Stabiliteti perpara demokracise


#41

vallaj jom i lodh shum, por s’kam çar t’boj se njeri duhet ta vere ne dukje qe Marloni dhe robt nuk lodhen duke bo po ate pune vazhdimisht “… se Sala zotrie …”.

Stalkeri naivi dhe Marlon fashisti jane dy shok,
ata lozin te dy tok,
Stalker naivi thot: hajt me …
Marlon fashisti thot: s’kam fuqi!


#42

Zonja e parë e vendit nuk duhet të pengojë negociatat

:scream: :nerd_face:


#43

Sa me i madh traplliku (braktisja e Parlamentit), aq me delirant konsipracioni (usa & merkel perkrah Lulin) :smiley:


#44

Domethene: zonja e pare e vendit i thote raportuesit per Shqipërinë në parlamentin europian vetem nje fjali:

Ajo tha vetëm një fjali në fund. Ajo na tha që në Shqipëri ka nevojë për ndryshim pushteti”

:joy:

Kupton ti? gruja presidentit thote qe duhet nryshu pushteti ne Shqiperi. Pra, i shoqi te jete president
dhe ajo, psh, ministre.

:joy: :joy:

ps: keta kane realisht nje hall te madh (po te madh fare fare ama). E pamundur ndryshe

ps2: kjo ka 3 femije ne Londer. Si do ti mbaje vetem me rrogen e Likes :smiley:


#45

Ai hall dihet, po ceshtja eshte qe tani pas djegies se mandatit luajne te virgjeren, dhe hiqen sikur kane hallin e krimit. Leket e femijeve besoj i ka bere po ceshtja qe duhet te preke nga qesja e Botoxit.


#46

Me pak fjale Evropi rrezoji Opozitin e jo qeveriun. E po cpret nga nje parti e djathte si PeDi kur ndjek metoda bolshevike per te ardhur ne pushtet dhe ideologet e te djathtes behen radikalet marksiste si nipi i Hysniut e cuni i Todit. Per me teper kur kapin per dore Lesheline, ekstremen e majte shqiptare per te ardhur ne pushtet. E imagjinoni Alesandra Musolinin te keshillohet per programin me niperit e mbesat e partizaneve te Pertinit? LOL…
U krijuan kushtet me ne fund per nje opozite reale me linjat e saja te qarta ideologjike e programore. Ne fund te fundit gjasat jane qe Leshelija e Pedi te shperbehen duke krijuar particka si edhe duke iu bashkangjitur Rilindjes se Gjigandit.
Respect!


#47

Ju ra bixha ca te tjereve (me duket se rroga e deputetit bashke me dietat i kap nja dy miljon leke te vjetra ne Shqiperi)

:smiley:


#48

Prit kur te fillojne ca prej ktyne qe kan dorezuar mandatet te ankohen se Mona me Lulthimin ju kan fallsifiku firmat… do kena prap kerkesa per hapje te kutive…te opozites ksaj rradhe.


#49

:joy:
Pertej shakase:
duket se ka pas presion edhe para vendimit. Tani sigurisht qe eshte vone.
Por ndofta ndofta : Luli i vetevram qe i vetevram ishte, pse mos bente nje akt patetik?? Kush ta hante ta hante, edhe shume faj ai nuk u ka atyre qe u dorehoqen
:grinning:


#50

po evropi ismail bej,c’thote, a thua do te na njohe?
do ta bejme ne qe te na njohe.
situaten e ka ne dore populli.


#51

Po pra shok, stabiliteti perpara demokracise, nuk do shume mendje kjo ! Le te bejme nje histori te ketij stabilitetit. Per hir te stabilitetit komunistet shqiptar ngriten duart lart dhe lane pushtetin e fituar me gjak kunder nje pushtuesi te huaj. Pas kesaj erdhi 92’, kur u zhvilluan zgjedhjet e dyta te lira ne shqiperi, zgjedhje te detyruara nga keta te huajt per hir te stabilitetit. Po ashtu pas humbjes ne zgjedhjet lokale e te referendumit te kushtetutes perseri per hir te stabilitetit PS hyri ne zgjedhjet e 96’ ne nje klime terrori ku dihet si perfunduan dhe qe per hir te stabilitetit u pranuan ne gjysme zeri nga keta te huajt. Pas kesaj ne 97’ e 98’ njerez qe duhet te perfundonin jeten e tyre ne burg u amistuan per hir te stabilitetit me kembenguljen e te huajve. Ne 2005 per hir te stabilitetit u sulmua qeveria si askush me premtime e presione per ndryshim pushteti nga te huajt, premtime qe u shkermoqen me vone. U dogjen kutite e votimit ne 2009 pa lejuar as transparencen me minimale per hir te stabilitetit me te huaj qe veshtronin gjithe keqardhje palen e vjedhur haptas. U vra opozita ne shesh u vodh live ne tv zgjedhjet e Tiranes e perseri stabiliteti i imponuar nga te huajt doli perseri parsor. Nuk ka patur nje ambasador i BE apo i USA qe nuk ka qene i sulmuar me shpifje te pakten sa mbaj mend nga keta qe kane perfituar nga ky stabilitet qe shkruani ne kete sjellje.Kjo eshte historia e stabilitetit ne Shqiperi, njerzit jane kane pire lengun, por jane mesuar…i ka kapitalizmi keto…stabiliteti na duhet jo per gje!


