Sot, protesta e PD-së


#141

:frowning: me fal qe te zhgenjeva. Thjesht humor ishte per mua :frowning: .


#142

Nqs do kete Proteste pas te Henes , domethene palet nuk bien dakord , i thame Bashes , po permende fjalen Paqesore , nuk te vjen me njeri .


#143

e ka shpjegu Dostojevski kete mekanizmin e urrejtjes. ai qe te urren, ta ka fut, ne nje moment te dhene historik. eshte si ajo historia tek Planeti Majmuneve, qe majmunet i mbanin njerzit per majmuna dhe veten per njerez, duke ja u fshehur me kujdes te verteten.


#144

2700 dymijeshtatqind police eeej

Do kishin mbledh dy kuintale hashish po te ishin te hajrit :frowning:


#145

ato qe turistet vizitojne ne shqiperi sot dhe qe ne i mbajme per vlera QYTETERUESE jane pikerisht ndertimet e kohes Osmane ne daç ne arqitekture, Berat, Gjirokaster, etj, (qytetet qe mbrohen sot nga UNESKO si vlera te qyteterimit boteror) apo veshje qe ndodhen ne muzeun e njujorkut sot > metmuseum.org per me shume infos.

ndersa kur duan te tregojne varferine e tejskajme, tregojne te gjitha ç’u ndertua ne kohen e famshme te partise tuaj, te enver hoxhes.


#146

zhardin,

zhgenjeve gjembin do te thote i rrite vleren vetes, mu me habite. Varja gjembit qe eshte tip i lehte, nuk arrin dot te kape kuptimet sipas psikologjise se thellesise qe ka kuptime te shtresezuara si video jote me kater figura dhe me kater shtresa kuptimi, derisa takon fundin, tabanin, kap kuptimin perfundimtar.

zhardin kesaj here e tregove qe je e modhe vallaj ene tina!


#147

pse s’beni grusht shteti, po proteste atehere ? shkoni mer ne zgjedhje se lat nam. jeni e djathta e vetme e botes qe protestoni si te majte. ose dilni malit dhe luftoni tamam.


#148

Me duket se njeri ketu ne peshk qe hiqet si mik i P… i paska vjedh tezat ketij te fundit duke pire pije me fruta dhe ia ka dhene ketij tjetrit ketu…


#149


#150

2700 police, edhe te diskuto pastaj numrin e protestusëve, çër viktimash qesharake, prandaj i thone ne fb shko vrit veten


#151

Ti sikur ke thene qe te majtet protestojne dhunshem.


#152

pikerisht prandaj dhe po i them, qe te djathtes nuk i shkon dhuna qe ai po mbeshtet, duke thene se heres tjeter do te luftojme ne shesh.
megjithese as heres tjeter nuk ka per te luftuar, edhe te doje, se nuk lufton njeri per gjepura.

pushteti i te djathtes eshte NATYRAL, s’ka pse ajo te beje dhune per ta marre. neqoftese shqiptaret prefererojne te majten, aq me keq per ta. le t’i lene te gjallojne nen te majten.
nuk i del rroga e deputetit Lul kllufit ?


#153

Nuk pjerdh Luli per rroge, ai ka 230 mil€ sipas citimeve te rilindasve, ai thjesht do te çmontoje diktaturen dhe te sjelle edhe nje here demokracine ne Shqp.


#154

po ca diktature eshte ajo qe te vijne te luten amon meri 4 ministri, amon vetem mos me rrezo


#155

çfare diktature ka ne shqiperi mo ? apo jeni te drogum te gjithe ju ? s’te pelqen shqiperia iken ku te doje qejfi sot. dhe s’ke te drejte tu prishesh jeten te tjerve per endra e tyre te çmontimeve imagjinare.


#156

Po dihet ajo mo, po thjesht ja kane mbush menjen te vetet qe eshte lider botror.:grinning:


#157

Kane halle robt :frowning:


#158

Akoma su ka dale mpirja shokeve te PD-hit. Delir dhe iluzion perpetual. Ket rradhe do bohet harta elektorale krejt mavi. Kush e duro Ramen mbret. Thx luli!! :v:


#159

::sweat_smile:
:)) :)) :))


#160

jane dorezu edhe te hujet mooooo
ky i trego ate sallen e hartave gjoja pare… the world is mine Eddy Montana!!!