Sot, protesta e PD-së


#121

ta kam thene qe kur te vije dita ime, ty personalisht do te ekzekutoj ne faqe te murit.
dhe une e kam pas fjalen te lire edhe para internetit (perpara flisja me miq para nje gote, ndersa tani e keqja eshte qe ato qe them i degjojne dhe kllufa si puna jote, qe vetem me hekur te skuqur mund t’u skaliten fjalet). interneti me beri me pare vetem.


#122

Lideri i PD-së Basha sot shqiptoi slloganin e tij të ri: “Forca jonë nuk është dhuna” dhe i bëri thirrje mbështetësve që të largoheshin paqësisht.

Natyrisht një parti e madhe dhe me traditë luftarake si ajo që ka trashëguar Basha nuk e kishte të vështirë të gjente 100 apo 200 vetë si ata që përdori Rama në 21 janar.
Por, këtë radhë ata nuk i duheshin. Nëse do të përdorte dhunë dhe do të krijonte incidente, PD-ja do të sillej si pakicë. Në këtë mënyrë ajo do të konfirmonte pretendimet e kundërshtarëve të saj, se Luli me Saliun po e mbajnë peng partinë për hallet e tyre. Se ata nuk duan zgjedhjet, vettingun, garën dhe në këtë rrugë qore kanë humbur përkrahajen. Se ata kanë përzgjedhur dhunën e bandave, pasi nuk kanë masivitet.
PD në këto 27 vite ka qeverisur dhe ka bërë opozitë, ka pasur suksese dhe dështime, ka promovuar vlera, por edhe kopukë e hajna që të bëjnë me vjedhë, por dy herë asaj i jepet mundësia t’i shërbejë vendit në mënyrë ekzistenciale, në dhjetor 1990, duke sjellë pluralizmin dhe në pranverë 2017, duke e mbrojtur atë. Dhe e fundit kjo ishte dita më e mirë e Lulzim Bashës, që kur ka hyrë në politikë.


#123

Persa kohe qe nuku ka dhune djegie etj nipcja i hysniut mund ti bjere legenit sa Te doje deri ne vitin 2021 e beyond .


#124

Ndryshe nga banditet e rames, pd ne 2005 e mori pa dhune pushtetin, me KOP-in, kush ishte kopi, Basha pra, njaj Basha qe ndertoi rrugen e kombit dhe hoqi vizat me evropen, ai qe u perkujdes per viziten historike te presidentit te Amerikes ne Tirane nga ku paralajmeroi pavaresine e Kosoves.
Nuk dune droge qytetaret nuk dune vetem nji te lyme me gelqere ne 4 vjet, katnaret po qe kenaqen me bojna e pllaka e 5 palma. Te tjeret dune te eci ekonomia, te blejne shpine e pare te dyte te trete si ne kohe te PD, e te shkojne per turizem ne Evrope si ne kohe te PD e jo si refugjate si ne kohe te droges.
Ja pse e kane frike Lulin enveristet, se luli urte e bute e te zbyth.

Vetem katnaret flasin per dhune, per ca duhet dhuna kur vetem me nje cader i mori ne tavoline 4 ministra dhe KQZ etj etj. Per ca duhet dhuna, vetem katnaret dine me ta shpjegu.


#125

Kur te vdese Saliu, gjysma e juaj do ngelet pa pune, kurse gjysma tjeter do vazhdoje te thote per pd-ne, “kjo eshte partia e saliut”, por gjithsesi nuk do paguhen aq mire sa tani qe Sala eshte gjalle. Jeni te gjithe te paguar, por dhe pak te semure vete se e beni punen me shume zell.


#126

nuk te zbyth Luli, por kur ti e leshon ekonomine te ece lirshem, te djathtet nga vete natyra, jane me te afte per te çare ne jete dhe pasurohen me shpejt.
te majtet duan ekonomi te centralizuar, me buxhete per çdo zhvillim, ndihma sociale, poste qeveritare, pune ne shtet, etj. qe te mund te arrijne te jetojne.


#127

Ti dhe Dronët e Ramës nuk shihni as drogën e as popullin në shesh :nerd:


#128

Edhe medjat e Palloshit po ngatarrohen me njera tjetren per punen e shifrave, jo me Stalkeri me te lebetitmin.:joy:


#129

Proteste me sjellje qytetare, qe as ne vendet me te perparuara nuk e kemi pare, sa edhe ambasadat e akredituara ketu dolen bllof duke u bere thirrje shtetasve te tyre te anashkalojne bulevardin. Bravo Z. Basha per kulturen dhe qytetarine qe tregove.