#52

tironco, po me pelqente fjalia jote, veç kur ne fund, e 10-ve, si mund ta quash gjigand, nje miop karagjoz, nje politikan qe nuk sheh me shume se hunda e tij.


#53

Pjerin, nuk jam une por populli shqiptar qe dashuron marrezisht Edvin Kristaqin. Ne thjesht duhet te respektojme sovranin deri ne ate moment kur shqiptaret e Pjerinit te dashurojne nje Lider tjeter.
Nejse shpresoj se me kuptove qe me aktin e tyre te dorezimit te mandateve opozita do te tronditet nga themelet. Do kete nje opozite te re e te vogel ne parlament e jashte parlamentit do lindin filizat e reja te opozites qe do futet ne zgjedhjet e pergjithsme te 2021.
Shume i forte doli Gjigandi, inati kija por jepi hakun. Nuk rane kot Shqiptaret e tu ne sevda me te. Largpames deri ne mekat.


#54

te jap te drejte VETEM per sa kohe e sheh kete proçes me syzet e pertej antllantikut, te jap te drejte pjeserisht per sa kohe e sheh kete proçes me syzet e perendimit, POR nuk te jap te drejte per sa kohe e sheh kete proçes me syzet e shqiptarve brenda, atje. se atje te gjithe thuajse, 90%, ishin zhgenjyer nga Palloshi, apo “gjigandi” :laughing:


#55

Nuk mbulohet dielli me shoshe Pjerin. Gjigandi doli para popllit te vet dhe u kerkoji tepsine pa asnje premtim elektoral, asnje vend punesimi nuk ofroji per be, dhe fitoji cdo gje.
Pjerin a e dini ju ku ekziston ZHGENJIMI ? Aty ku ka PRITSHMERI te jashtezakonshme, dhe Shqiptaret e tu kane shume enderra qe presin qe Gjigandi tua realizoje. Po le te kuptohemi se ai nuk eshte Supermen dhe zhgenjime do kete edhe gjate mandatit te trete te tij.


#56

E mo ik! Te paska ikur kujtesa?

http://www.panorama.com.al/rama-premton-si-kryeminister-300-mije-vende-pune/


#57

ai ishte Rama i pare. Rama i dyte doli para popllit e kur e pyeten a ke program … ncuk tha… kur i than a do na japesh noi vend pune …ncuk tha ska mo pun ne shtet. Kam ardh me kerku gjithe tepsine per vete …tha …me sinqeritet e ciltersi te habitshme.
Cte bonin Shqiptaret e Pjerinit …ne nji krah Gjigandi e ne krahun tjeter Mongoloidet e Talibanet e Shqupit e Leshelise. Hodhen perseri sevda me gjigandin…:v:


#58

Me ca po shifet, Lul Basha ka lujt all in, pa asnje leter ne dore. Edvin Kristaqi i tha visto. I vetmi shanc me rifut ne loje naj levizje Ilir Metes si dealer.
Lulzim, Lulzim ti je gjalle!


#59

Ai shanc eshte i djeg perderisa Kaptinmodhi u bo shef i opozites jo-zyrtare dhe me ate gru qe ka ne shpi. Mjep nje aresye qe Edvini te ulet ne tavoline me Kaptinmodhin pas ketyre muajve te fundit.

Edvini gjone e fundit qe do me bo eshte te faktorizoje Kaptinmodhin qe muajt e fundit kishte morr superxhiro fale keshilltarve te pa-afte ne Presidence si edhe bythecave te Mediave Shqiptare.
Eshte levizje mes Edvinit dhe Lulthimit, por une nuk e di cfare mund ti ofroje Lulthimi Edvinit sot per sot.


#60

dhe ti e ha sapunin per djathe, fitoka tjetri, se e duan te tjeret.
nuk te shkon mendja per vjedhje dhe abuzime ne zgjedhje, se eshte gjigand ai.
eshte e vertete se populli nuk ka noi simpati per Sozine (Bashen), por ama as per Palloshin nuk ka noi simpati, se kete gje e pashe gjate 2018.