Sot, protesta e PD-së


#161

diktature Titiste, sic i shperngulen kosovaret nga trojet e veta me stil, ja kshu edhe keto, ikni ju thone po siu pelqeu shqipnia.


#162

Jeni per tju qa hallin. Keni mbet ne dore te
Sali Berishes sekretar partie per 25 vjet
Farhi Balliut gazetar i ZP
Kastriot Islamit minister i PS
Artan Hoxhes spiun ’


#163

Ose Edi Rames ( i biri i Kristaqit qe denoj me varje poetin Nela ) , Gramoz Ruçit, Milos, Gjinushit, Ngjeles, Dokles, Majkos, e sa e sa bij etrish. Prandaj pop eshte me Z. Basha, se eshte i pa perlyer me komunistat.


#164

Po mor maks po, juve ua ka kalbur trute nje malok i lig … jeni bo per gjynah … sa per leket e mia asnje cent nuk eshte fale saliut.


#165

edhe une ta kam thene - ca si puna jote dini vetem nje gje … te hani mut … se per ekzekutime i shifni vetem ne enderr … tani si ishte ajo puna e ballkanit edhe serbise na e shpjego me holle ne budallejve? ikni more rrota cari se lat nam me teori dy-lekshe!


#166

ti je shkaba ?
per kete punen e ballkanit (ose me drejt te krijimit te jugosllavise se re) shko ne youtube se ke nje video ku nje gazetar kosovar ja shtron kete pyetje edhe ministrit te jashtem te shqiperise po ashtu edhe atij te kosoves. te dy perpara shtypit me flamujt e vendeve respektive ne sfond. siç e do zakoni.
dmth nuk jam une krijuesi i kesaj teorise.


#167

ki eshte topi kuqi me topi bluhi

JPS- Jani Papa Stodhopulosi

ka mencuri greke


#168

keta do t’i varin labet neper dege pemesh se shpejti, sa t’u kuptojne hilen.


#169

Sasha Gjinushi :))


#170

degjo se e ka thene nje gazetar kosovar … edhe?
me sa po shof ti e ke marre te mireqene kete gje … atehere na jep ndonje prove mbeshtetese per keto lloj teori medioker.
problemi i shqiptareve jane pike se pari, numer 1 shqiptaret! pastaj vijne te tjeret qe normalisht shohin interesat e tyre.
Te vish ketu e te llomotitesh per ballkane te rinj me ne krye serbine pa asnje gram argumenti normal qe do te te shaj gjith diten.
C’a eshte shkaba?


#171

Kaposh, o disidient i Leshit, po pse mer varret e te pushkatumve Salih Qenefi me Kaq Islamin, cunin e Myqerem Fuges dhe nipcen e Hysniut dhe Xhelilit do ja u gjejne? Te persekutumit e mi per partine Socialiste nuk votojne kurre por Komandantin tat Salih Qenefi e qujne ore sherbetor Blloku.

Tani te kthehemi tek protesta, Avokat Ngjela…deklaron qe ishin me pak sec thosha une, aty tek 3000-5600 vetat. Po mir me kta 600 000 pse nuk erdhen…ne nje proteste paqesore do vinin te gjithe per voten e tyre te lire … Ndoshta nuk u bone 10 000 kokrra sepse nuk ishte dhon lajmi qe do kete rremuje e do vjedhim dyqone e institucione si ngahera, e do na sjellin me autobuza e do kthehemi me vetura te vjedhme mbas proteste???
Kur ke nje lider te djathte si Lulthimi te frymezuar nga idiotesite e retorika anarko-sinidikaliste e Lubonjes, FUges e Nipces, …nje i Djathte si Naim Cili i ka quajtur hapur idiote… sdo te ndjekin as te djathtet e tu aventurat bolshevike…nderkohe qe komandanti ka rrjedhur e pjerdhur dhe Fendet e veta i duken Uragan. Zeni bolli hudhi para per protesta e autobuza por te kujdeset per dhendetin mendor te te jatit.

Ideologet e Lulthimit;;;;; Nipcja me Shullakun e Fugen u ngrefosen per Dhune, e quajten te pranueshme e te deshirueshme se nuk e gje gjo vendin. Nje dite me vone tek sheshi BOSH filluan ti kendojne kenge popullore civilizimit te Lulthimit qe deri dje nga cadra kelthiste me gishtin ne qiell si Sunit per VARJE, ASGJESIME E ZHDUKJE.

U gdhite me Republiken e Re o Qendrestare? Ta gezoni se e fituat me lodhje e dedikim sidomos me propaganden e shqyer anti-sorosiane. :v: Po prit se nuk keni pare gje akoma, te honen bohuni gati per hurin tjater amerikon…


#174


:smile: :smile:


#175

nje ish anetar i ketushem eshte.
dhe s’ka tym pa zjarr. gazetaret kosovare jane me ne lidhje se ne te shqiperise sa i perket Serbise, se akoma nuk jane ndare prej saj. pyetja e tij kish lind nga fjala e kryetarit te qeverise serbe te mbajtur s’di se ku.
si dhe shtetin shqiptar e financojne te huajt me 100 %, per momentin shqiperia po merr borxh per te paguar borxhet, siç po ben prej vitesh edhe greqia.
ky borxh gjigagnd e ben shqiperine komplet te varur nga ata qe ja japin ate. pra dita qe shqiperise do t’ja vejne ne pjate nje propozim te tille edhe mund te vije. s’ka fare çudira ne politike.
pergjigjet e dy ministrave shqiptare ishin lakonike. sidomos i pales shqiptare. ai i kosoves tha qe serbia duhet te na njohe fillimisht dhe pastaj te kalojme ne faza te tjera bashkepunimi.