#130

Po Te ishit force e re si ne vitin 1991 edhe mund ti besoja premtimet tuaja.por droga valonte edhe ne kohe Te sali efenise .valon droga edhe ne shba megjithese kauret i kane mbushur hapsanat plot .2.5 milione burgaxhinj me teper se kina e rusia qe jane vende diktatoriale .vepra infrastructure s’nderton dot me si me pare se borxhi I jashtem eshte ezauruar .faza gallate e ngrenies ka ikur ka erdhur pjesa e veshtire ajo e pagimit.keshtu qe persa I perket popllit asgje nuk ndryshon.ketu behet fjala per nje grusht njerezish qe mund Te perfundojne ne hapsane nese pastrohet sistemi gjyqesor .nese ato qe kane vjedhura nuk do i ndajne me ty ti s’ke arsye qe tu dalesh per zot .fakti qe ke ikur ne emigracion tregon se ke vendosur te jetosh me pune te ndercme .


#131

Ja ku bashkohen aspiratat e dy popujve tane te mrekullueshem amerikan dhe shqiptar…tek lufta kunder droges!

Amerikanet e zgjodhen esnafin per te ndaluar hyrjen e droges dhe vazhdimin e karteleve. Shqiptaret frymezimin nga amerikanet e kane mare gjithmone, tani e dine qe smund tja lene vendin ne dore te droges, prandaj si ne amerike megjithese mediat dalin me numra fotoshopi, e dine qe permbysja do jete historike si ne Amerike, prandaj dhe liderin e kane zgjedhur jo te dhunshem por te mencur,


#132

hë mo çu bë,e mori qeverinë luli? është bërë çeta e salës për ibret! batutat për të ja kalojnë atyre për foto çamin në 89-n! mbas 50 vjetësh i erdhi fundi ppsh-së,pas 26 vjetesh i erdhi fundi çetës serbe! të 40-t në 18 qershor!


#133

Pse eshte cete serbe PD-ja delta?


#134

Na u kujtu Foto Cami, na doli kjo Foto tjeter :))


#135

po shiko cbejne komunistet ne greqi duke djeg e duke thy si shtazë


#136

se drejtohet nga një klan serbofil me në krye burrin e sllobodankës,që vazhdimisht është përpjekur të përçaje shqiptarët në baza krahinore,në mënyrë që shqipëria të jetë gjithmonë në prag të luftës qytetare,e të mos mundet të kryeje misionin e saj për bashkimin e shqiptarëve në një shtet! gjithë historia e kësaj partie ishte shkatërrimi i gjithçkaje shqiptare si në ekonomi ashtu edhe në kulturë e art,gjithmonë e maskuar pas një pseudokomunizmi! u ka bërë fqinjëve lëshime të papara në dëm të interesave kombëtare ,vetëm për tu favorizuar për qëndrimin në pushtet! në shqipëri instaloi anarkinë,dhe metodat osmane të drejtimit të shtetit. sado të përpiqesh nuk gjen dot diçka pozitive tek kjo bandë! po edhe ti i di megjithëse militantizmi nuk të lë të jesh objektiv.


#137

Si ka mundesi, qe i dini kaq mire keto konspiracione, ju mbeshtetesit e partise se themeluar nga Dushan Mugosha?


#138

Nga mos bejne si shtaze! Ja ku ka shkuar edhe ky komunisti poshte komentit tend atje, me mire qe kane ik atje te pastrohet pak vendi nga keta funderina.


#139

Proteste paqesore , model , pjesemarrja qe e konsiderueshme per mendimin tim diku tek 30 - 35 mije , Droni nga siper nuk merr dot njerezit poshte pemeve qe per hir te vertetes ishin shume , Dielli qe i forte , crendesi kane keto , protesta dihej qe do ishte paqesore sepse te Henen priten zhvillime te reja Politike me ndremjetes jo SORROS -siste , vijne pertej Oqeanit :wink: .
Pas te Henes do vendoset , nje gje eshte e sigurte , Protestat Paqesore mbaruan !


#140

E vertet, edhe durimi ka nje kufi, se aty kulturen ta marrin per dobesi.