Strategjia e re e Trump për sigurinë, reagon Rusia: Ka karakter perandorak

faqja beri buje prej idese jo prej reklames qe eshte koncept i vjeter. 1px = 1 dollar. 1million pix = 1 Million $.

http://www.milliondollarhomepage.com

Gjate Obames deficiti u rrit nga 10 ne 20 trilion $ me nje GDP qe mezi arriti 2%,dhe juve e duartrokitet.
Me kete reforme taksash deficiti edhe per me pesimistet mund te rritet 1.4 trilion ne 10 vjet( ne 10 vjet jo ne 1 vit) dhe juve po beni namin.
Me duket se po diskutoni me standarte te dyfishta.

Nese kjo reforme taksash do te beje qe kompanite te vijne perseri ne SHBA,atehere do te quhet e suksesshme.Korporatat nuk kane me mundesi qe te largohen me 21% takse.
Nuk do te kete me hemorragji largimesh dhe kthime qytetesh ne qytete fantazmash,sic ka ndodhur ne Micigan,Pensilavani apo Ohajo.
Eshte kollaj te flasesh nga Amerika buze oqeanike,ku jetojme ne.

Nese jo,1.4 trilion mbi deficitin aktual ne 10 vjet.Deri atehere demokratet mund te marrin Shtepine e Bardhe dhe Kongresin dhe le te bejne reformen e tyre…nese jane vertet te sinqerte.

Pra ti po thua qe parate e kursyera nga ulja e taksave, kompanite do t’i investojne ne treg? Apo qe thjesht do kthehen ne SHBA se u ulen taksat dhe do t’i mbyllin fabrikat ne Kine e Bangladesh dhe do hapin ne SHBA? Pastaj c’i do te kthehen? Ketu papunesia ka rene, s’ka me rob pa pune. Vetem dembelat dhe emigrantet e paligjshem qe marrin welfare dredhin zinxhirin.

papunesia ka rene por next thing eshte rritja e rrogave, qe nuk jane rritur prej 30 vjetesh. kur kompanite konkurojne per labor shancet per rritjen e rrogave jane shume me te larta, shtoji dhe bells and whistles that come with it, in the form of benefits. keshtu ka qene dhe prape do behet amerika great again.

2 Likes

perendimoret nuk ikin diku tjeter nga ritja e taksave por se prodhojne me kosto me te ulet. dmth per ate qe prodhojne ne amerike paguajne me pak ne kine. kjo ben qe te fitojne me shume.

ne vend te tyre, do te kthehen vetem nga e keqja, kur kina nuk do te punoje me per ta, por do te kerkoje te shese prodhimet e veta. dhe kjo dite do vije shpejt.

do ulen te perqindjet e taksave ne cdo tax bracket, por kthupi thote beji llogarite mire. nuk thote psh pse do jete me keq.

ishalla keto leket qe do kurseje nga taksat do i mbledhë ne nje ane se mbas tete vjetesh mund te vije nji tjeter qe i rrit prape taksat :))

jo per gjo, por si shume ”liberale” te tjere as me femra nuk i harxhojne dot se jane nen vezhgimin e Autoritetit Moral :))

41% e amerikanve nuk e aprovojne kurse vetem 24% e aprovojne Billin e taksave, 30 e kusur % jane confused.
Vetem 10% e shtreses se mesme perfiton nga Billi Republican, personalisht humbas shume ne taksat shteterore e fitoj shume ne ato federale. Do e shofim secili ne sum te vet…po rrofte militantizmi per ate pune.

fiton me shume sec humbet apo humbet me shume sec fiton?

qe ta ndihmojme nbc-ne me statistikat

nuk eshte e qarte akoma… une jetoj ne shtet te shtrenjte dhe goditja e taksave shteterore me crregullon ndryshe nga nje qe jeton ne nje shtet me pak te shtrenjte qe merr me shume se une… ne federalet marr me shume, por sic thote Kthupi do e morr vesh nga Marsi se une i boj taksat vone.

do me vinte keq te afektoheshe negativisht (sinqerisht) por nga perspektiva progresiviste e gjerava do ishte shume e goditur sikur shtetet qe kane te ardhura/standarde me te larta te kontribuojne me shume me taksa.