#176

Do bohen zgjedhjet ne Kavaje tha Ky.
Nuk do bohen tha Basha.
Nuk u bone.
Kaq.


#177

S’eshte nevoja per 600,000 mij, edhe me 2000 mij ja ngrem partallat palloshit po nuk dum vete, po i japim edhe nje shans te henen.


#178

Ka filluar fundi per Edi Ramen. Lulezim Basha po e zberthen dita-dites dalengadale. Edi Rama e ka kuptuar qe koha spunon per te, por po mundohet ta rrokullose ashtu me romuze dhe ironira, qe nuk impresionojne me njeri, pervec fanatikeve. Po ashtu shpreson shume tek mbeshtetja e huaj, qe gjithshka qe duan nga ana e tyre, eshte nje Shqiperi e stabilizuar pavaresisht se kanabizuar dhe droge- kanalizuar, por dhe ata po diskretitohen keqaz, si sot pas thirrjeve, per te mos dale ne sheshe, gjasme nga rreziku, qe dolen bllof. Gjithashtu ata kane filluar, te cmitizohen pas mbeshtetjes se hapur jo parimore ndaj Edit, ne syte e publikut shqiptar. Edi Rama do marre fund dhe bashke me te dhe partia kriminale, qe ka tashme per figure te dyte emra si Saimir droga, Taulant tau tau, apo Erion Brace gjashtanikun, qe kane karizme sa mijte e haleve, megjithese nuk ju mungon karizmi, qe per hir te se vertetes e kane me shumice.


#179

Po mer po, koha punon per Lulthim Bashen qe jan tu e perjashtu si parti edhe nga PPE
Lulthimi i ka gjithe kancelarite e Evropit kunder, edhe Trumpin nuk e ka pro, shikohet me dyshim si force islamike e infektuar nga nje ideologji Sunite ku ne kampin kundershtar … femrat jane kurva, burrat pedera dhe kush rrit bar duhet te varet a asgjesohet…
Lubonja…ideologu i Lulthimit u dorezua sot e pranoi qe ndaj Edvinit nuk ka zemerate popullore.
Kaq e thjeshte eshte…Qeveriu nuk urrehet nga populli sic thone tek Qadra Anadollake… Edvinin e urrejne Shqupistat qe dolen ne rruge sot e i pame.
Nderkohe sot lindi Republika E RE e Lulthimit apo JO??? Filloni festimet.


#180

Lubonja nuk eshte Sokrati as Zeusi, qe ato qe thote te jene absolutisht te verteta, por edhe sikur te pranojme per nje moment qe nuk ka zemerim gjithepopullor, mjafton te shikosh ndryshimin rrenjesor ne faqen e Edkes ne facebook, njerezit po i vihen kundra me shumice dhe me argumente, kurse ai e kthen ne personale duke i sulmuar per gabimet drejteshkrimore, apo pergjigje pa lidhje, me cadren dhe shqupin. Njerezit po e kuptojne, qe pavaresisht se PD-ja dhe lideri i saj, synojne pushtetin, ne argumentat e tyre jane reale dhe sado qe Edka dhe Ps suksesshem kane arritur te gogolizojne dhe satirizojne opoziten, ajo eshte nje hipnoze e perkohshme, nga e cila nuk do zgjohen vetem fanatiket dhe tellallet si ti.


#181


#182

Mbajeni veten me gajret, mbajeni.
Festoni Kavajen e 13 Qershorin nderkohe qe Edvini eshte ende ne pushtet edhe ne Kavaje edhe ne Tirane.

Zgjedhjet do behen pa ju, elektorati juaj qe solli 7000 veta ne tirane:
a. do shperndahet tek Monika, Blushi e Bojaxhiu…
b. fondet shteterore te partive do i merren PeDit e do i jepen partive te tjera…qe marrin pjese ne zgjedhje
c. Mosmarrja pjese elektorale e Shqupit ben qe opozita e re te nxjerre 1 deputet me 10 000 vota e jo 15 000 per kandidat nese Shqupi merrte pjese. etj, etj…

Nejse Edhe 4 vjet te tjera do Edvini jo me shume, sepse edhe kur erdhi ne pushtet as 4 muaj sdo rrinte e sdo e hante gjelin e detit nga pakenaqesia popullore… nderkohe edhe juve keni Republiken e Re skeni pse merziteni. te gjithe te fituar edhe ju me republiken e Re edhe edvini me kolltukun e KM.

Meqe ra fjala se e solle vete ti, ne mediat amerikone gabimisht kur kishin raportuar Uraganin e opozites e kishin illustruar me foto nga protesta e Gay dhe Lesbian ne tirane… skishin faj se me numra aty aty ishin…dhe me thoni mue pse ju permend Tangat…