dot me nga kali, nese ai ti heq mekanizmat demokratike nga dora ne kete menyre.


#116

ka me pak ne pushtet nga Sala. prit se do t’i vije dhe ketij. nuk eshte konsumuar akoma. po Trump do te gjej momentin qe t’ja fuse, sepse i doli hapur kundra, dhe s’besoj se ai e harron, vetem ne qoftese nuk na mban fare per njerez, por per majmuna. do te na lere ne dore te serbise ne kete rast.


#117

Edi Rama e ka pranuar qe Serbia te kete rol udheheqes ne Ballkan, bile dhe me shume se ne ish Jugosllavi.


#118

ne ballkan jane shume shtete qe s’pysin fare per serbet (se jane me te fuqishem ekonomikisht se ata). fjala eshte per formimin e nje jugosllavie te re, me vetem serbine, maqedonine (qe greku s’do ta njohe kurre keshtu si eshte), malin e zi, kosoven (qe bota s’do ta njohe kurre, te pavarur), dhe shqiperine (vend mafiozesh par excellence, keshtu na mbajne te jemi).
nga keto vende, europa ka nje emigracion rekord. prandaj duan t’ja japin çelsat tona serbit, te cilin gabimisht e mendojne si me te fortin.
rremuje vetem do te kete ne ballkan ne te ardhmen. asgje te mire. diten qe do te prishet europa, dmth jo shume larg, lufta do te plase direkt.


#119

Te kerkonte Gjergji Bojaxhi konkurrim te ndershem ja bon hallall. Po te kerkoj konkurrim te ndershem krimineli, hajduti, matrapazi, tradhtari, njeriu qe fal troje shqiptare, miku i fazllicit dhe miloshevicit SALI RAM BERISHA kjo eshte kulmi.

Sorry kesaj rradhe aty ne qader le te rrije!


#120

interneti ka qene nje nga arritjet me te medha te shekullit te kaluar por njekohesisht ju dha dhe debileve te drejten per te llomotitur me teori gjeopolitike.