po nuk ma do mendja te jete keshtu

Ja kan vu prurjes se House Mortgage 10 000 usd CAP per te gjithe. Nderkohe se kam te qarte se cdo behet me shpenzimet shendetesore…

oshume e llogjikshme, tamam progresive. ato qe kane shpija me te shtrenjta te paguajne me shume

nuk ndryshon gje me duket te shpenzimet mjekesore, can deduct all, if more than 7.5 of taxable income (me duket se ka qene 10%, in which case is even better)

Kush i ci temen, vetem mos na fusi ne lufte Gogla se asaj ske ci bo.

jo tani per tani, nuk i leverdis, sa ta forcoje edhe pak ushtrine e lodhme qe trashegoi.

tashti keshtu si e mori ky, nuk te ve njeri ne kandar, ai tjetri e la rusin me influencu edhe votimet, imagjino sa poshte e coi.

ate north korean gjasat jane qe do e uli ne tavoline brenda 6 muajsh e do i japi buke me honger ne tavoline qe te kete fuqi me mbajt lapsin ne dore per te nenshkrujt kapitullimin, se po e vdes fare per buke me kete rrethimin ushtarak qe i ka bo.

por meqe eshte muhabeti te taksat, mbase mund te ndihemi shume me keq po te dalim me mire me taksat, ku i dihet ca sdo degjojme e ca sdo informohemi nga Autoriteti Moral audioviziv pro(a)gresivist.

1 Like

Ta kam thene disa here, mbaje pak kalin me keto “ju e duartrokitet” se ti s’me njeh e s’me ke pare ndonjehere duke duartrokitur Obamen. Heren tjeter do te ta kthej me gjuhe tjeter se si shume po na merzisni me keto pergjithsimet dhe ass-umptions.

E dyta, ti qe e heq veten si risk analyst ose s’ja ke shume idene parametrave ekonomike ose thjesht derdellit si papagall cfare degjon ne mediat qe ndjek ti. E njejta logical fallacy te shash Obamen per nivelin e ekonomise dhe borxhit gjate 1-2 viteve te para te qeverisjes se tij si te pergezosh tramp per nivelin e tanishem te ekonomise. Edhe Pjeri autodidakt e di qe ekonomia e Amerikes nuk eshte Ferrari qe te kthehet e manovroje aq shpejt por semi-truck i madh. Nese s’e kupton analogjine me thuaj.

Duhet te jesh me te vertete magazinjer qe s’e kupton pse kthehen qytetet ne fantazma e qe s’ka lidhje fare president. Jo per gje po ju republikanet e mdhenj mer jahu sikur doni qe te kene me shume pushtet shtetet e qytetet.

Lexo ndonjehere ndonje burim tjeter pervec Fox e Breitbard. Heck, degjo Fox po jo vetem Hannity, degjo dhe Shep Smith.

Ulje spektakolare e taksave.
Ulje per punetorin, familjen e punetorit, per pronarin, familjen e pronarit, investitorin, familjen e investitorit, te papunin, familjen e te papunint, per artistin, inxhinierin, doktorrin, mesuesin, patriotin, expatriotin, etjere, etjere etjere.
Por prap nuk jam i kenaqur :frowning:
Ne sygjerimin tim duhej aprovuar taksa vullnetare. Ka shume verdalle qe duan te paguajne taksa te larta. Tu jepej mundesija, te zgjidhnin, mbase na lehtesonin defiçitin. Po ça ti besh, e ka zemren me te bardhe se bora

2 Likes

Fiqo je tu fol si Pal Vata a Lenka Cuko, boll pive raki me kojshiun tat Socialist se osht tu te indoktrinu…

edhe spikeri lajmeve po derdhte lot… gezimi

fiqo, te shpresojme per me te miren, mundesite jane akoma per te kontribu me taksa, ca shtete do i rrisin taksat akoma me shume.

1 Like

Moment solemn. Dun ta persrisim dy here votimin aq i sukseshem ishte, si i thone, me enkore :smile:
Ca dune me bo selfi, ca fotografija ne grup, ca dun ta xhirojne gjith skenen, se se paten mendjen :smile:
Esh si me pa intersepshenin e Patriotsave me Stillersat prap en again me riplej ne luup forever en more :smile:

3 Likes

e modhe fare, historike, everybody pinch the person next to you.

tashti qe po e mendoj , nderkohe qe gjysma e robve ketu qe kane ra me fjet heret se do cohen ne 3 te mengjesit me pa twiterin historik as it happens, duhet dikush qe te veje ne pune DVR-in

1 Like